Informacje

25.07.2015 16:48 obchody 60 urodzin pałacu kultury i nauki

Zlicytowali krzesła i fotele z Kongresowej. "Ceny od 300 do 800 zł"

SERWISY:

W sobotę odbyła się licytacja krzeseł i foteli zdemontowanych podczas remontu Sali Kongresowej. Dochód ze sprzedaży historycznych siedzisk zostanie przekazany najmłodszym i najbardziej potrzebującym mieszkańcom Pragi.

W sumie do zlicytowania było 77 krzeseł i foteli. – Jest duże zainteresowanie wśród mieszkańców. W licytacji bierze udział kilkadziesiąt osób i cały czas dochodzą kolejne – relacjonował po godzinie 15 Artur Węgrzynowicz, reporter tvnwarszawa.pl. Cena wywoławcza za fotel lub krzesło to 50 zł. – Pierwsze krzesło "poszło" za 300 zł. Ceny dochodziły nawet do 800 zł – dodaje Węgrzynowicz.

Jak informował na Twitterze Jarosław Jóźwiak, wiceprezydent Warszawy, pierwszy fotel został sprzedany za 860 zł. - Jesteśmy w połowie, a dzieciaki z Ogniska PRAGA zyskały już 20 670 zł – napisał Jóźwiak.

Licytacja miała potrwać do godziny 19, ale zakończyła ponad dwie godziny 17. - Aukcja zakończona, do dzieciaków trafi 73 tys. złotych! Kilkukrotnie więcej niż się spodziewaliśmy - poinformował wiceprezydent Warszawy.

Dochód z aukcji zostanie przeznaczony na rzecz dzieci z Ogniska PRAGA ze stołecznego Centrum Wspierania Rodzin „Rodzinna Warszawa” (ul. Środkowa 9) i będzie przeznaczony na wspomaganie praskich dzieci i młodzieży w rozwoju, odkrywaniu i urzeczywistnianiu ich potencjału oraz wzmocnieniu programów aktywizujących młodych warszawiaków zamieszkujących prawobrzeżną Warszawę.

Wielki remont

Remont oddanej do użytku w 1955 roku Sali Kongresowej rozpoczął się jesienią ubiegłego roku. Prace obejmą m.in. dostosowanie sali do wymogów przeciwpożarowych i wymianę foteli na nowe. Remont potrwa dwa lata i ma pochłonąć 40 mln złotych.

W czasach PRL w Sali Kongresowej odbywały się w zjazdy PZPR. Występowały też tutaj gwiazdy muzyki między innymi The Rolling Stones, Jan Kiepura, Leonard Cohen, Eric Clapton, Elthon John, Patti Smith czy Herbie Hancock.

W piątek w internecie pojawiła się informacja, że obicie foteli i krzeseł może zawierać niebezpieczny dla zdrowia pył azbestowy. Jednak władze Pałacu Kultury i Nauki stanowczo zaprzeczyły tym doniesieniom.

jb/

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • licytujący

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.07.2015 19:29 ~licytujący

  Nieprawda

 • Zawiedziony

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.07.2015 11:42 ~Zawiedziony

  Nie od 300 do 800, tylko od 800 do 2500. Większość foteli kupiła jedna osoba, która była przygotowana na kupienie wszystkich foteli. Plusem jest fakt, że pieniądze trafią na szczytny cel. Minusem, że fotele trafiły w ręce spekulanta z dużą kasą.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »