Informacje

29.03.2013 10:23 nie trzeba zrywać asfaltu na Podgrzybków

Zielone światło dla remontu popularnego skrótu

SERWISY:


Jest szansa, że ulica Podgrzybków - popularny łącznik między Wilanowem a Ursynowem – doczeka się remontu. Na porządne połączenie komunikacyjne obu dzielnic wciąż nie ma pieniędzy.

- Jest to jedyny bezpośredni dojazd Konstancina do Kabat i drogę tę przemierza dziennie tysiące samochodów. Wiele z nich ulega uszkodzeniom. Alternatywnie można jechać przez ul. Wilanowską, ale wówczas dokłada się jakieś 10 km. To trochę wstyd w XXI wieku i w mieście, co by nie mówić, stołecznym – napisał na warszawa@tvn.pl Jacek.

Zbyt wąska na duży ruch

Rzeczywiście, stan nawierzchni pozostawia wiele do życzenia, ale warto pamiętać, że wąska, pozbawiona chodników i oświetlenia, prowadząca w wąwozie uliczka, nigdy nie miała być międzydzielnicowym łącznikiem dla tysięcy samochodów. W przeszłości zdarzało się, że przez osunięta ziemię drogę trzeba było zamykać.

W 2002 roku, dzielnica nie czekając na pozwolenie wyasfaltowana odcinek między ulicami Nowoursynowską a Gąsek. Powiatowy inspektor nadzoru budowlanego uznał to za samowolę i nakazał zerwać asfalt. Jednak władze dzielnicy zapowiedziały, że będą walczyć w Naczelnym Sądzie Administracyjnym o unieważnienie tej decyzji.

Po kilku latach sprawa jest bliska finału. 21 marca mazowiecki wojewódzki inspektor nadzoru budowlanego unieważnił decyzję PINB-u nakazującą zerwanie asfaltu. - Decyzja ta w przypadku niewniesienia odwołania do głównego inspektora nadzoru budowlanego (odwołać się może PINB i pełnomocnik stowarzyszenia Zielone Mazowsze - red.) będzie umożliwiała wykonanie prac remontowych na ul. Podgrzybków. Ich zakres będzie uzależniony od posiadanych środków – informuje Mirosław Pawłowski z urzędu dzielnicy Wilanów.

Na Rosnowskiego pieniędzy brak

Ewentualny remont u. Podgrzybków pozostanie jednak rozwiązaniem tymczasowym. Docelowo południowy fragment Wilanowa i Ursynowa ma połączyć ulica Rosnowskiego (Nowokabacka).  - W dalszym ciągu brak jest środków na jej realizację. Opracowana jest dokumentacja projektowa i zrealizowana część niezbędnych wykupów gruntów – mówi Pawłowski.

b//ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Lestat

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.06.2013 18:22 ~Lestat

  Żeby połączyć wilanow i ursynow, trzeba otworzyć wreszcie w obie strony ul. orszady!!!! Wzmocnić wał, poszerzyć i byłoby super.

 • GRP

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.04.2013 11:39 ~GRP

  Wzięli się w końcu za remont tego skrótu , który stawał sie powoli nieprzejezdny z powodu fatalnego stanu nawierzchni. Tylko dlaczego zaczynają w piątek z samego rana bez wcześniejszego poinformowania uniemożliwiając dojazd tysiącom ludzi zamiast zacząć remont w nocy z piątku na sobotę.

 • karma

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.04.2013 15:12 ~karma

  może ktoś się wreszcie zlituje nad mieszkańcami jadącymi z Ursynowa do Wilanowa, i wymyśli jak dorobić brakujące 15 metrów Arbuzowej, umożliwiając normalny przejazd i zaoszczędzenie 40 minut stania w korku w Dolince?

 • ktos

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.03.2013 21:55 ~ktos

  wnb~wnb

  Ulica Wilanowska to jest na Solcu!

  a kto ja zna

 • ktos

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.03.2013 21:53 ~ktos

  T_BombT_Bomb

  Coś mi się zdaje, że pan dziennikarz nie z Warszawy skoro nie potrafi odróżnić ALEI Wilanowskiej od ULICY Wilanowskiej.

  a skad masz znac wszystkie ulice ktorych jest setki malych a 2 takie same nazwy swoja droga ciekawe a skad niby jest z krakowa

 • HGWalz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.03.2013 23:35 ~HGWalz

  Nomen omen : wybrał Ursynów Guzioła, więc dostanie ... GUZIOŁA.

 • T_Bomb

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.03.2013 22:46 T_Bomb

  Coś mi się zdaje, że pan dziennikarz nie z Warszawy skoro nie potrafi odróżnić ALEI Wilanowskiej od ULICY Wilanowskiej. Może więc panu podpowiem, że ta pierwsza łączy Wilanów z Mokotowem, natomiast druga, znacznie mniejsza, znajduje się na Solcu i łączy tzw. małąCzerniakowską z Wisłostradą.

 • karol

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.03.2013 16:36 ~karol

  waw~waw

  a może czas pomyśleć o skrócie Stara Miłosna - Międzylesie ?

  w zadnym wypadku. milosna ma swoja autostrade do trasy siekierkowskiej i na tym koniec.

 • kix

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.03.2013 15:41 ~kix

  Na Wisłostradzie (ul.Drewny) od 2,5 roku gotowe jest skrzyżowanie z nieistniejącą ul.Rosnowskiego-Nowokabacką. Nawet światła na nim działają! (sic!) Tylko samej ulicy nie ma a światła sterują wjazdem na ... kartoflisko. Głowy myślą! Premie biorą...

 • WGR1733

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.03.2013 09:38 ~WGR1733

  ,,Docelowo południowy fragment Wilanowa i Ursynowa ma połączyć ulica Rosnowskiego (Nowokabacka). - W dalszym ciągu brak jest środków na jej realizację. Opracowana jest dokumentacja projektowa i zrealizowana część niezbędnych wykupów gruntów – mówi Pawłowski."
  Tu nie chodzi o połączenie Wilanów-Kabaty panie Pawłowski tu chodzi o połaczenie POWSIN-KABATY i okolicznych miejscowosci gminy Konstancin-Jeziorna z metrem na Kabatach. Wilanów póki co ma połączenie z Kabatami i Ursynowem przez Al. Wilanowską.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »