Informacje

16.01.2016 16:20 Miało być gotowe do końca roku

Zima wstrzymała
budowę ronda

SERWISY:

Miało być nowe rondo, są zamknięte ulice i plac budowy. Zakończenie budowy ronda u zbiegu  Bysławskiej i Mozaikowej opóźnia się, a mieszkańcy nie kryją irytacji. - Nie dość ze końca nie widać, to robotnicy całkowicie zniknęli z placu budowy – alarmują. Urzędnicy rozkładają ręce i tłumaczą, że wszystkiemu winna jest pogoda.

O przeciągającej się budowie ronda w Wawrze napisał na warszawa@tvn.pl Marcin: - Dziwne rzeczy dzieją się z budową ronda Bysławska - Mozaikowa. Budowa rozpoczęła się pod koniec października i miała skończyć się do świąt.  Nie dość ze końca nie widać, to robotnicy całkowicie zniknęli z placu budowy - zaalarmował.

Te doniesienia potwierdził nasz reporter, który pojechał na miejsce. - Widać, że drogowcy wykonali już dużo pracy, natomiast jeszcze bardzo dużo jest do zrobienia. Najprawdopodobniej ze względu na pogodę nikt nie pracuje przy budowie ronda. Dookoła widać elementy budowy - relacjonował Mateusz Szmelter, reporter tvnwarszawa.pl.

O przyczynę opóźnień przy budowie ronda, która rozpoczęła się pod koniec października i miała potrwać około dwóch miesięcy, zapytaliśmy dzielnicę. Ta tłumaczy, że wszystkiemu winna jest pogoda - jest za zimno.

Winna zima

- Budowa ronda na skrzyżowaniu ulic Bysławskiej i Mozaikowa jest na ukończeniu, brakuje jedynie wierzchniej warstwy ścieralnej asfaltu. Jednak w związku z panującymi obecnie warunkami atmosferycznymi nie istnieje techniczna możliwość ułożenia tej warstwy - wyjaśnił Konrad Rajca, rzecznik Wawra. - Według standardów, aby położony asfalt spełniał wszelkie możliwe standardy jakości, temperatura powinna wynosić powyżej 5 st. C – poinformowała z kolei Karolina Gałecka z Zarządu Dróg Miejskich.

Urzędnicy i drogowcy czekają więc na poprawę pogody i przekładają termin otwarcia ronda. Na kiedy? Jak zaznaczył Rajca, prace zostaną zakończone najpóźniej w kwietniu. - Jeśli pogoda pozwoli to termin ten będzie przyspieszony - podkreślił. Wtedy również przywrócona zostanie standardowa organizacja ruchu w tym rejonie.

Wodociągowcy też czekają na lepszą pogodę

Do końca kwietnia ma także zakończyć się odtwarzanie nawierzchni na odcinku ul. Bysławskiej od ul. Poezji do Włókienniczej, gdzie budowana była kanalizacja. Inwestycja jest prowadzona równolegle z budową ronda.

- Do grudnia zeszłego roku wykonawca wybrany przez MPWiK wybudował 300-metrowego odcinka kanalizacji w ulicy Bysławskiej wraz z odcinkami sieci do granic nieruchomości. Pozostało odtworzenie nawierzchni – przekazał Roman Bugaj, rzecznik Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

Kilka miesięcy utrudnień

Na razi mieszkańcy muszą więc uzbroić się w cierpliwość i pamiętać o utrudnieniach w rejonie Bysławskiej. Z związku z budową ronda i kanalizacji nieprzejezdna jest bowiem ul. Bysławska od ul. Poezji do skrzyżowania z ul. Włókienniczą. Zamknięte dla ruchu jest również skrzyżowanie z ul. Mozaikową. Dla samochodów i autobusów wyznaczono objazdy. Swoje trasy zmieniły linie 146, 161, 213, 521, N22, N72.

ło/jk//ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Majk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.01.2016 07:52 ~Majk

  Nikt nie gna!!! Zapieprzaja i to rowno! Tu jest osiedle, sa male dzieci a nie raz wladuje sie jakis idiota wielka ciezarowka! Co do samochodow! Proponuje zrobic ul. Jednokierunkowa, zbudowac nirmalny chodnik i miejsca na samochody! Moze wtedy zaczna parkowac rowno!

 • msg

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.01.2016 11:19 ~msg

  Na ruchliwych ulicach takich Płaskowicka ronda stały się zmorą tej ulicy. Zamiast usprawnić ruch spowolniły go i powodują liczne kolizje, bo jest za mało miejsca aby bezpiecznie zmienić pas z lewego na prawy i zjechać z nich poprawnie zgodnie z przepisami o ruchu drogowym.

 • swszedzie

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.01.2016 10:18 ~swszedzie

  A komu przeszkadzało zwykłe skrzyżowanie znowu marnowanie pieniędzy w błoto!?

 • szambowawer

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.01.2016 14:39 ~szambowawer

  Radek~Radek

  Proponuje zorganizować blokadę ul. Popradzkiej bo o ile te dwa miesiące mozna było zęby zacisnąć i tolerować gnające tedy samochody, nie respektujacych pierwszeństwa przejazdu wyjeżdżających z prawej strony z ul. Brzostowskiej, to jeżeli ma to potrwać kolejne kilka miesięcy to trzeba coś z tym zrobić. Wyznaczony objazd to fikcja, ponieważ respektujacych go jedynie autobusy. Wszyscy inni pchają sie wąska Popradzka, która dotychczas miała charakter bardziej ulicy osiedlowej, a nie przelotowej.

  Nikt tamtędy nie gna, bo po pierwsze na ulicy są garby, a po drugiej cała jest zastawiona nieprawidłowo zaparkowanymi samochodami (z trudem można wyminąć pojazd z naprzeciwka). Straż miejska powinna się zająć pojazdami i zlikwidować tą nielegalną blokadę utrudniającą ruch zarówno samochodów jak i pieszych.
  Natomiast jeśli chodzi o skrzyżowanie z Brzostowską, to w przypadku gdzie użytkownicy drogi mogą mieć problem z właściwą oceną sytuacji zarządca drogi powinien ustawić odpowiedniej oznakowanie. Tam powinien stać znak A-5, bo prawda jest taka, że to skrzyżowanie wygląda jak wyjazd z posesji lub drogi wewnętrznej, a nie skrzyżowanie i jestem w stanie zrozumieć, że mało kto je tam zauważa. Do tego znowu pojawia się kwestia nieprawidłowego parkowania - kierowcy są tak bardzo skupieni na wymijaniu pieszych i siebie nawzajem, że już mało kto dostrzega takie niuanse jak to nieszczęsne skrzyżowanie.

 • hugo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.01.2016 10:56 ~hugo

  Proponuje takie remonty zaczynac na wiosne. Moglbym rowerem jezdzic do pracy.

 • Figo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.01.2016 08:06 ~Figo

  Radek~Radek

  Proponuje zorganizować blokadę ul. Popradzkiej bo o ile te dwa miesiące mozna było zęby zacisnąć i tolerować gnające tedy samochody, nie respektujacych pierwszeństwa przejazdu wyjeżdżających z prawej strony z ul. Brzostowskiej, to jeżeli ma to potrwać kolejne kilka miesięcy to trzeba coś z tym zrobić. Wyznaczony objazd to fikcja, ponieważ respektujacych go jedynie autobusy. Wszyscy inni pchają sie wąska Popradzka, która dotychczas miała charakter bardziej ulicy osiedlowej, a nie przelotowej.

  nikt tam nie gna,bo zaparkowane byle jak samochody na popradzkiej utrudniają wymijanie się aut.skrzyżowanie z brzostowską rzeczywiście jest równorzędne,a wyjezdżający z parkingu osiedlowego przy popradzkej nie widzą samochodów jadących od młodej,a jadą po lewej stronie popradzkiej ze względu na zaparkowane samochody po prawej

 • Max

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.01.2016 08:01 ~Max

  To kolejny przykład patologi Władzy PO na Wawrze. Szyld PO, a ludzie i mechsnizmy te same. Coraz większe niezadowolenie.Tylko ludzie Władzy i ich znajomi zadowoleni, bo ciągną wszystko do siebie.

 • Giorgio Tsoukalos

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.01.2016 07:02 ~Giorgio Tsoukalos

  Pogoda to tylko tuszowanie prawdy. Robotnicy zniknęli, tak mówią ludzie tak napisały media ale urząd twierdzi, że to pogoda jest winna. Więc jaka jest prawda? To kosmici!

 • cez

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.01.2016 23:32 ~cez

  No przecież to normalne. Jak remontowali Paryską, to rozpieprzyli ją w listopadzie, po czym spadł śnieg i do marca nic się nie działo. Marymoncka jest już trzeci rok rozwalona i od dwóch miesięcy nic się nie dzieje - czerwcu zaorali całkiem świeżą ścieżkę rowerową między Smoleńskiego, a Żeromskiego i nadal jest zaorana.

 • MAL

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.01.2016 20:52 ~MAL

  Jakoś każdy w okolicy wie, że prace zostały wstrzymane jeszcze przed Bożym Narodzeniem bo pojawiła się potrzeba przebudowy sieci, która nie była przewidziana w projekcie. Najpierw trzeba wykonać projekt, uzgodnić go, a dopiero potem można wykonać roboty. Trudno, takie rzeczy się zdarzają, ale skoro urząd idzie w zaparte to można się spodziewać, że to właśnie wina urzędników i teraz próbują to zamieść pod dywan. Gdyby wina była np. po stronie projektanta mówili by o tym głośno i wyraźnie, a nie zasłaniali się pogodą z założeniem "lud to kupi". Do tego redaktor powtarza naiwnie, że zostało tylko położenie warstwy ścieralnej, a jednocześnie pokazuje zdjęcie z głębokim wykopem w samej jezdni przy rondzie. Przecież jedno nie pasuje do drugiego co każdy czytający wychwyci. Oj ktoś tu się nie popisał logicznym myśleniem.
  Prace zgodnie z harmonogramem miały być skończone przed świętami i byłyby, gdyby nie wykryty błąd i ich nagłe zaprzestanie.
  Szkoda tylko, że w tej sytuacji nie było odważnego kto powiedziałby: "pojawił się niespodziewany problem, odpowiedzialnego będziemy szukać, ale teraz trzeba jakoś to załatwić". Skoro okazało się, że roboty będą opóźnione o 4 miesiące (wykonawca ma przedłużoną umowę do końca kwietnia), a wykonanych jest 90% prac należało zasypać wykop, wykonać w tym miejscu tymczasową nawierzchnię, puścić ruch z pewnymi ograniczeniami, żeby nie kazać ludziom cierpieć przez 4 miesiące i żyć bez głównej i jedynej w Falenicy ulicy łączącej Patriotów z Wałem Miedzeszyńskim i bez pętli autobusowej, która czeka po przebudowie nowa i pachnąca. To właśnie jest irytujące i nie do przyjęcia, że z jednej strony robi się inwestycję dla ludzi, a z drugiej strony ma ich się w nosie i niech sobie czekają 4 miesiące z kompletnie sparaliżowaną rzeczywistością.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »