Informacje

30.09.2011 20:17 czy przyjdą radni PO?

Żłobki i dziura budżetowa:
PiS chce sesji przed wyborami

SERWISY:

Na wniosek grupy stołecznych radnych Prawa i Sprawiedliwości, jeszcze przed wyborami ma odbyć się nadzwyczajna sesja Rady Warszawy. Powód? - Dramatyczna sytuacja finansowa dzielnic, za wysokie opłat w żłobkach oraz społeczny projekt uchwały, umożliwiającej mieszkańcom stolicy przekształcenie wieczystego użytkowania gruntu we własność - argumentują radni PiS.

- Najistotniejszy punkt planowanego posiedzenia to moim zdaniem inicjatywa obywatelska w sprawie przekształcenia gruntów z tzw. użytkowaniem wieczystym we własność. Jeśli przyjmiemy odpowiednią uchwałę, wielu mieszkańców będzie mogło wykupić od miasta np. ziemię na której stoi ich dom albo mieszkanie, za 5 procent wartości - wyjaśnia radny Adam Kwiatkowski (PIS).

Wchodzą nowe przepisy, koniec z bonifikatą

Rani PiS-u podkreślają, że w tym przypadku to ostatni dzwonek na podjęcie uchwały. W

październiku wchodzi w życie ustawa, która zmienia obowiązujące regulacje i już nie będzie można uzyskać tak wysokiej bonifikaty.

- Uchwała dotyczy co najmniej połowy mieszkańców Warszawy - uważa Barbara Różewska, z zarządu Stowarzyszenia Spółdzielców Mieszkaniowych i Zarządców Nieruchomości. Dokument powstał jako inicjatywa 33 tysięcy osób, które jeszcze w maju złożyły projekt na ręce przewodniczącej Rady Warszawy. - Do dziś nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi - dodaje Różewska.

"Za drogo w żłobkach"

Kolejny istotny punkt, o którym chcą rozmawiać radni PiS-u, to katastrofalna, według nich, sytuacja finansowa w dzielnicach. Ważne są też regulacje dotyczące żłobków. PiS chciałby, aby opłata miesięczna za pobyt dziecka w placówce wynosiła 200 złotych, a nie jak teraz - 500 zł.

Sesja ma się odbyć w poniedziałek o godz. 15.00 w sali warszawskiej Pałacu Kultury i Nauki. Jednak jest  wysoce prawdopodobne, że do niej nie dojdzie, jeśli nie przyjdą radni PO.

ec/mz

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • olka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.10.2011 10:33 ~olka

  Na dzieci i publiczne placówki muszą być pieniądze bo inaczej wymrzemy! już więcej nas umiera niż się rodzi. Zgadzam się z "lpg" - jest z czego ciąć (choćby premie urzędników, niepotrzebna wymiana przystanków na pradze i bankowym za 7 milionów - to tylko 2 przykłady) Tylko trzeba myśleć o rzeczach najważniejszych! Jak już naprawdę nie będą mieli z czego ciąć to... po co Warszawie 469 radnych??? Przez 4 lata mieli rząd, który mógł taką ustawę zmienić. Oszczędzać niech zaczną od siebie!

 • LPG

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.10.2011 08:41 ~LPG

  podwyżka w żłobkach z 200 na 500 daje miastu 17mln rocznie do budżetu. Rocznie na nagrody dla urzędników ratusza miasto wydaje ponad 50mln. O czym my tutaj rozmawiamy? Miasto ma budżet opiewający na 13mld, czyli 13000mln i nie potrafi nie wyciągać pieniędzy rodzinom z kieszeni? To jest tylko i wyłącznie decyzja polityczna, bo ekonomicznie naprawdę trudno uzasadnić żłobkową podwyżkę o 160%.

 • az

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.10.2011 11:26 ~az

  A pis-iory to myślą, że skąd miasto kasę bierze? Gdyby miasto zgodziło się na tańsze opłaty za przedszkole to jeszcze gorsza była by sytuacja finansowa miasta. Pis-iory potrafią tylko kwakać, ale gó... się na wszystkim znają. Chyba nie znają zasady, że nie można zjeść jabłka i nadal go mieć, to jest tak samo jak z budżetem miasta im więcej wydajemy w tej sytuacji na dopłaty na przedszkola i żłobki tym mniej kasy zostaje w budżecie i większa dziura budżetowa.

  Ale jak to było widać za rządów pis-u w Wwa, (gdzie nic nie było robione, ani frezowanek, ani żadnych inwestycji itp.)są to ludzie nie kompetentni wierzący w cuda. Drogie pis-iory miasto to nie bóg nie ześle kasy z nieba by załatać dziurę budżetową by wszystkim dogodzić. Ciekawe czemu dopiero przed wyborami tak zaczynacie kwakać? W Wwa i tak nie będziecie mieć dużego poparcia.

 • sawa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.10.2011 09:16 ~sawa

  ~warszawiak, Twoi pisowscy idole już żądzili Warszawą a Ty jako młody, pewnie nie pamiętasz tego bałaganu, węszenia za aferami i akwarelowych inwestycji.

 • JP

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.09.2011 23:07 ~JP

  "Jednak jest wysoce prawdopodobne, że do niej nie dojdzie, jeśli nie przyjdą radni PO"?
  Jeśli nie przyjdą radni PO to na pewno do nie dojdzie, jest to pewne, a nie tylko wysoce prawdopodobne, droga Ewelino ;)

 • czaras

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.09.2011 22:38 ~czaras

  bardzo skuteczna metoda, ludziom żyje się coraz gorzej, jak myślisz to sprzyja rządzącym?

 • elom

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.09.2011 21:42 ~elom

  PiS bedzie sie domagał żeby było taniej i więcej. Spełnić sie oczywiście nie da.I wyjdzie na to że to pis chce wszystko dla ludzi tylko te bydlaki u koryta nie chcą pomóc.
  Zwykły element gry politycznej.
  Prosta technika uzyskiwania popracia.

 • warszawiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.09.2011 21:36 ~warszawiak

  Hel to trzeba wdychać by głosować na POpaprańców!!! jeśli nie przyjdą, to już publicznie pokażą że za nic mają mieszkańców, ich potrzeby i dobro tego miasta! to karierowicze, mieszańcy i spady z innych ugrupowań (np. paszyński, kiedyś zatwardziała komuna i "wieczny" kurator). Może jedynie cieszyć, że radni PISu proponują to, czego mieszkańcy już dawna oczekują

 • ???

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.09.2011 20:52 ~???

  Niech ktoś mi wytłumaczy, jak można głosować na tą partię?
  Jaką chorobę trzeba mieć aby postawić krzyżyk przy ich kandydatach?
  Trzeba wdychać hel czy co?

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »