Informacje

08.09.2017 16:19 sprawdź objazdy

Zmiany w ruchu i frezowanie.
Utrudnienia w sześciu dzielnicach

SERWISY:


Remonty, objazdy i nowe organizacje ruchu - to będzie trudny weekend dla wielu kierowców. Drogowcy będą prowadzili prace na terenie sześciu dzielnic: Mokotowa, Bemowa, Pragi Północ, Ursynowa, Targówka i w Śródmieściu.

Pierwsze zmiany w ruchu zostaną wprowadzone w piątek o godzinie 18 w związku z przebudową Marynarskiej. Zamknięta dla ruchu będzie ulica Postępu, na odcinku między Marynarską a uliczkami prowadzącymi do biurowców. Nie będzie można dojechać do Marynarskiej od strony Domaniewskiej.

Natomiast jadący od strony Cybernetyki na skrzyżowaniu z Marynarską będą musieli skręcić w prawo lub w lewo.

Objazd zamkniętego fragmentu ulicy Postępu zostanie poprowadzony Domaniewską i Wołoską. Utrudnienia związane są z demontażem fragmentu torowiska tramwajowego i przebudową ciepłociągu. Taka organizacja potrwa do niedzieli, do godziny 18. Ale drogowcy zastrzegają, że będzie wprowadzona również w przyszły weekend (16-17 września).

Zmiany na Pradze

Remonty, objazdy i nowe organizacje ruchu - to będzie trudny weekend dla wielu kierowców. Drogowcy będą prowadzili prace na terenie sześciu dzielnic: Mokotowa, Bemowa, Pragi Północ, Ursynowa, Targówka i w Śródmieściu.

 

Dużo zmian wokół Lazurowej

Na zmiany należy przygotować się też w rejonie Lazurowej. Nowa organizacja zostanie wprowadzona w piątek, około godziny 21. Ruch na odcinku między Sterniczą a Górczewską zostanie przełożony na nowo wybudowaną jezdnię zachodnią. Istniejąca jezdnia zostanie wyłączona z ruchu i rozpocznie się jej przebudowa.

Za skrzyżowaniem ze Sterniczą została wykonana przewiązka, przez którą kierowcy przejadą na nowo wybudowaną jezdnię. Na właściwą jezdnie wrócą natomiast przed skrzyżowaniem z Górczewską. Na całym odcinku będzie po jednym pasie ruchu w każdym kierunku.

Na skrzyżowaniach z ulicami Siemiatycką, Człuchowską, Batalionów Chłopskich i Karabeli oraz Szobera wydzielone będą dodatkowe pasy do skrętu. Utrzymany będzie także dojazd do ulic Szwankowskiego i Doroszewskiego.

Połączenia z Lazurową nie będzie miała za to ulica Wyki - objazd zostanie poprowadzony do Człuchowskiej i Karabeli. Dodatkowo z powodu budowy kanalizacji zamknięta dla ruchu będzie południowa jezdnia Człuchowskiej, pomiędzy Lazurową a skrzyżowaniem z ulicami Karabeli i Rozłogi. Ruch w obydwu kierunkach zostanie skierowany na jezdnię północną.

Ruch pieszych będzie możliwy częściowo po nowym chodniku po stronie zachodniej, a częściowo po istniejącym chodniku po stronie wschodniej. Na skrzyżowaniach z ulicami Siemiatycką, Człuchowską, Batalionów Chłopskich i Karabeli oraz Szobera wytyczone będą przejścia dla pieszych.

Jak czytamy na stronie urzędu miasta, taka organizacja potrwa aż do 31 grudnia.

 

Frezowanie na Ursynowie i Targówku

Nie zabraknie też tradycyjnego weekendowego frezowania, które tym razem dotknie ulice Targówka i Ursynowa.

Od piątku, od godziny 22 do poniedziałku, do godziny 4 zamknięty dla ruchu będzie ciąg ulic Swojska - Janowiecka na odcinku od Jesiotrowej do granicy miasta. Zamknięte dla ruchu będzie również skrzyżowanie z Jesiotrową. Objazd wyłączonych z ruchu ulic zostanie poprowadzony ciągiem: Księcia Ziemowita - gen. Rozwadowskiego - Radzymińska - Łodygowa.

Utrudnienia czekają też pasażerów komunikacji. Autobusy linii 170 będą kursowały w obu kierunkach na trasie: RONDO STARZYŃSKIEGO - PKP ZACISZE-WILNO. Linia nocna N66 (tylko w kierunku krańca SOSNKOWSKIEGO) będzie kursowała objazdem ulicami Radzymińską i Łodygową.

 

Drugie frezowanie to prace na ulicy Zatorze. "To będzie nietypowa wymiana nawierzchni, bo drogowcy będą pracowali tylko nocami" - podkreślają urzędnicy. I tak w trzy kolejne noce: z 11 na 12, z 12 na 13 i z 13 na 14 września w godz. 22 - 6 zamknięta dla ruchu będzie ulica Zatorze (pomiędzy Wyczółki a Otomańską). Objazd zostanie poprowadzony ulicami: Poleczki - Wirażowa - Cybernetyki - Obrzeżna - Kłobucka.

Od soboty remont Miodowej

Kolejne remonty rozpoczną się w sobotę. Wieczorem ruszy remont Miodowej i placu Krasińskich. W pierwszym etapie prac plac budowy obejmie chodnik na pl. Krasińskich po stronie Sądu Najwyższego. Przystanek, na którym zatrzymują się autobusy jadące w kierunku Żoliborza będzie czynny. Dojście do niego będzie możliwe od pomnika Powstania Warszawskiego oraz od przejścia dla pieszych przy skrzyżowaniu z ulicą Długą.

Natomiast od strony skrzyżowania ze Świętojerską będzie można dojść do wejścia na parking podziemny. Ponadto na jezdni wyłączony z ruchu zostanie jeden pas (wzdłuż krawężnika) w stronę Bonifraterskiej.

O frezowaniu ulicy 17 stycznia pisaliśmy przed tygodniem:

kw/pm

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • łodyga

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.09.2017 14:13 ~łodyga

  ...a kiedy w końcu Łodygowa?????

 • nickt

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.09.2017 12:45 ~nickt

  ~mirol

  "Frezowanie na Ursynowie" ale juz gdzie to nie napisali...

  Ursynów to nie tylko KEN i Rosoła .. ul.Zatorze to też część Ursynowa

 • Lem

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.09.2017 09:17 ~Lem

  A co z ograniczeniem ruchu 10.09 na ul. Ł. Drewny? Jakaś impreza dla koniarzy, utrudnienia w ruchu, a tu ani słowa. Grunt to "rzetelność"!

 • mirol

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.09.2017 23:28 ~mirol

  "Frezowanie na Ursynowie" ale juz gdzie to nie napisali...

 • anna

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.09.2017 22:25 ~anna

  A kiedy zajmą się Powsińską do Powsinia?

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Te puzzle kogoś przerosły. "Rozebrał kostkę i nie potrafił jej ułożyć"

Te puzzle kogoś przerosły. "Rozebrał kostkę i nie potrafił jej ułożyć"

Nietypowy widok zastał jeden z naszych czytelników na ulicy Radzymińskiej. Biały pas wyznaczający miejsca parkingowe urywa się w specyficzny sposób, a fragmenty... WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »