Informacje

24.01.2015 12:37 prognoza na weekend

Zetkną się dwie różne masy powietrza, będzie śnieg

SERWISY:

Meteorolodzy prognozują, że kolejne dni będzie cechowała bardziej zimowa aura niż ta, którą mieliśmy okazję do tej pory doświadczyć. - Trochę, bo to nie będzie jakaś strasznie duża i solidna zima - uspokaja prezenter i meteorolog TVN Meteo Tomasz Wasilewski.

Opady śniegu do Warszawy zawitać mogą pod koniec dnia. - W wielu miejscach w Polsce, między innymi w centrum kraju i na wschodzie, może zrobić się biało - informuje na antenie TVN24 Wasilewski. - Jutro o poranku może leżeć kilka centymetrów śniegu - dodaje.

Jak mówi prezenter pogody, w Warszawie w sobotę około południa chmury mają podstawę około 120-130 metrów nad ziemią, dlatego nie widzimy najwyższych budynków w stolicy.

W niedzielę synoptycy również zapowiadają śnieżną aurę. - Ale nie mroźną - precyzuje prezenter, który dodaje, że podobnie zacznie się przyszły tydzień.

Będzie coraz bardziej śnieżnie

Wasilewski zwraca uwagę, że między Bałkanami a Sycylią, nad Morzem Jońskim, znajduje się niż, "który kieruje do nas z południowego wschodu, ciepłe, ale jednocześnie wilgotne powietrze".

- To, że ono jest wilgotne, ma ogromne znaczenie - podkreślił. - W tym wilgotnym powietrzu już się tworzą opady śniegu. One w tej chwili są na południowy wschód od Polski - kontynuował, dodając, że wspomniane masy powietrza kierują się w naszą stronę. - Dlatego opady śniegu będą obejmować coraz większe obszary - wyjaśnia.

- Dziś będzie to południowy wschód i wschód, ale także centrum wieczorem i w nocy. Cała południowa i wschodnia Polska będzie może nie w dużych opadach śniegu, ale w znaczących - sprecyzował.

Skutek spotkania różnic

- Ktoś zapyta tak: ciepłe powietrze płynie,  czy nie powinien więc padać deszcz? Rzeczywiście w części może być deszcz, tam, gdzie tego ciepła będzie najwięcej - stwierdził. - Ale ponieważ to wilgotne powietrze, płynące z południowego wschodu, to spotyka się ono z zimnym, które płynie z północnego wschodu. Na zetknięciu tych dwóch różnych mas powietrza, chłodnej i ciepłej, wilgotnej powstają i będą powstawać opady śniegu - wyjaśnił w porannym programie "Wstajesz i weekend" Wasilewski.

"To nie będzie żaden kataklizm"

- Dlatego w ciągu najbliższych 24 godzin kierowcy powinni się liczyć z tym, że na drogach zrobi się biało, na wschodzie i na południu, i że miejscami tego śniegu może być dużo - kontynuował. - To nie będzie żaden kataklizm, nic nas nie zasypie - uspokaja, przyznając jednak, że czeka nas niezbyt przyjemna zmiana pogody.

Czytaj także na tvnmeteo.pl

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • joj

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.01.2015 23:11 ~joj

  Dokładnie 6 lat temu, 24 stycznia 2009r. brałem ślub i bardzo dobrze pamiętam, że wówczas był lekki deszcz.
  Więc taka ciepława pogoda w styczniu to nic nadzwyczajnego.
  Ps. 2 lata później codziennie odkopywałem samochód o poranku :D

 • Tukal

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.01.2015 14:20 ~Tukal

  Śnieg w styczniu. Będzie wojna, przed wojną też był śnieg w styczniu.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »