Informacje

01.03.2014 15:32 nowe znaki, wzmożone kontrole straży miejskiej

"Zero tolerancji" na Chmielnej. Będzie masowe holowanie?

SERWISY:

"Zero tolerancji"- pod takim hasłem straż miejska chce walczyć z kierowcami, którzy traktują ul. Chmielną jak parking, a nie deptak. Pomóc w tym mają ustawione jeszcze w lutym nowe znaki. W poniedziałek planują wzmożone kontrole.

O problemie na Chmielnej pisaliśmy już w zeszłym roku. Mieszkańcy alarmowali, że ulica deptakiem jest jedynie w teorii - czytaj więcej.

- Nie akceptujemy takiej sytuacji i zrobimy wszystko, aby uporządkować ul. Chmielną. Z takimi prośbami zgłaszali się do nas mieszkańcy i przedsiębiorcy. Będziemy więc reagować. Będą wydawane dyspozycje usunięcia pojazdów. Nie ma przyzwolenia dla łamania przepisów na Chmielnej -  powiedział Zbigniew Leszczyński, komendant straży miejskiej.

- Jednocześnie apeluję do kierowców aby traktowali innych, tak jakby sami chcieli być traktowani - dodał.

Nowe znaki

W walce z kierowcami pomóc mają dodatkowe, nowe znaki, które 25 lutego zostały ustawione na ul. Chmielnej. Równolegle z zakazem zatrzymywania się (B-36) wprowadzona została tabliczka T-24 - nieprawidłowo zaparkowany pojazd będzie usuwany na koszt właściciela. Nowe znaki obowiązują na odcinkach od ul. Szpitalnej do Nowego Światu i od ul. Zgody do Pasażu Wiecha.

Jak zapowiadają strażnicy, od poniedziałku konsekwentnie będą egzekwować wprowadzone na ul. Chmielnej zmiany w organizacji ruchu.

Czy to pomoże udostępnić ulicę pieszym?

Nie wiadomo, gdyż ruch spowodowany jest także tym, że do zakazów, które obowiązują, urzędnicy wprowadzili wiele wyjątków, między innymi dla pojazdów zaopatrzenia, mieszkańców, osób niepełnosprawnych.

su/mz

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • dga

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.03.2014 16:12 ~dga

  niech straż mandatowa kara wszystkich!!! Przecież po to ratusz likwiduje parkingi! Nie ma gdzie zaparkować a nowych nie ma! Będzie więcej na nagrody dla PO lub na pomniki gender!!! Karać!!!

 • mmd

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.03.2014 14:17 ~mmd

  Żeby daleko nie szukać - ULICA RAKOWIECKA. Za zakazem postoju i zatrzymywania codziennie, na pasie przed Urzędem Dzielnicy Mokotów stoi po kilka samochodów naraz. W tym często również puste radiowozy :/

 • Rzók

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.03.2014 14:16 ~Rzók

  Gdyby tak karać każdego nieprawidłowo parkującego kierowcę to byłoby wiele kasy na niezbędne inwestycje. Tylko trzeba chcieć.

 • Braciszek Tuck

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.03.2014 11:54 ~Braciszek Tuck

  Ktoś robi sztuczny problem z niczego. Deptak jest odpowiedni przy tężniach w Konstancinie. Na Chmielnej, jak w osiedlach mieszkaniowych, kierowcy zgodnie dzielą przestrzeń z pieszymi. To jest miasto, nie każdy to rozumie.

 • zrozpaczopna

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.03.2014 09:18 ~zrozpaczopna

  Zapraszamy na Pasłęcką "Osiedle pod dębami". Nic nie można z robić bo teren podobno prywatny , mieszkańcy olewają znaki administracyjne, policja i straz miejska nie może nic robić, dzielnica też bo to niej. Katastrofa w imie "prawa".A samochody parkujące na ulicy wokół osiedla blokują karteki, samochody straży itp. Masakra jakaś.

 • orgbosch

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.03.2014 00:18 ~orgbosch

  spec~spec

  ..albo pojechać na parę miesięcy do włoskiego miasteczka na południu kraju


  Może na południu tak jest... Ale byłem na północy Włoch i tam, jak o 18.00 kończył się okres dozwolonego parkowania (wieczorem ulica miała charakter deptaka), to o 18.15 przyjeżdżała policja z wozem do holowania i po prostu zabierali samochód... Tam, podobnie jak we Francji, z policją nie ma dyskusji - prawo jest łamane i nie ma "ale panie władzo"...

  A co do Chmielnej... ta ulica przez ostatnie kilka lat zamieniła się w syf z opuszczonymi lokalami oklejonymi jakimiś plakatami, ogłoszeniami itp., menelami żebrzącymi o kasę, ankieterami i parkującymi samochodami... Jeżeli te lokale należą do wspólnot, to powinny zostać wyciągnięte konsekwecje za rażący bałagan, a jeżeli do miasta, to powinny zostać wyciągnięte konsekwencje do wydziału, który zajmuje się zarządzaniem lokalami użytkowymi (również w stosunku do błędnie podejmowanych decyzji dot. wysokości czynszów, które doporowadziły do opuszczenia lub braku najemców).

  To samo dotyczy całego Śródmieścia - jak się nie może znaleźć najemców, to się obniża ceny i wypracowuje zyski takie, jakie można - pusty lokal to strata...

 • wawiakk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.03.2014 23:51 ~wawiakk

  Zapraszam na Kłobucką 23 - też jest zawsze kilka aut, które stoją na zakazie ( pod rygorem odholowania ).

  Zapraszam - zawsze można zarobić :)

 • Nick

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.03.2014 22:18 ~Nick

  Jeśli ma być zero to teraz ile jest - jeden, a może osiem?

 • rejnboł

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.03.2014 19:10 ~rejnboł

  Jak to zero tolerancji? Polska to jednak zacofany kraj!

 • Warszawiaczek ci ja

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.03.2014 18:46 ~Warszawiac…


  ulala~ulala

  do grzel----kłania sie panu globus warszawy i umiejętna odmiana nazw ulic---na ul.zgoda a nie zgody oraz jasna graniczy ze świetokrzyską,a odcinek do pl.dąbroskiego to już ul.szkolna-----ech,warszawiacy z dziada pradziada od 3 lat.......
  MokotowianinMokotowianin

  owszem samemu zdarza mi się poprawiać "rodowitych" Warszawiaków od 3 lat ale sama popatrz jakie byki strzeliłaś "rodowita" Warszawianko... nie pl. dąbroskiego a Pl. Dąbrowskiego i nazwy ulic piszemy DUŻĄ literą

  Dla porządku : Nazwy miast , takie jak Warszawa, też z wielkiej litery. Niespodzianka, co ?

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »