Informacje

09.02.2015 18:08 11 pojedzie powstańców śląskich

Zmieszczą tramwaje i autobusy.
Od walentynek zmiany na Bemowie

SERWISY:

14 lutego nowym torowiskiem na ulicy Powstańców Śląskich pojedzie tramwaj linii 11. - Utrzymane zostanie również funkcjonowanie dwóch najpopularniejszych, tymczasowych przystanków autobusowych - zapewnia ZTM. Stracić na tym mogą kierowcy.

Nowa linia nr 11 będzie łączyła ze sobą początkowe stacje I linii i II linii metra. Jak informuje ZTM, początkowo "jedenastka" ma wspomóc kursowanie innych tramwajów czasie remontu ulicy Wołoskiej.

Od metra do metra

Trasa "jedenastki" będzie następująca:

METRO MŁOCINY – Nocznickiego – Wólczyńska – Broniewskiego – al. Reymonta – Powstańców Śląskich – Połczyńska – Wolska – Skierniewicka – Kasprzaka – Prosta – RONDO DASZYŃSKIEGO – Prosta – al. Jana Pawła II – pl. Grunwaldzki – ks. Popiełuszki – Słowackiego – METRO MARYMONT.

Tramwaje będą podjeżdżały na przystanki co 10 minut w godzinach szczytu i co 15 minut poza szczytem oraz w dni świąteczne.

6 pojedzie inaczej

Po uruchomieniu nowej linii, ZTM skróci trasę tramwajowej "szóstki". Obecnie dojeżdża ona z Gocławka aż do Koło. Od 14 lutego linia nr 6 zakończy swój bieg na Młocinach.

W przyszłości nowym torowiskiem na Powstańców Śląskich ma jeździć też linia nr 28, która z Dworca Wschodniego będzie dojeżdżać aż do pętli przy os. Górczewska (teraz kończy swój bieg na Kole). - Mamy nadzieję, że nastąpi to na wiosnę - mówi Igor Krajnow, rzecznik ZTM.

Zamieszanie z przystankami

Pod koniec stycznia okazało się, że po nowych torach na Powstańców Śląskich jeszcze do wiosny mogą nie kursować tramwaje. O takich obawach pisaliśmy na tvnwarszawa.pl. Przeszkodą okazały się tymczasowe przystanki autobusowe Bemowo Ratusz i Kazubów, zlokalizowane blisko torowiska. Na takie ich rozmieszczenie miasto zdecydowało się, ponieważ trwa remont ulicy Powstańców Śląskich.

Urzędnicy przez kilka dni analizowali sytuację i w końcu doszli do wniosku, że zarówno tramwaje, jak i autobusy mogą kursować jednocześnie.

Rozwiązanie tymczasowe

- Żeby zapewnić pasażerom autobusów bezpieczeństwo, przystanki zostaną na trwale odgrodzone od torów tramwajowych. Dodatkowo platformy przystankowe zostaną poszerzone kosztem pasów ruchu dla samochodów - tłumaczy Krajnow.

Stracić na tym mogą kierowcy, którzy i tak muszą się poruszać dość wąską zachodnią jezdnią Powstańców.

Jednak, jak informuje ZTM, tymczasowe przystanki cieszą się bardzo dużą popularnością. Z pierwszego dziennie korzysta 2 tysiące osób, natomiast z drugiego około tysiąca. - Dlatego uznaliśmy, że konieczne jest utrzymanie tych przystanków - podkreśla Krajnow.

Takie rozwiązanie jest tymczasowe. - Gdy otwarta zostanie wschodnia nitka Powstańców Śląskich przystanki wrócą na swoje stałe miejsce - dodaje rzecznik ZTM. Remont tej jezdni ma potrwać do wiosny, wciąż brakuje na niej warstwy ścieralnej.

20 lat walki

Choć brakujący odcinek linii tramwajowej na Powstańców Śląskich od Górczewskiej do Radiowej ma zaledwie 2 kilometry, do jego budowy miasto przymierzało się prawie 20 lat. Po podpisaniu umowy w 2010 roku, urzędnicy mówili, że pojedziemy tamtędy za rok. Niestety tego terminu nie udało się dotrzymać - czytaj więcej.

jb/lulu

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • madi71

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.02.2015 21:55 ~madi71

  Proszę oddac atobus 506, po co jakies E5? skoro 105 jest na Lazurowej a ja z ulicy Człuchowskiej do Centrum nie mam bezposredniego połączenia!!!!!

 • piszczel

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.02.2015 23:24 ~piszczel

  Czy w końcu doczekamy się jakiejkolwiek linii tramwajowej z Bemowa na Okęcię bądź Ochotę??? Od kilku lat martwy kierunek a ostatnim była linia 20 z Pl. Ofiary Eligiusza Niewiadomskiego a wcześniej Banacha..niezrozumiała decyzyjność..chociaż ta nowa linia miała jeżdzić na Ochotę jednak plany szybko zmieniaja się..

 • abc

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.02.2015 22:30 ~abc

  a od kiedy to stacje MArymont i Młociny są na dwóch różnych liniach Metra? pogrzało juz całkiem tych projektantów ruchu.

 • kaktus728

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.02.2015 14:38 ~kaktus728

  IWA~IWA

  Skasowanie dojazdu 6 na Koło to świetny pomysł. Po co ludzie mają mieć wygodny dojazd z Młocin na Bemowo. Do 184 już wogóle nie da się wsiąść.

  Wsiadaj do "11" :-)

 • IWA

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.02.2015 13:54 ~IWA

  Skasowanie dojazdu 6 na Koło to świetny pomysł. Po co ludzie mają mieć wygodny dojazd z Młocin na Bemowo. Do 184 już wogóle nie da się wsiąść.

 • hesus

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.02.2015 12:19 ~hesus

  11 na Okęcie!!!

 • Gosia

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.02.2015 10:21 ~Gosia

  Dar~Dar

  A nie lepiej 11 od Popieluszki w lewo w Broniewskiego na Piaski tu jest wiecej blokowisk


  Jestem za, ponieważ z broniewskiego nie ma bezpośredniego połączenia na marymont, zawsze muszę się przesiadać na pl. grunwaldzkim a myślę że bez problemu można dorobić tor do skręcenia w lewo z pl. grunwaldzkiego

 • Reddevil

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.02.2015 09:57 ~Reddevil

  Fajnie - tylko co z dokończeniem remontu ulic - zwłaszcza skrzyżowania Radiowej z Powstańców. Od ponad miesiąca niewiele tam się dzieje.

 • agatad

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.02.2015 09:57 ~agatad

  A gdzie w tym wszystkim sa mieszkańcy okolicy Wrocławska/Radiowa? najpierw zabrali 112 teraz 6

 • uuu

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.02.2015 09:50 ~uuu

  waw~waw

  W jakim celu uruchamia się środek komunikacji z punktu A do punktu B drogą okrężną, skoro te dwa punkty są odległe od siebie jakieś 3 km w linii prostej ? Linia 11 do Towarowej ok, ale dalej raczej powinna być kierowana na Ochotę bądź Grochów. Dobrym pomysłem było by przedłużenie linii 13 z Koła na Górczewską. W tej chwili 13 na Obozowej muchy wozi.

  Obejrzyj sobie trasę linii 123.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »