Informacje

12.07.2018 07:58 weekendowe utrudnienia

Zmiany na Łodygowej, frezowanie na Chrobrego, tramwajarze w Jana Pawła II

SERWISY:

Nadchodzący weekend znów upłynie pod znakiem remontów drogowych. Na Łodygowej już w czwartek wieczorem zmieni się organizacja ruchu. W piątek rozpocznie się frezowanie na Bolesława Chrobrego i prace tramwajarzy w alei Jana Pawła II. Poza tym drogowcy wkroczą w kolejny etap modernizacji Miodowej.

W czwartek (12 lipca) około godziny 21 z ruchu zostanie wyłączona dotychczasowa jezdnia Łodygowej na odcinku od Radzymińskiej do Wolińskiej. Auta zostaną skierowane na nowo wybudowaną drogę. W obu kierunkach kierowcy będą mieli do dyspozycji po jednym pasie ruchu.

Zmiany w organizacji ruchu oznaczają, że Łodygowa odzyska połączenie z Pszczyńską po północnej stronie jezdni. Jednocześnie na Łodygową nie będzie można wjechać z Pszczyńskiej po południowej stronie, a także z Przewoźników i Wschodniej. Jak zapowiada ratusz, przejezdne będzie skrzyżowanie z Wyspową i Potulicką.

Frezowanie we Włochach

W miniony weekend drogowcy wymieniali zniszczoną nawierzchnię na Popularnej. W tym tygodniu odnowią skrzyżowanie tej ulicy z Bolesława Chrobrego. Prace rozpoczną się w piątek (13 lipca) o północy i mają potrwać do poniedziałku (16 lipca) do godziny 4 nad ranem.

Jezdnia na Bolesława Chrobrego będzie wyłączona z ruchu na odcinku między Łamaną a Rejonową. Dodatkowo Popularna będzie zamknięta na wysokości Milanowskiej.

Kierowcy jadący od Dźwigowej nie będą mogli przejechać tunelem pod torami kolejowymi. Żeby objechać zamknięte skrzyżowanie będą musieli skręcić w ulicę Świerszcza i dalej jechać aleją 4 Czerwca 1989 do Ryżowej.

Z kolei ci jadący Popularną w stronę skrzyżowania z ulicą Bolesława Chrobrego, będą musieli skręcić w Techników i dalej jechać Cegielnianą, Sympatyczną i Wałowicką aż do Dźwigowej.

Na objazdy zostaną skierowane autobusy linii 129, 178 i 191, które pojadą objazdem Alejami Jerozolimskimi i Kleszczową. Z kolei linie 189 i nocna N01 będą kursowały objazdem wytyczonym ulicami: Wałowicką – Sympatyczną – Cegielnianą – Techników – Popularną – Alejami Jerozolimskimi.

Wymiana urządzeń wyrównujących tory

Na ten i na kolejny weekend zaplanowane są prace remontowe na torowisku w alei Jana Pawła II. Tramwajarze będą wymieniali urządzenia wyrównujące tory. Prace zaplanowane są na odcinku między rondem Zgrupowania AK "Radosław" a placem Grunwaldzkim.

Remont oznacza utrudnienia nie tylko dla pasażerów komunikacji miejskiej, ale i dla kierowców. Obie jezdnie alei Jana Pawła II na remontowanym odcinku będą zwężone o jeden pas ruchu.

Tramwaje linii 17 będą omijały wyłączony fragment torowiska przez Stawki, ulicę Mickiewicza i Słowackiego. Z kolei składy linii 33 pojadą ulicą Słomińskiego i mostem Gdańskim, a następnie Jagiellońską do pętli Ratuszowa-ZOO. Na objazdy skierowane zostaną też tramwaje linii 35. Remont będą omijać, jadąc ulicami Andersa, Mickiewicza, Słowackiego i Marymoncką.

Zarząd Transportu Miejskiego zapowiedział uruchomienie linii zastępczych i uzupełniających linii tramwajowych: Z17, Z33, 71 i 78.

Przebudują skrzyżowanie Miodowej z Senatorską

Remont na ulicy Miodowej wkroczy w piątek na kolejny etap. Około godziny 23.30 prace przeniosą się na skrzyżowanie z Senatorską. Drogowcy zaplanowali jego przebudowę i wymianę sygnalizacji.

Miodowa nadal będzie zamknięta między skrzyżowaniami z Długą i Senatorską. Dodatkowo na Senatorskiej między ulicami Podwale i Kilińskiego zostanie wprowadzony ruch dwukierunkowy. Parkowanie na tym odcinku będzie odbywało się na zmienionych zasadach.

Zmiany tras czekają autobusy linii 116, 128 (tylko w kierunku Szczęśliwice), 175 (tylko w kierunku Lotniska Chopina), 178, 180, 222, 503, 518 i N44. Objazd czeka je przy Teatrze Wielkim i Operze Narodowej. Z Senatorskiej będą skręcały w Wierzbową i przez plac Piłsudskiego dojadą do Królewskiej. W odwrotnym kierunku będą kursowały przez ulicę Focha i Moliera.

Przebudowa skrzyżowania Miodowej z Senatorską ma zakończyć się wraz z końcem lipca. Po jego otwarciu drogowcy przebudują skrzyżowanie Miodowej z Długą.

ZOBACZ TEŻ MATERIAŁ O REMONCIE ULICY POWSIŃSKIEJ:

kk/mś

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Kierowca

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.07.2018 17:47 ~Kierowca

  Brawa dla drogowców. Lepiej późno niż wcale. Jezdnia pod tunelem na Chrobrego i w rejonie wjazdu i wyjazdu z niego jest tragiczna, a po zeszłotygodniowych pracach na Popularnej, gdzie maszyny jeździły ul. Chrobrego, jeszcze się pogorszyła (szczególnie ogromna dziura pod wiaduktem w kierunku Dźwigowej, zachlapana kilkoma wiadrami asfaltu- prowizorycznie). Zasłużenie doczekała się więc remontu. Szkoda że tylko frezowanie, ale dobrze wykonane posłuży kierowcom jeżdżącym tamtędy przez ładnych kilka lat. Raz jeszcze brawa.

 • stolica

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.07.2018 15:55 ~stolica

  nie pasuje coś przyjezdnym to do siebie prosze wracać ja się przyzwyczaiłem z remontami torów

 • sprite

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.07.2018 15:46 ~sprite

  Kiedy Gierdziejewskiego na Ursusie?

 • Stacy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.07.2018 15:39 ~Stacy

  Zamiast wiecznie poprawiać, remontować, frezować itd to władze powinny postawić raz a dobrze solidną betonówkę, tak jak ostatnio na Białołęce. Może dłużej to potrwa, ale efekt będzie trwały. Ile można wciąż kręcić się w kółko.

 • mieszkanka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.07.2018 15:10 ~mieszkanka

  moze odpowiednie służby państwa a nie ratusza sprawdzą ile razy co roku wymieniano w Alei JPII tory i urządzenia w ciągu ostatnich lat.
  To są kpiny z mieszkańców i przyjezdnych.

 • mck

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.07.2018 13:06 ~mck

  Tu się nie da jeżdziź~Tu się nie da jeżdziź

  A kiedy Szyszkowa?

  Obawiam się, że nigdy. Tak samo jak ul. Krakowiaków. W cywilizowanym kraju obie ulice by zamknięto. U nas niestety trzeba po tym jeździć, bo innego wyboru nie ma. To chyba za karę, dla bardziej zaradnych - przy tych ulicach mieszczą się w zasadzie tylko firmy, które odprowadzają podatki znacznie zasilając budżet miasta. Szyszkową jeżdżę od 1980 r. i jej stan tylko się pogarsza - ani jednego remontu przez prawie 40 lat.

 • Ja z Włoch

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.07.2018 11:55 ~Ja z Włoch

  Ulica od Rejonowej do torów kolejowych to jest GLOBUSOWA, a od torów do Łamanej to jest CHROBREGO.

 • warszawiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.07.2018 11:08 ~warszawiak

  fuszerka_na_Popularnej~fuszerka_na_Popularnej

  Wymieniono asfalt na Popularnej, ale jadąc po nowej ulicy co chwila wpada się w studzienki. To jakiś bezsens i absurd. W dzisiejszych czasach studzienki powinny być na równi z nawierzchnią!


  Studzienki powinny być na chodniku!

  To jest dopiero absurd, że w XXI służby uważają, że nie da się wszystkich mediów tak zaplanować, aby wejścia do nich były na chodniku. Na jezdni powinny być wyłącznie włazy odprowadzające wodę, a i te tylko w krawężnikach.

 • xDxD

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.07.2018 10:50 ~xDxD

  Kaska~Kaska

  Na tej Lodygowej sie nie dzieje nic

  Nie prawda. Rano sam widziałem jak jeden pracownik dłubał w nosie siedząc w traktorze koparce.

 • Rozbawiony

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.07.2018 10:05 ~Rozbawiony

  Już się martwiłem, że w tym roku tramwajarze zapomnieli o JP2

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Samotne auto pośród błękitu. "Trudno komentować głupotę"

Samotne auto pośród błękitu. "Trudno komentować głupotę"

Elegancki samochód osobowy stojący samotnie pośrodku wielkiej plamy błękitu wypatrzył jeden z naszych czytelników. Wysłał zdjęcia na Kontakt 24. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »