Informacje

01.02.2017 16:52 zajęcia sportowe, artystyczne, wycieczki

"Zima w mieście" dla uczniów
w czasie ferii

SERWISY:

108 feryjnych placówek edukacyjnych przygotowano w tegorocznej edycji programu "Zima w mieście" w Warszawie. Dzieci będą mogły bezpłatnie uczestniczyć m.in. w zajęciach kulturalnych oraz skorzystać z zajęć sportowych w 69 obiektach.

Ferie w województwie mazowieckim rozpoczną się 11 lutego. Potrwają do 26 lutego.

Zajęcia plastyczne, sportowe, muzyczne czy teatralne

- Mamy nadzieję, że ten czas dzieciaki spędzą z jednej strony atrakcyjnie, radośnie, a z drugiej strony będzie to dla nich okazja do poznania czegoś nowego, znalezienia nowych przyjaciół, do poznania miasta od innej niż ta codzienna, szkolna strony - powiedział wiceprezydent Warszawy Włodzimierz Paszyński w środę na konferencji prasowej poświęconej "Zimie w mieście".

W 108 feryjnych placówkach edukacyjnych będą zorganizowane zajęcia dla dzieci najmłodszych, przyprowadzanych i odbieranych przez opiekunów. Placówki będą działać przez pięć dni w tygodniu, od godz. 7, 7.30 lub 8 do godz. 16 lub 17. W ramach zajęć odbywać się będą zajęcia plastyczne, sportowe, muzyczne czy teatralne, a także wycieczki do kin teatrów i muzeów.

Wszystkie feryjne placówki edukacyjne będą zorganizowane w szkołach. Pobyt w nich wiązać się ma z opłatą 7 zł dziennie. To cena wyżywienia, każde dziecko uczęszczające do FPE otrzyma tam dwa posiłki, w tym jeden ciepły. Uczniowie, którzy w ciągu roku szkolnego korzystają ze zwolnienia z opłat za obiady - na podstawie zaświadczenia Ośrodka Pomocy Społecznej lub dyrektora macierzystej szkoły - mogą zostać również zwolnieni z opłaty w FPE.

Dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną przygotowano zajęcia w siedmiu placówkach zorganizowanych w szkołach specjalnych.

69 obiektów

Miejskie i dzielnicowe ośrodki sportu i rekreacji przygotowały zajęcia sportowe w 69 obiektach sportowych. Wśród nich będą hale sportowe, pływalnie, boiska, lodowiska i stok narciarski. Młodzież bezpłatnie, pod okiem instruktorów i trenerów będzie mogła zdobywać umiejętności lub je doskonalić. Wśród propozycji jest pływanie, jazda na łyżwach, na nartach i snowboardzie, gra w piłkę nożną lub siatkową, mini hokej, a także tenis stołowy i ziemny, wyczynowa jazda na rolkach, hulajnogach, deskorolkach i BMX.

Uczniowie z warszawskich szkół będą mogli odwiedzić m.in. Zamek Królewski, Muzeum Narodowe, Muzeum Historii Żydów Polskich, Muzeum Fryderyka Chopina, Muzeum Warszawy, Muzeum, Karykatury, Centrum Pieniądza Narodowego Banku Polskiego. Na zajęcia zapraszają także Instytut Pamięci Narodowej, Przedstawicielstwo Unii Europejskiej w Polsce, Narodowy Instytut Audiowizualny NinaTeka, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna, Miejski Ogród Zoologiczny i Centrum Nauki Kopernik.

Zajęcia specjalistyczne organizowane będą również w bibliotekach, ogródkach jordanowskich i domach kultury.

Specjalne zajęcia poświęcone bezpieczeństwu przygotowała Komenda Stołeczna Policji oraz Straż Miejska.

Bezpłatna komunikacja

Wszystkie placówki uczestniczące w "Zimie w Mieście" otrzymają karty uprawniające do bezpłatnych przejazdów grup młodzieży komunikacją miejską. Podobnie jak w latach ubiegłych stołeczny ratusz zapewnia również przewóz dzieci niepełnosprawnych ruchowo.

Na koniec ferii zaplanowano spektakl "Kraina kłamczuchów" w wykonaniu młodzieży uczestniczącej w Feryjnych Otwartych Spotkaniach Artystycznych. Widowisko zostanie wystawione dwukrotnie w dniu 24 lutego w Teatrze Dramatycznym.

Koszt realizacji tegorocznej "Zimy w Mieście" to blisko 3 mln zł.

Czytaj również o szkole bez prac domowych:

PAP/kz/mś

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Donosiciel

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.02.2017 13:17 ~Donosiciel

  Wiadomość o ograniczeniach dotyczy SP nr 23, a jak reszta?

 • Donosiciel

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.02.2017 17:54 ~Donosiciel

  Na Ochocie ograniczono ilość dzieci przyjmowanych w placówce do akcji "zima w mieście" do 30.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »