Informacje

30.06.2011 13:29 mpwik spiera się z dzielnicą

Zielona Białołęka bez wody.
Inwestycje sparaliżowane

SERWISY:

Sieć wodociągowa na zielonej Białołęce nie daje rady obsłużyć 80 tysięcy mieszkańców. Brak wody lub obniżone ciśnienie to problem całych osiedli. Tymczasem MPWiK licytuje się z dzielnicą, kto ma wykupić grunty pod nowe inwestycje.

Kiedy nadchodzi wieczór, woda na Białołęce się kończy, bo całe osiedla kąpią się, piorą, zmywają. Na górnych piętrach osiedli Lewandów, Derby czy Regaty jest najgorzej - ciśnienie jest tak niskie, że wody ledwo kapie.

Inwestycje zablokowane

Powód? Sieć wodociągowca na Białołęce nie wystarcza, żeby obsłużyć dziesiątki wysięcy mieszkańców. A wciąż sprowadzają się nowi. Jak podaje "Gazeta Stołeczna", liczba mieszkańców w tym rejonie Warszawy ma wzrosnąć z 80 do 120 tys.

Potrzebne są nowe magistrale. Na nie jednak w najbliższym czasie nie ma co liczyć. MPWiK chce, żeby to dzielnica wykupiła grunty pod nowe magistrale pod Daniszewską oraz w ciągu Białołęcka-Ostródzka.

- Dzielnicy na to nie stać - mówi w rozmowie z tvnwarszawa.pl rzeczniczka dzielnicy Bernadetta Włoch-Nagórny.

Dlatego dziś lokalni radni chcą zaapelować na wodociągowców. Zwołali nazwyczajną sesję. Domagają się podniesienia ciśnienia wody i budowy nowych magistrali. Mają też zwrócić się do ratusza o niewydawanie w tym rejonie pozwoleń na budowę, dopóki sytuacja z wodociągami się nie poprawi.

Zobacz projekt uchwały, który chcą przyjąć w czwartek białołęccy radni

Tymczasem, jak pisze "Stołeczna", inwestycje na Białołęce są planowane dopiero na 2015 rok.

Początek tej części sesji nadzwyczajnej o godzinie 16.00 w białołeckim ratuszu na Modlińskiej 197. Sesja będzie otwarta dla mieszkańców.

Problemy od dawna

Problem nie jest nowy. Patowej sytuacji nie udało się samorządowcom i wodociągowcom rozwiązać od wielu miesięcy. Ludzie kupują w tym rejonie mieszkania, ale nie wiedzą, że będą mieli takie problemy z wodą. Już w 2010 roku zdezorientowani i zdziwieni mieszkańcy Białołęki pisali na warszawa@tvn.pl:

"Jesteśmy całkowicie uziemieni w naszych mieszkaniach, bo nawet nie możemy wyjść na rower, czy pobiegać, bo nie damy rady później się umyć. Codziennie staramy się jak najwcześniej wychodzić z pracy, aby wziąć prysznic. Naprawdę bardzo prosimy Państwa o pomoc, bo nam już ręce opadają, jak przez kilka godzin musimy wstrzymywać się chociażby z pójściem do toalety, a nasza administracja nie odpowiada na żadne maile i do tej pory nie wystosowała do nas żadnej oficjalnej informacji, dlaczego tak się dzieje."

mz

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • jiojio

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.08.2016 15:38 ~jiojio

  Radni są bezradni.

 • aaanb

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.07.2011 14:13 ~aaanb

  Darek:
  pamiętamy. pani bufetowa nie ma wstępu na choszczówkę.
  i niestety obietnice mpwik też pamiętamy....

 • aaan5

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.07.2011 14:12 ~aaan5

  proste - mpwik bierze kasę za usługę, czyli dostarczanie wody. skoro się z niej nie wywiązuje w odpowiedni sposób, to niech zwraca kasę! kazdy biznes tak działa!
  ciekawe, czy np. telefonia komórkowa żąda pieniedzy na wykup gruntu pod nowy maszt od dzielnicy, bo sieć jest przeciążona? nie, rozwija sieć na swój koszt w ramach nowych inwestycji. to dlaczego z mpwik ma byc inaczej?

 • aaan

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.07.2011 14:08 ~aaan

  niech władze dzielnicy nie ulegają po raz kolejny mpwik! rządzą się jak chcą! rozbudowują czajkę za unijną kasę, a tymczasem wciąż nie zbudowali kanalizacji dla okolicznych mieszkańców, wypuszczają smrody po nocy mimo ciągłych obietnic że przestaną oraz trują wody gruntowe. niech im się ktoś w końcu dobierze do tych nietykalnych z*dków. h.gw też im siedzi w kieszeni...

  jeśli ktoś nie wierzy jak skandalicznie się zachowuje mpwik niech spyta kogoś z władz osiedla dąbrówka szlachecka - na terenie osiedla mpwik ustawiło tymczasową przepompownię ścieków (nie obsługuje bynajmniej osiedla, bo ono nie ma miejskiej kanalizacji choć jest blisko czajki), zgodnie z prawem budowlanym przepompownia po 2 latach stała się własnością mpwik... które się do niej nie przyznaje i nie chce płacić ani za jej utrzymanie, ani za likwidację... osiedle w końcu wygrało w sądzie, ale mpwik się odwołało i sprawa ciągnie się dalej, tymczasem na osiedlu nie ma gdzie zorganizować placu zabaw, bo kawał terenu zajęty...

 • wy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.06.2011 18:18 ~wy

  To Ty -Smerf maruda pochodzisz z takiej wioski gdzie są konie i wozy drabiniaste? Czy jesteś rodowitym warszawiakiem z centralnej Warszawy co nigdy nie wyjeżdża za granice swojej dzielnicy bo tam wiocha? Bo widać że lubisz się wyśmiewać jak rodowity Wa-wiak;)

 • wu

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.06.2011 18:14 ~wu

  Mi tam się podoba na Białołęce mieszkam od urodzenia tam, fajni ludzie optymistycznie nastawieni do życia a nie jak centralna Wawa wszystko ciągle im źle na wszystkich narzekają i na wszystko, ciągle sie wyśmiewają co to nie ja i cwaniakują i tak w kółko. A jeśli deweloper buduje nowe osiedle to chyba podpisuje umowę z wodociągami na dostarczanie wody więc to wina wodociągów że chcą klienta a nie są w stanie go obsłużyć. Bo chyba nikt nie buduje osiedla bez wody..

 • argt

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.06.2011 17:38 ~argt

  Białołęka jest najgorszym miejscem do kupeinia mieszkania

 • Rurex

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.06.2011 16:07 ~Rurex

  Owszem - będą inwestycje w wodociągi na Białołęce - dla pokrycia OBECNYCH potrzeb, a nie kolejnych osiedli dla słoików.

 • smerf_maruda

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.06.2011 15:53 ~smerf_maruda

  Na Ursynowie jest podobny problem, szczegolnie na Natolinie i Kabatach. Mieszkancy wyszych pieter praktycznie nie maja goracej wody (bo czsem doslownie ta woda kapie z kranu!), ale wiadomo rzecz oczywista musi byc na Bialolece newsem. Strasznie zakompleksiona ta Bialoleka - pomnik zbudowali - news; korki na ulicach - news; slabe cisnienie wody - news. Tak wyglada zycie w wielkim miescie, nalezy sie przyzwyczaic i odwyknac od tego ze na podworku jest studnia a komunikacja ogranicza sie do rowerow, koni i wozow drabiniastych

 • darek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.06.2011 15:52 ~darek

  A pamiętacie jak chcieli rozbudowac Czajkę jakie to obietnice składali? Jak to zaiwestują w wodociągi i kanalizację w całej Dzielnicy?
  Wybraliście bufetową na prezydenta Warszawy, to teraz macie! Obietnice można składać każdemu, bo i tak nikt jej z nich nie rozliczy...

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »