Informacje

14.12.2015 12:45 prace przy zmianie organizacji ruchu

Zmiany na placu Wilsona.
Zyskają piesi i tramwaje

SERWISY:

Na placu Wilsona zaczęły się prace drogowe. Ma być bezpieczniej i wygodniej dla pieszych, a tramwaje dostaną priorytet. Drogowcy zapewniają, że kierowcy też zyskają.

Obecna organizacja ruchu na placu Wilsona jest powszechnie krytykowana. Światła ustawione są tak, żeby maksymalnie ułatwić przejazd samochodami. W efekcie piesi bardzo długo czekają na zielone, które często pozwala przejść tylko przez jedną jezdnię. Dochodzi do niebezpiecznych sytuacji, a i kierowcy nie są do końca zadowoleni, bo przejazd niektórymi relacjami oznacza czasem konieczność trzykrotnego zatrzymania się na światłach.

Sytuacja ma się jednak zmienić. Jak informuje ZDM, Tramwaje Warszawskie wprowadziły tam już priorytet, a teraz czas na porządki i drobne korekty dotychczasowej organizacji ruchu.

- W tej chwili trwają prace przy ustawieniu sygnalizacji na rogu Krasińskiego i Mickiewicza - relacjonuje w poniedziałek Artur Węgrzynowicz, reporter tvnwarszawa.pl. - Rozkopana została także zatoczka autobusowa - dodaje.

Jak dodaje, prace nie spowodowały dużych utrudnień.

Co się zmieni?

Zarząd Dróg Miejskich zapowiada zmiany m.in. tam, gdzie do placu dochodzi (od strony Sadów Żoliborskich) ulica Krasińskiego. Kierowcy będą mieli do dyspozycji tylko dwa - a nie, jak dotąd, trzy - pasy, a wyspa zostanie powiększona. - Dzięki temu uspokoimy ruch przed wjazdem na skrzyżowanie, a co za tym idzie, zwiększymy bezpieczeństwo - wyjaśniają drogowcy.

Na tym nie koniec. Na zjeździe z pl. Wilsona na ul. Krasińskiego, w kierunku Wisłostrady będzie tzw. półtora pasa. - Kierowca będzie miał do dyspozycji pas do skrętu w prawo, pas do skrętu w prawo i jazdy na wprost oraz trzeci pas służący tylko do okrążania placu - tłumaczy Karolina Gałecka, rzeczniczka ZDM.

Dodatkowo, drogowcy w porozumieniu z ZTM zlikwidują nieużywaną zatokę autobusową, znajdującą się przy wejściu do parku Żeromskiego. - Poszerzone zostaną także azyle dla pieszych - dodaje Gałecka.

Jak informują drogowcy, prace powinny się zakończyć jeszcze w tym roku.

su/r

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • ave

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.12.2015 11:00 ~ave

  Dwa pasy na wjeździe z Krasińskiego to żaden dramat - i tak 70% kierowców wjeżdża na jeden pas do skrętu w kierunku Wisłostrady.

  Dwa pasy na wyjeździe w kierunku Wisłostrady to więcej, niż dotychczas (1 pas).

  A wliczanie do szerokości jezdni zapadających się parkingów dla autobusów to jest absurd. To samo jest na JP2 przy Centralnym. Niby jest 10 pasów, ale dwa/trzy są zastawione przez autobusy i taksówki, dwa pasy się kończą jezdnią wyłączoną. Realnie ten odcinek mógłby mieć 6 sprawnie działających pasów i elegancie trawniki, tylko gdzie pomieszczą się prywaciarskie autobusy z Pułtuska i Ciechanowa??

 • taki_tam

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.12.2015 10:37 taki_tam

  A już myślałem, że gorzej nie może być, a tu taka można powiedzieć noworoczna niespodzianka. Niech się głąby wezmą za ustawienie świateł, bo to jest jedna wielka tragedia. Nie ważne z jakiego kierunku się wjeżdża to i tak zaraz trzeba się zatrzymać na kolejnych światłach. Chyba tylko jeden ciąg jest sprawny. To jest jazda Krasińskiego od Wisłostrady przez pl. i dalej zjazd w Krasińskiego w kierunku Popiełuszki. Reszta ciągów niezależnie od kierunku to dwa lub nawet trzy postoje.

 • Skipper

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.12.2015 08:48 ~Skipper

  Marian~Marian

  I znowu sztuczne generowanie korków i trucie miasta. Czy na tych szkodników z ratusza nie ma bata. Dlaczego PIS nie dobierze się im do dupy tej pełowskiej bandzie.

  Popatrz na wyniki zanieczyszczenia powietrza na Bielanach jak była zamknięta jedna jezdnia Marymonckiej. Pomimo korków powietrze było mniej zanieczyszczone niż po otwarciu wschodniej jezdni.
  Korki są sztucznie generowane, przez ludzi, którzy nie potrafią skorzystać z pełnej oferty transportowej miasta i wybierają wyłącznie samochód.

 • Wiko

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.12.2015 00:12 ~Wiko

  A kiedy zmiany na pl. Unii? Tam to dopiero jest dramat.

 • JaśPan

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.12.2015 23:43 ~JaśPan

  Każda zmiana na Placu Wilsona jest na gorsze i dla pieszych i dla aut i komunikacji miejskiej. Jakaś banda debili wymyśla niestworzone rzeczy a my, czyli użytkownicy milczymy. Pamiętam czasy kiedy urzędnicy nie dotykali swymi pazurami placu i wszystko było jak należy, płynny ruch pieszy i samochodowy. Czy na to nie ma bata nawet w nowym rządzie?

 • fazzi

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.12.2015 22:30 ~fazzi

  Froguś nam potem zatańczy w M3 dookoła placu.

 • Marian

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.12.2015 22:22 ~Marian

  I znowu sztuczne generowanie korków i trucie miasta. Czy na tych szkodników z ratusza nie ma bata. Dlaczego PIS nie dobierze się im do dupy tej pełowskiej bandzie.

 • pas pas

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.12.2015 21:55 ~pas pas

  Ta drobna korekta może mieć dla tego miejsca duże znaczenie, poczekajmy na zakończenie prac. Skasowany pas był już wcześniej wyłączony z ruchu, bo przeznaczono go tylko dla autobusów ruszających z kasowanej właśnie zatoczki. Kolejka samochodów na jedynym pasie do skrętu w Krasińskiego sięgała w szczycie do poprzednich świateł, a co jakiś czas cwaniak z środkowego dojeżdzał bokiem przez wyłączony z ruchu fragment wciskając się równolegla z legalnie skręcającymi. Opis w któtm lewy pas jest przeznaczony do jazdy w kółko jest chyba błędny, myślę że praktycznie w ruchu miejskim to właśnie z lewego trzeba kierować się na kino Wisła w kierunku zjazdu w Mickiewicza, bo zarówno prawy jak i środkowy będę stały na czerwonym, przed Krasiskiego, tak w tej chwili działają tam światła w dzień...

 • FrogWalniety

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.12.2015 21:45 ~FrogWalniety

  A hełikoptery gdzie beda ladowac

 • Kierowiec

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.12.2015 21:44 ~Kierowiec

  To dla difingu

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »