Informacje

02.01.2012 06:38 Nowe kryteria przyjęć

Żłobki: rejestracja ruszyła,
ale idzie bardzo powoli

- Do godziny 11.30 zarejestrowaliśmy około 1200 wniosków - relacjonuje ratusz. I przyznaje: - Serwery działają bardzo powoli, ale kolejność zgłoszeń nie gra roli, więc nie ma powodów do nerwów.

>> ELEKTRONICZNY SYSTEM ZAPISÓW <<

Rekrutacja do żłobków zaczęła się o godzinie 9:00. Niestety, już po kilku minutach pojawiły się pierwsze problemy. Od czytelników portalu tvnwarszawa.pl dostajemy informacje, że ze stroną internetową właściwie nie można się połączyć.

"Działa, ale powoli"

- Serwery działają, ale bardzo powoli - przyznaje Agnieszka Kłąb z biura prasowego ratusza. - Mimo tego, w ciągu godziny zarejestrowaliśmy około 600 wniosków. Niestety, obserwujemy, że jedno dziecko próbuje zarejestrować kilka osób na raz. Rodzice, chcąc zwiększyć szanse, zatrudnili do pomocy całe rodziny i tak naprawdę je zmniejszają - zauważa.

- Zalecałbym spokój, bo przecież kolejność kliknięć nie jest decydująca. Będziemy na bieżąco reagować, informatycy pracują nad systemem. Wszyscy się do tego bardzo długo przygotowywaliśmy, ale początki są trudne - mówi w rozmowie z portalem tvnwarszawa.pl wiceprezydent miasta odpowiedzilany za edukację Włodzimierz Paszyński.

Kolejność nie decyduje, ale może mieć znaczenie

Dotychczasowy system, oparty na kolejności zgłoszeń, od 2012 roku zastąpił nowy, w którym o przyjęciu decyduje liczba zgromadzonych punktów. Kolejność złożenia internetowych wniosków będzie miała znaczenie dopiero wtedy, gdy punktów będzie tyle samo.

Tuż przed nowym rokiem zainteresowani rodzice mogli przetestować system rejestracji.

Formularz jest prosty w obsłudze. Jeżeli nie pamiętamy numeru PESEL, czy numeru aktu urodzenia dziecka, warto przygotować je wcześniej. W trakcie rejestracji trzeba wybrać z listy trzy żłobki - pierwszy (preferowany), drugi i trzeci (dodatkowe, na wypadek, gdyby dziecko nie dostało się do pierwszej placówki).

Następnie trzeba podać podstawowe dane rodziców lubopiekunów. Jest też rubryka na zgłoszenie orzeczenia o niepełnosprawności dziecka albo chęci objęcia go opieką przez dziennego opiekuna.

Można również zaznaczyć np., że do żłobka, do którego zgłaszamy dziecko, chodzi już jego rodzeństwo.

Dokumenty po 10 dniach

Po przesłaniu tych danych rodzice otrzymają numer wniosku i dalsze instrukcje. Wypełniony i wydrukowany wniosek trzeba będzie złożyć w ciągu 10 dni w żłobku pierwszego wyboru.

Rodzice będą mogli sprawdzać w systemie status wniosku i otrzymywać informacje o jego zmianie. Ostateczną decyzję o przyjęciu dziecka podejmie w czerwcu komisja rekrutacyjna w żłobku.

Punkty będą przyznawane z uwagi na kilka kryteriów:

- Rodzice i dziecko mieszkają na terenie m.st. Warszawy - 27 pkt.
- Rodzice odprowadzają podatek dochodowy do Urzędu Skarbowego właściwego dla m.st. Warszawy - 27 pkt.
- Rodzice są zatrudnieni lub uczą się w trybie dziennym/ świadczą usługi na podstawie umowy cywilnoprawnej/ prowadzą pozarolniczą działalność gospodarczą/ wobec matki lub ojca, lub opiekuna prawnego, lub innej osoby, której sąd powierzył sprawowanie opieki nad dzieckiem orzeczono znaczny albo umiarkowany stopień niepełnosprawności, albo całkowitą niezdolność do pracy oraz niezdolność do samodzielnej egzystencji - 27 pkt.
- Rodzic samotnie wychowujący dziecko spełniający powyższe kryteria otrzymuje za każde spełniane kryterium - 27 pkt. Gdy rodzice wspólnie wychowują dziecko, każdy z nich otrzymuje po 13,5 pkt za każde spełniane powyższe kryterium.
- Dziecko, którego dotyczy wniosek, ma rodzeństwo uczęszczające do żłobka w roku, w którym dziecko ma być przyjęte do żłobka - 6 pkt.
- Dziecko, którego dotyczy wniosek, wychowuje się w rodzinie objętej nadzorem kuratora - 4 pkt.
- Dziecko, którego dotyczy wniosek ma rodzeństwo z orzeczoną niepełnosprawnością - 4 pkt.
- Dziecko, którego dotyczy wniosek ma dwoje lub więcej rodzeństwa poniżej 14 roku życia - 5 pkt.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • adas

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.01.2013 11:22 ~adas

  sylwia~sylwia

  u mnie już nie działa strona :( ciekawe jak będzie dalej bo nie mogę spędzić całego dnia przy komputerze przecież...

 • delfin73

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.01.2012 16:50 ~delfin73

  ja również nie mogę sprawdzić statusu wniosku. mam wrażenie, że informatycy staraja się, aby rodzice na razie zarejestrowali swoje pociechy a status wniosków będzie można otrzymać w późniejszym terminie. poza tym chyba moja rejestracja przebiegła pomyślniejeżeli dzisiaj Pani kierownik żłobka potwierdziła i zmieniła status z "rejestracji" na "oczekujący"

 • niuniamaj

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.01.2012 14:25 ~niuniamaj

  Romisia
  Ja też spróbowałam i również chce rejestrować od początku...
  Ale mam to gdzieś-mam wniosek na mailu i pozamiatane!

  A tak ogólnie, to chciałam pogratulować RODZICOM którzy zafundowali nam te nerwy, a to za sprawą paczki znajomych i rodziny blokujących system ażeby zapisać jedną małą osóbke! To dzięki Wam serwer się zblokował! bo jak miał przerobić pięc tyś wniosków, to musiał radzić sobie z 20 tyś logowań!
  Do kogo pretensja!!???!!!

  Szkoda słów...

 • Romisia

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.01.2012 12:28 ~Romisia

  Ja w ogóle nie wiem już o co chodzi z tą całą rejestracją. Wczoraj zarejestrowałam córkę, wszystko było ok. Dostałam potwierdzenie i ten pin. Dzisiaj wchodzę sobie żeby zobaczyć co i jak i okazuję się że znowu musiałam małą zarejestrować. Czy ktoś z Was miał może podobną sytuacje?

 • dagmara

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.01.2012 20:38 ~dagmara

  mam pytanie, co zrobić jak się popełniło błąd we wniosku i chciałabym poprawić. wie ktoś ?

 • Monika

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.01.2012 20:36 ~Monika

  Najwięcej krzyczą co mają jedną pociechę. Współczuję niepewności mamie z bliźniakami-szkoda, że tego nie przewidzieli- wydaje mi się, że powinni mieć jeden numer i podwójną ilość pkt. Mój starszy brzdąc chodzi do ostatniej grupy, od września do przedszkola powinien iść-pytanie czy się dostanie, a młodsza pociecha od roku czeka w kolejce-dostanie się czy nie? Z tego co się orientuję to ci co tak narzekają mają jedno potomstwo! Zastanówcie się trochę! Co mają zrobić ci z dwójką dzieciaków. Też bym chciała iść już do pracy - ile można żyć z jednej pensji!

 • llllll

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.01.2012 19:38 ~llllll

  Zastanawiam sie jak do tej pory przebiegala rekrutacja dzieci do zlobka. moj syn(2 l.) chodzi od wrzesnia 2011 do zlobka, zapisywalem go do dwoch placowek, nie od razu po przyznaniu numeru pesel tylko w pazdzierniku 2010r (480 miejsce i 504 miejsce na liscie) jakie bylo moje zdziwienie gdy dostal sie do obydwu. Nie mam pojecia jak i kto przeprowadza takie rekrutacje. slysze o rodzicach ktorzy skladaja wnioski zaraz po otrzymaniu numeru pesel a i tak dziecko nie dostaje sie do zlobka :/

 • kozioł

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.01.2012 19:04 ~kozioł

  gdzie można się odwołać? klikałem od 9-ej, wraz z żoną (z innej lokalizacji) co chwilę, o 14.20 udało mi się wreszcie dostać, dzięki czemu nr zgłoszenia powyżej 3 tysięcy. Pani gada w wywiadzie głupoty, że nie liczy się kolejność zgłoszeń, ale jednak, przy tej samej ilości punktów (a większość normalnych rodzin to 2 rodziców pracujących i płacących podatki w Warszawie) jednak się liczy. Proszę o informacje, gdzie kierować skargi na ten system, do którego "podobno byli przygotowani", bo dla mine nie ma to nic wspólnego ze SPRAWIEDLIWOŚCIĄ!

 • motylek25-25

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.01.2012 17:48 ~motylek25-25

  Ja mam bliźniaki które we wrześniu będą miały 1,5 roku. Dzisiaj podczas rejestracji nie miałam możliwości nigdzie tego zaznaczyć. Dlaczego??? Mam 81 punktów oraz 2064 i 2194 numer wniosku. Co będzie jeśli tylko jedno dziecko dostanie sie do żłobka???

 • Bubu

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.01.2012 17:22 ~Bubu

  Jest kilka przypadków gdy inaczej zapisana data daje tą samą cyfrę kontrolną. Ale w większości wypadków tj. 90% błędnie wprowadzona data spowoduje, że cały nr pesel jest niepoprawny właśnie ze względu na inną cyfrę kontrolną.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »