Informacje

16.05.2012 08:34 Nowe opłaty

Żłobki na godziny?
Rodzice chcą konsultacji

SERWISY:

W czwartek radni będą głosować nowe stawki opłat za żłobki. Zamiast miesięcznej, ratusz chce wprowadzić godzinową. Rodzice domagają się konsultacji w tej sprawie – donosi „Życie Warszawy”.

Ratusz musi przegłosować nowe stawki za opłaty w żłobkach, bo poprzednie, podwyższone, zostały skutecznie zaskarżone do sądu przez rodziców. Dlatego w miejsce miesięcznej opłaty 374,22 zł (plus wyżywienie i nadgodziny), ratusz proponuje godzinową, wynoszącą – 1,78 zł.

– To niczego nie zmieni – denerwują się rodzice w rozmowie z "ŻW".

Darmowy maj

Nie podoba się im też, że projekt nowej uchwały powstał naprędce, bez konsultacji. Ratusz ma jednak nóż na gardle.

Od 17 kwietnia (data niekorzystnego dla miasta wyroku sądu), urzędnicy nie mogą pobierać opłat za żłobki. Rodzice dostali już informację, że w maju nie muszą wpłacać pieniędzy za pobyt dziecka, dostaną też zwrot za część kwietnia.

Strata dla budżetu

Chociaż rodzice domagają się konsultacji społecznych w sprawie nowego cennika, dla budżetu miasta każdy miesiąc bez opłat to duża strata. Dlatego władze miasta są zdeterminowane, by jak najszybciej przegłosować powstałą naprędce uchwałę.

– Zdajemy sobie sprawę, że to jest sprawa, która musi być załatwiona terminowo, dlatego nie będziemy przesuwać uchwały na inną sesję –  ocenia w rozmowie z „ŻW” szef klubu PO Jarosław Szostakowski.

mjc/mz

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Monika

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.05.2012 12:35 ~Monika

  A na jakiej to ma być zasadzie? Za każdą godzinę czy może tak jak w przedszkolu 5 godzin będzie bezpłatne? A co z opłatami za wyżywienie?

 • jar

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.05.2012 17:17 ~jar

  ludzie jak coś chcą zrobić uczciwie to morde drzecie,jak ktoś pracuje na zmiany np:2 dni po 12h i dwa wolne to dlaczego musi płacić za cały miesiąc, jak pół może spędzić z dzieckim,jest wiele takich zmian pracowniczych.O co wam chodzi bo nie kumam?

 • karawaniarz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.05.2012 13:52 ~karawaniarz

  O polityce prorodzinnej się mówi, choćby przy emerytalnym wieku, wszyscy od prawa do lewa mają gęby pełne frazesów,ale robią głównie pod siebie. Nie dostrzegą żłobków ,przedszkoli i ich klientów, przed następną propozycją podnieśienia wieku emerytalnego .Lub następnymi wyborami.

 • LPG

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.05.2012 13:48 ~LPG

  uchwalają tę podwyżkę jeszcze grzej niż poprzednią. Z przykrością trzeba będzie nową uchwałę również zaskarżyć. To jest wina urzędników i radnych a nie rodziców, że nie potrafią uchwalić prawa zgodnego z ustawami. Traci na tym miasto. Pan Jaskołd, dyrektor Biura Polityki Społecznej, jest bezpośrednio odpowiedzialny za przygotowanie projektów uchwał żłobkowych i tym samym to on ponosi odpowiedzialność za straty w budżecie miasta z tytułu braku opłat w maju - łącznie około 1,5mln zł.

 • Anty PiS

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.05.2012 13:08 Anty PiS

  słoik~słoik

  I TAK NIKOGO NIE INTERESUJE CO WYPISUJECIE NA SŁOIKI BO JESTEŚCIE MNIEJSZOŚCIĄ WARSZAWSKĄ!

  Nie dość, że słoik to na dodatek pusty słoik!

 • gość

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.05.2012 13:00 ~gość

  Co rodzice boją się ze nie będą mogli sobie pospacerować i iść na zakupy a potem odebrać dziecko przed zamknięciem żłobka bo tak wygodniej???
  W przedszkolach jest teraz stawka godzinowa i jakoś rodzice dają radę odbierać wcześniej dzieci choć wcześniej mieli z tym problem

 • wawkw

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.05.2012 12:26 ~wawkw

  a wytłumaczy mi ktoś dlaczego przy przyjęciach do złobka zrobiona jest punktacja?? rodzic samotnie wychowujący (nie rzadko ludzie żyjący bez ślubu) jak również rodzice objęci opieką kuratora dostają więcej punktów, dlaczego oni są lepiej punktowani? jeżeli ktos w tym mieści płacie podatki od zawsze a nie dostanie się do łżobka czy przedszkola niech ma możliwość od liczenia kosztów prywatnej placówki od kosztów!! ja nie dziwie się że ludzie nie płaca podatków w tym mieście bo po co?? jak te miasto nie stwarza warunków.

 • Agnieszka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.05.2012 12:23 ~Agnieszka

  A tzw słoiki czyli przyjezdni robiąc zeznanie roczne PIT jeszcze podwyższą sobie koszty uzyskania przychodu i znowu będą do przodu. a tak na prawdę mieszkają tu tylko nie są zameldowani - TPB - Totalna Polska Bzdura.

 • swojak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.05.2012 12:22 ~swojak

  Dziwią się, że młodzi ludzie gonią za pieniędzmi, a dzieci nie przybywa! No i jak ma przybywac jak z każdej strony RADNI rzucaja kłody pod nogi.
  Ja swoją pociechę zaprowadzam na godz. 7 rano do żłobka i sam lecę do pracy na 8 ( o ile się wyrobię z dojazdem). Wychodze z pracy o 16 o odbieram dzieciaka ok. 17 (jak zdążę). To w sumie wychodzi na to, że dziecko "pracuje" ponad 10 godz. gdy ja 8. Do tego opłaty KOSMOS. To co maja przegłosowac RADNI to czysta farsa!!! 1,50 zł to rozumiem, powyżej ZA DROGO!!!

 • Agnieszka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.05.2012 12:19 ~Agnieszka

  dzik~dzik

  w przedszkolu u syna dla odmiany (stawki godzinowe) połowa dzieci znika ok 13. ja osobiście jestem za.


  U nas jest identycznie. Zastanawiam się kto te dzieci odbiera, kto pracuje do 13. Czy i jak dokładnie jest weryfikowane zgłoszenie dziecka do przedszkola - czy ktoś pracuje czy nie.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »