Informacje

12.05.2011 16:53 Radni przeciw likwidacji 521

"Zlikwidować 521, to jak odebrać Ursynowowi metro"

SERWISY:

Radni Warszawy sprzeciwili się pomysłowi likwidacji linii 521. Ponad politycznymi podziałami zwrócili się do prezydent Warszawy o zachowanie linii łączącej Wawer ze Śródmieściem i dalej Szczęśliwicami.

- Likwidację 521 można prównać z odebraniem Ursynowowi metra - przekonywał Tomasz Zdzikot, radny PiS. Przekonywał skutecznie, bo jego wniosek znazł poparcie wśród radnych PO i SLD.

521, wcześniej C

W przyjętym stanowisku Rada Warszawy negatywnie oceniła planowane przez Zarząd Transportu Miejskiego. Radni przypomnieli, że linia, która funkcjonowała przez kilkadziesiąt lat jako "C", wciąż stanowi podstawowy środek transportu dla mieszkańców Wawra codziennie dojeżdżających do szkoły i pracy.

"Koncepcja likwidacji jest nieuzasadniona" – przekonują w swoim stanowisku radni.

"Rada Warszawy zwraca się o rezygnację z planu likwidacji linii 521 jako popularnego i utrwalonego wśród mieszkańców Warszawy stałego i bezpośredniego połączenia z centrum Warszawy" - czytamy w stanowisku.

Będzie więcej pociągów

Nie przekonuje to jednak Zarządu Transportu Miejskiego. - Likwidacja linii typu 521 jest częścią dużego projektu marszrutyzacji, czyli skracania lub ograniczania liczby linii biegnących przez całe miasto, dublujących linie kolejowe, podatnych na korki i kursujących rzadko. Planujemy zastępować je liniami krótszymi, ale częstszymi i mniej podatnymi na korki - wyjaśnia Igor Krajnow, rzecznik ZTM.

Stanowisko radnych komplikuje sytuację, bo likwidacja 521 to część większego planu.

- Trwają konsultacje. Jeszcze nie podjęliśmy decyzji, ale podtrzymujemy opinię, że marszrutyzacja jest działaniem słusznym – mówi Krajnow i zdradza, że z myślą o mieszkańcach Wawra ZTM planuje wprowadzenie dodatkowych kursów SKM startujących z Falenicy w godzinach szczytu. 

bako/roody

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Nieciej

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.03.2013 16:35 ~Nieciej

  Przypominam że linia średnicowa jest na skraju wytrzymałości i ŻADNYCH dodatkowych pociągów SKM z Falenicy w żadnym szczycie nie da się tam upchnąć, chyba że niektóre pociągi KM z Dęblina, Pilawy, Celestynowa (są i takie, jak za dawnych lat) i Otwocka będą kończyły bieg na Wschodnim (a na to nie pójdą KM) albo chyba że chcą je puścić w rozkładzie świątecznym, kiedy dotychczas jeżdżące są pustawe, w odróżnieniu od 521. Ostatnio nawet jeden pociąg KM z linii mińskiej z powodu braku miejsca na średnicy został uruchomiony w relacji Warszawa-Rembertów - Warszawa Gdańska... Mydlą oczy i tyle...

 • jhbsk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.03.2013 07:26 ~jhbsk

  URSUS~URSUS

  wg mnie to dobra inicjatywa ze strony ZTM

  tą linię trzeba skasować, trzeba ludziom wpoić podróż pociągiem KM/SKM, dzięki temu czas dojazdu będzie krótszy a pociągów przybywać zgodnie z regułą im większy popyt tym większa podaż


  Więcej pociągów? Naiwny.
  Dojedź pociągiem do ronda Waszyngtona.

 • Waw

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.06.2011 01:41 ~Waw

  Do czego doprowadzą te zmiany? Kto na tym skorzysta że nie będzie tej linii???

 • wojs

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.05.2011 15:59 ~wojs

  A moze skrocic linie do centrum ..i dolozyc druga ... Falenica- Metro Wilanowska (Wałem Miedzeszyńskim) do Metro Wilanowska ?

  Chcecie skracac ..zgoda .. ale przynajmniej dowoźcie pasażerów do jakichs wiekszych węzłów ?!

 • paw

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.05.2011 02:30 ~paw

  Co sie stało sie? Kononowicz powiedział że zlikwiduje wszystko, że nie będzie niczego. Moze i ZTM podobnie myśli?! Bo od tego oni są od tego są oni.Więc o co Wam chodzi?:D

 • EWA

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.05.2011 14:01 ~EWA

  ZGADZAM SIĘ NIECH NIE BĘDZIE NICZEGO I PANA KANONOWICZA NA PREZYDENTA WARSZAWY

 • Roboty_w_ZTM?

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.05.2011 13:25 ~Roboty_w_ZTM?

  Zapis czatu z ZTM jednoznacznie wykazuje, że w ZTM pracują roboty, które nie rozumieją tego, co czytają. Odpowiedzi na pytania albo są bez związku z pytaniem, albo są wymijające, gdy pytanie jest niewygodne dla ZTM. Tych normalnych odpowiedzi jest mniejszość. Co mnie to obchodzi, że jakaś linia nie jest wykorzystywana zgodnie z założeniami ZTM. Ja nie jestem jakimś baranem, którego upycha się w samochodzie z innymi baranami w ten sposób, żeby szczelnie wypełnić przestrzeń, i wiezie do rzeźni. Ja płacę za usługę i chcę mieć to, za co płacę. Nie muszę nawet siedzieć w autobusie, ale chcę mieć czym oddychać i wogóle wsiąść. ZTM niech sam jeździ pociągiem. Już lepiej jeździć na rolkach.

 • Kon Onowicz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.05.2011 12:24 ~Kon Onowicz

  Proponuję skasować linię 521. I wszystkie inne też. Niech nie będzie niczego.

 • radościanka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.05.2011 11:53 ~radościanka

  halo ZTM, a może pętla 521 w centrum??? Skoro rzeczywiście 521 jeździ puste od centrum na Szczęśliwice? Powtarzam, na pociągach nie można polegać :) mogą sobie być i co 2 minuty, w zimie 5 razy jadąc na uczelnie kończyłam podróż niekiedy długim spacerem pomiędzy stacjami i jeżdżacymi pociągami z naprzeciwka :/ a wczoraj 521 było tak punktualnie na przystanku MUzeum Narodowe do Falenicy, że mi uciekło 4 minuty przed czas ;)

 • granat

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.05.2011 11:19 ~granat

  pociagi na tej linii psuja sie rownie czesto jak tramwaje w jerozolimskich.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »