Informacje

02.12.2013 14:31 informacja na kontakt24

Złota 44: inwestor rozwiązał umowę
z generalnym wykonawcą

SERWISY:

- Pracownicy nie zostali wpuszczeni na budowę wieżowca Złota 44 - zaalarmował Kontakt24 jeden z podwykonawców. Przedstawicielka inwestora informuje, że rozwiązano umowę z wykonawcą. – Chcemy przyspieszyć prace na budowie, a poprzedni generalny wykonawca nie gwarantował terminowego zakończenia robót - poinformowała  tvnwarszawa.pl Alicja Kościesza z firmy Orco.

"Dzisiaj nie zostali wpuszczeni na budowę pracownicy firm podwykonawczych. Na budowie został ich cały sprzęt. Firma Orco zerwała umowę z wykonawcą (firma Inso) i zamknęła budowę wieżowca Żagiel przy ul. Złotej 44" - taką informację na Kontakt24 wysłał podwykonawca.

Elewacja górującego nad stolicą "Żagla" jest już gotowa. Jak pisze podwykonawca, trwały jeszcze prace wewnątrz, a także na dachu drapacza chmur.

"Plac budowy przejął inwestor"

"Umowa z generalnym wykonawcą odpowiedzialnym za realizację prac budowlanych przy apartamentowcu Złota została rozwiązana z dniem 2 grudnia 2013. Plac budowy wieżowca zostaje przejęty przez inwestora, firmę Orco" - powiadomiła tvnwarszawa.pl Alicja Kościesza z firmy Orco. "Prace budowlane będą wznowione pod jego własnym nadzorem, prowadzone przez doświadczony zespół zaangażowany w projekt od dłuższego czasu i nie będą powodowały żadnych opóźnień. Kluczowi podwykonawcy oraz konsultanci, w tym firma Hill International pracujący przy projekcie od początku budowy będą kontynuować swój zakres prac" - zapewnia w oświadczeniu przesłanym redakcji.

Co ze sprzętem podwykonawców, który został na budowie?

- Wszystkie narzędzia oraz maszyny zostały zabezpieczone w dniu dzisiejszym przy przekazaniu placu budowy i zostaną one zwrócone w tym tygodniu pracownikom firm podwykonawczych w momencie ich powrotu na plac budowy - pisze Alicja Kościesza.

Potwierdza, że zakończyły się prace nad fasadą budynku powyżej parteru, izolacją, pokryciem dachu oraz instalacjami. "Stan prac na Złotej pozwala na uzyskanie pozwolenia na użytkowanie do połowy 2014 roku" - twierdzi Kościesza.

I podaje, na podstawie danych z września, że dotychczas sprzedano 20 proc. apartamentów.

Były już problemy

Budowa zaprojektowanego przez Daniela Libeskinda wieżowca ruszyła w marcu 2008. Rok później, po wybudowaniu 17 kondygnacji, z powodu problemów finansowych inwestora, robotnicy opuścili plac budowy. Kolejną przeszkodą było zablokowanie przez sąd administracyjny pozwolenie na budowę. Powodem były protesty sąsiadów. Sąd nie podzielił jednak ich argumentacji, a jedynie wykazał braki formalne w dokumentach wydanych przez wojewodę mazowieckiego.

Pozwolenie odesłano do ponownego rozpatrzenia, a wojewoda utrzymał je w mocy. Prace zostały wznowione w styczniu 2011. 1 lutego 2012 roku na szczycie budynku zawisła wiecha.

O budowie w programie "Polska i Świat":


Zobacz luksusowe wieżowce od środka:


ran//ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • monix

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.01.2014 13:56 ~monix

  Teraz proponują powrót i podpisanie nowej umowy ale warunek jest taki ,że "zapomną" o zaległych pieniążkach:(

 • Daro

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.12.2013 20:24 ~Daro

  I Bardzo dobrze ta Firma INSO to jeden wielki przekręt, Zeby nam pieniędzy nie zapłacić zawsze znaleźli dziurę w całym. A ich kierownictwo to jedno wielkie nieporozumienie, celowo wstrzymywali prace żeby opuźnić prace. Ważniejszy papierek od dobrze wykonanej pracy. Kierownictwo na czele z pseudo kierowniczką tragedia!!!!!!!!

 • monix

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.12.2013 20:36 ~monix

  Mój mąż nie dostał wynagrodzenia od lipca ....czekał do końca listopada,dalej nic więc był zmuszony odejść na inna budowę żeby zarobić na święta. Na budowie Złotej 44 zostawił ponad 6 tyś:( Złodzieje i nic więcej.........

 • vpw

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.12.2013 17:06 ~vpw


  bystry12345bystry12345

  no to stara metoda wyrolowania podwykonawców. To też polscy budowlani nie nauczyli się tych trików i nie zabezpieczaja się przed przystąpieniem do robót. To czysty bandytyzm
  kruk~kruk


  Inwestor stawia im takie warunki, podstawia swoją umowę przygotowaną przez sztab prawników i tyle. Pięciu nie podpisze, a szósty podpisze. Zawsze się ktoś znajdzie komu kasa przesłoni zdrowy rozsądek a nóż mu się uda, albo sam będzie chciał kręcić jakieś lody, szczególnie w naszym kochanym kraju gdzie szybciej cię ZUS i US zeżre niżeli dojdziesz swojego w sądzie.


  To jeśli 5 nie podpisało a ktoś uznał, że mu się takie ryzyko opłaca no to ma problem. Chciał wziąć premię za ryzyko i raz się to uda a drugi raz nie. Teraz należy błyskawicznie wejść na konto dłużnika i stać się współwłaścicielem nieruchomości.

 • pracownik

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.12.2013 14:23 ~pracownik

  Orco to bankrut - a to posunięcie było od dawna zaplanowane przez sztab prawników. Kolejna budową na której podwykonawcy zostaną na lodzie. Dla Orco to nie pierwszyszna

 • ben

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.12.2013 13:55 ~ben

  kolega budowlaniec przestrzegał mnie z kupnem tam apartamentu. może być nieciekawo. no i to towarzystwo. nie dziękuję.

 • abc1234

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.12.2013 10:42 ~abc1234

  Dzięki za ostrzeżenie, nie wchodzę w ten interes


  02.12.2013 20:59 ~brak slow
  ORCO Property Grop maja problemy finansowe.
  Mozliwy problem ze splata naleznosci !!!

 • qaz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.12.2013 09:46 ~qaz

  i znów podwykonawcy zostaną na lodzie bez zapłaty, jak przy autostradach i stadionach. niech żyje "Państwo Prawa"!

 • art

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.12.2013 01:41 ~art

  Powinni ten badziew zburzyć, ciekawe kto tam kupi te "apartamenty"?

 • mistrz_prostej

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.12.2013 22:58 mistrz_prostej

  fdfgdgf~fdfgdgf

  a teraz legalny walek, szykuje sie oszukanie glownego wykonawcy i jego oszustwo na podwykonawcach! to jest masakra, to trapi wszelkie wielkie budowy, az dziw bierze, ze ludzie pchaja sie tam do roboty, tylko zostaja oszukani, jak na hotelu Hyatt, czy przy budowie autostrad, czy budowie stadionu.


  budowa "Czajki", budowa węzła Salomea (S8)

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »