Informacje

02.02.2011 17:56 Mapa warszawskiej sztuki w przestrzeni publicznej

Znajdziecie tam cały warszawski street art

SERWISY:

Ta strona umożliwi Wam wirtualny spacer po Warszawie szlakiem street artu i wszystkiego, co ciekawe w przestrzeni publicznej. "Rytm Miasta" sprawdził, na czym polega projekt "Puszka".   

- To wirtualna mapa street artu i sztuki w przestrzeni publicznej w Warszawie – opowiada Agata Radzińska z puszka.waw.pl. – Fotografujemy, opisujemy i prezentujemy miejskie prace w internecie – dodaje.

Ciągle aktualizują mapę street artu

Na stronie znaleźć można graffiti, murale, rzeźby, ale także biżuterię miejską. Ciągle aktualizowana jest również mapa, dzięki której można poruszać się bez problemu po świecie warszawskiego street artu. 

- Zbieramy generalnie wszystko. Począwszy od wlepek, szablonów, kończąc na większych realizacjach, typu rzeźba, pomniki, instalacje i małą architekturę – wyjaśnia Radzińska.

- Będzie można przejść przez Warszawę np. szlakiem biżuterii miejskiej – zdradza Aleksandra Litorowicz z puszka.waw.pl. – Biżuteria miejska to małe ceramiczne formy, które pojawiają się w miejscach zniszczonych, np. w dziurach murów lub korze drzewa – dodaje. Naprawiają tę tkankę – dodaje.

Artystyczna rewitalizacja miasta

Zdaniem koordynatorek projektu "Puszka" w Polsce jeszcze zbyt mało myśli się o współpracy z artystami przy okazji rewitalizowania różnych części miasta.

- Prawda, że jest coraz więcej konkursów na sztukę w przestrzeni publicznej, że miasto wykorzystuje ten rodzaj sztuki do promocji. Problemem jednak jest myślenie o miejscach, które mają być rewitalizowane. Na Zachodzie przy okazji takich prac zawsze wpuszcza się również artystów. U nas tego brakuje – uważa Litorowicz.

Dobrym przykładem współistnienia sztuki i przestrzeni publicznej jest Park Bródnowski.

- To dobry przykład współpracy miasta i artystów. Zaowocowało to pięknymi i niezależnymi realizacjami – podkreśla Radzińska.

- Innym przykładem są ulice Ząbkowska i Brzeska na Pradze Północ. Powstały tam wielkoformatowe wlepki, które są reinterpretacją renesansowych obrazów – dodaje Litorowicz.

myk/par

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »