Informacje

12.03.2012 21:28 "skutek uniemożliwiania mi zadań"

Znajomy Muchy zrezygnował. Powód? Konflikt z przełożonym

SERWISY:
"Moja rezygnacja jest skutkiem uniemożliwienia mi wykonywania powierzonych zadań przez Panią Minister w obecnej konfiguracji personalnej ze względu na celowe blokowanie dostępu do dokumentów" - napisał w specjalnym oświadczeniu Marek Wieczorek. O nominacji wiceszefa Centralnego Ośrodka Sportu zrobiło się głośno po tym, jak się okazało, że jest właścicielem lubelskiego salonu fryzjerskiego, w którym bywała Joanna Mucha, a prywatnie - jej znajomym.

W swoim oświadczeniu przesłanym mediom Wieczorek, który funkcję zastępcy dyrektora Centralnego Ośrodka Sportu pełnił od początku lutego, wylicza szereg, jego zdaniem, przykładów "niechęci, a nawet dyskryminacji" swojego szefa, p.o. dyrektora COS, Damiana Drobika w stosunku do niego "w oczach opinii publicznej".

ZOBACZ WIĘCEJ NA TVN24.PL

Wieczorek: Byłem degradowany w oczach pracowników

Podstawowym powodem jest - jak pisze Wieczorek - "celowe blokowanie dostępu do dokumentów: rachunkowo-księgowych, inwestycyjnych, kadrowych oraz braku możliwości stworzenia niezależnego zespołu fachowców pod moim kierownictwem, by dokonać niezbędnych analiz do dalszej pracy i planów restrukturyzacji COS".

Kolejna przyczyna rezygnacji to "wielokrotne prośby ustne i pisemne adresowane do p.o. dyrektora COS o zmianę jego powołania ze stanowiska zastępcy dyrektora ds. programowo-sportowych na stanowisko zastępcy dyrektora ds. obiektów sportowych zgodnie z ustaleniami przed jego zatrudnieniem". Oprócz tego - podkreśla Wieczorek - "swoją postawą i działaniami" Drobik "celowo obniża wartość" Wieczorka jako menadżera w oczach pracowników COS.

Jednocześnie - jak zaznacza wiceszef COS - jego rezygnacja z pełnionej funkcji nie oznacza "rezygnacji z chęci reformowania, dalszej współpracy i zarządzania strukturami COS". "Wręcz przeciwnie - jestem pewien, że jestem właściwą osobą powołaną do tego celu, lecz nie na właściwym stanowisku" - pisze.Wiceszef COS o rozbitym aucie: To pracownicy

Wieczorek przypomina też sprawę rozbitego służbowego auta, które dostał tuż po nominacji. O sprawie jako pierwszy napisał portal tvnwarszawa.pl. Stojąca na parkingu przy Torwarze służbowa skoda octavia Wieczorka miała rozbity przedni zderzak, osłonę chłodnicy, grill i halogeny. Wiceszef COS odmówił wówczas dziennikarzom komentarza w tej sprawie.

W swoim oświadczeniu zaś tłumaczy: "przypisywano mi udział w negatywnych wydarzeniach w charakterze sprawcy. Jest to kolejny przykład niechęci, a nawet dyskryminacji w stosunku do swojego zastępcy w oczach opinii publicznej (sprawa kolizji drogowej w której uczestniczyli wyłącznie pracownicy działu marketingu COS, natomiast jego spowodowanie było przypisywane mojej osobie)". 

"Miał nieogarniczony dostęp do informacji"

W związku z dymisją Wieczorka specjalne oświadczenie wydał także p.o. dyrektora COS Damian Drobik. Zapewnił on, że "Marek Wieczorek miał niczym nieograniczony dostęp do wszystkich informacji dotyczących finansów, inwestycji czy zamówień publicznych w COS".

I dodał: "W dniu dzisiejszym, tj. 12.03.2012r. w godzinach porannych Pan M. Wieczorek otrzymał ode mnie wszystkie możliwe pełnomocnictwa do globalnego zarządzania całym Centralnym Ośrodkiem Sporu wraz z 7 Ośrodkami Przygotowań Olimpijskich w Polsce (...)".

W przesłanym nam piśmie zaznaczył ponadto, że Wieczorek rezygnację - zgodnie ze statusem COS - powinien złożyć na ręce dyrektora naczelnego COS, a nie jak to zrobił, na ręce ministra. "Bez tego wniosku nie jest możliwe wszczęcie procedury odwoławczej Pana Marka Wieczorka" - stwierdził Drobik.

Mucha: Świetne CV

W lutym, tuż po nominacji w odpowiedzi na lawinę zarzutów, że szefowa resortu powołała na stanowisko zastępcy dyrektora Centralnego Ośrodka Sportu swojego znajomego Mucha tłumaczyła, że zna Marka Wieczorka jako przedsiębiorcę a właśnie taka osoba jest w COS potrzebna.

- Zwolniło się miejsce na wiceszefa Centralnego Ośrodka Sportu. COS jest do głębokiej restrukturyzacji i dlatego osoba z podejściem biznesowym, przedsiębiorca jest tam niezwykle potrzebna. COS w ostatnim czasie borykał się z problemami, które wiążą się z tym, że funkcjonuje tak, jak się funkcjonowało w poprzedniej epoce - argumentowała Mucha.

Minister sportu poleciła też dziennikarzom, by jeśli mają wątpliwości co do kompetencji nowego wiceszefa Ośrodka, spojrzeli na jego CV. Stwierdziła także że "cała ta sytuacja jest obraźliwa szczególnie dla tego człowieka". Dopytywana spośród ilu kandydatur wybierała wiceszefa COS odparła: - To już jest moja sprawa.

Czym jest COS?

Centralny Ośrodek Sportu to instytucja podległa resortowi sportu i jest finansowana z budżetu państwa. Do jego zadań należy m.in. opieka nad warszawską halą Torwar oraz ośrodkami sportowymi w Spale, Zakopanem, Szczyrku, Wałczu, Władysławowie i Giżycku. Wieczorek miał być w Ośrodku odpowiedzialny za kwestie programowo-sportowe.

ktom, nsz/fac


Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • aeq

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.03.2012 15:57 ~aeq

  "Odprawa 1 mln nie 1,5 mln a może 0,5 mln. Żeby żyło "im" się lepiej. Pełna Odpowiedzialność tzn. Przeciwko Obywatelom "

 • Tuskini

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.03.2012 14:14 ~Tuskini

  Odprawa 1 mln nie 1,5 mln a może 0,5 mln. Żeby żyło "im" się lepiej. Pełna Odpowiedzialność tzn. Przeciwko Obywatelom.

 • takie czasy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.03.2012 13:48 ~takie czasy

  Nie może być tak, że ktoś obcy włazi na nasze podwórko, chce zmieniać i naprawiać nasze zabawki. Nasza klika ma być taka jaka jest niereformowalna bawić się będziemy sami.

 • miłośnik_motyk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.03.2012 12:42 ~miłośnik_motyk

  "braku możliwości stworzenia niezależnego zespołu fachowców pod moim kierownictwem,"
  Oczywiście Ci fachowcy to wyłacznie z Lublina i najlepiej po KULu. Nie wiem o co chodzi, ale Mucha to juz kolejna osoba z tego miasta, która nie może się oprzeć nepotyzmowi. Gilowska robiła to samo.
  A Drobikowi się nie dziwię, bo też bym nie dał pchac nosa wszędzie podwładnemu, do którego nie mam zaufania, bo go nie wybrałem tylko wsadzono mi go z partyjnego klucza.

 • Rurex

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.03.2012 10:55 ~Rurex

  Drobik nie dał się Wieczorkowi wykazać - nie dał mu założyć salonu odnowy dla kolezanki ministry, to chłop zrezygnował.

 • ignacy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.03.2012 10:34 ~ignacy

  Uznanie dla p. Wieczorka.Czas zamieszaC w tyglu nieudolnej administracji.Tym bardziej, że p.Drobik jest zaledwie p.o.

 • warszawianka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.03.2012 10:07 ~warszawianka

  no a jakże Pan Drobik mógł pokazać komuś dokumenty finansowe???:) nie żartujcie:) wtyce ministry miał pokazać co zamącił??:)

 • colin

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.03.2012 09:56 ~colin

  Po prostu powinien być konkurs, a tak zawsze będzie podejrzenie o załatwianie sprawy po znajomości. Jak ma dobre kompetencje to powinien wygrać.

 • noz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.03.2012 09:52 ~noz

  ~jaś Tu akurat wszystko zależy od zapisów umowy, więc jeśli ich nie znasz to się nie wymądrzaj

 • jaś

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.03.2012 08:34 ~jaś

  z tego co wiem odprawa może przysługiwać zwolnionemu a nie osobie która sama rezygnuje, ale jak widać dzieci jeszcze do szkoły nie poszły... do nauki matoły .... a nie bzdury wypisujecie

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »