Informacje

30.11.2016 17:49 propozycja czterokrotnie za droga

Zielona Świętokrzyska opóźniona. Drogowcy unieważnili przetarg

SERWISY:


Miasto nie posadzi w tym roku drzew i krzewów na ul. Świętokrzyskiej i placu Powstańców Warszawy. Prace mają zakończyć się w maju, a nie jak obiecywali urzędnicy - pod koniec tego roku.

Przygnębiające miejsce, łysa i betonowa pustynia przypominającą pas startowy - tak o ul. Świętokrzyskiej mówili uczestnicy konsultacje społecznych. Po budowie II linii metra w tym miejscu pojawiły się głównie betonowe donice i niewiele drzew wsadzonych bezpośrednio do ziemi. Warszawiacy chcieli więcej zieleni, dlatego w ramach budżetu partycypacyjnego poparli projekty nowych nasadzeń.

Bo było za drogo

W październiku Zarząd Dróg Miejskich ogłosił przetarg na posadzenie ponad 200 drzew i kilku tysięcy krzewów. Prace miały rozpocząć się jesienią, ale tak nie będzie.

- Musieliśmy unieważnić postępowanie, ponieważ oferty firm znacznie przekraczały kosztorys, być może to wynikało z krótkiego terminu realizacji - mówi nam Mikołaj Pieńkos, rzecznik prasowy ZDM.

Na zazielenienie Świętokrzyskiej drogowcy planowali przeznaczyć 1,4 mln złotych, tymczasem najtańsza oferta opiewała na blisko 6 mln złotych.

Ogłoszono nowy przetarg, firmy mają czas na składanie ofert do 6 grudnia. - Prace powinny zakończyć się w maju. Poza tym, patrząc na to co się dzieje za oknem, trudno sobie wyobrazić, że będziemy sadzić drzewa. Prace rozpoczną się, kiedy zima nieco odpuści - dodaje Pieńkos.

Przypomina również, że działania drogowców nie ograniczają się jedynie do posadzenia zieleni. - Musimy zabezpieczyć sieci podziemne, wymienić grunt, później zasadzić drzewa i krzewy - wylicza rzecznik.

Zwycięskie projekty

Zmiany na ul. Świętokrzyskiej są efektem zwycięskich projektów zgłoszonych w ubiegłym roku do budżetu partycypacyjnego. Pierwszy to "Zielona Świętokrzyska", a drugi "Pogońmy plastikowe donice". Autorem pierwszego był Grzegorz Walkiewicz ze stowarzyszenia Warszawa Obywatelska, drugiego - Krzysztof Rytel.

Tak wyglądają donice na ul. Świętokrzyskiej:

kz/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »