Informacje

15.12.2015 18:00 Zainstalowano 65 słupów

Żelazna z nowymi latarniami.
Za ponad 1,5 mln złotych

SERWISY:

65 nowych, stalowych latarni zamontowano przy ul. Żelaznej. Prace nadzorowane są przez Zarząd Dróg Miejskich. Drogowcy na nowe oświetlenie wydali ponad 1,5 mln złotych.

Nowe słupy oświetleniowe mają 12 metrów wysokości i metalohalogenowe oprawy. Montaż latarni to jednak nie jedyna zmiana przy Żelaznej. Jak informuje ZDM, w obrębie skrzyżowań wymienione zostały też niektóre maszty sygnalizacji świetlnej.

Mieszkańców może zdziwić jednak fakt, że przy Żelaznej nadal zobaczyć można stare słupy oświetleniowe. Czy w takim razie drogowcy planują je zostawić? - Obecnie trwa ich usuwanie. Trafią ona do właściciela, czyli do Tramwajów Warszawskich - tłumaczą.

ZDM podaje, że łączne koszty przebudowy oświetlenia to ponad 1,5 mln złotych.

Zamknięta po pożarze

Przypomnijmy, że 9 grudnia ul. Żelazna została ponownie otwarta dla ruchu. Jej zamknięcie związane było z pożarem kamienicy Krongolda, do którego doszło w połowie listopada.

jk/sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • słoiczek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.12.2015 09:44 ~słoiczek

  24 000 za jeden słup!! nie moja branża ale wydaje mi się drogo.

 • preczzpasamibike

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.12.2015 08:15 ~preczzpasamibike


  obserwator~obserwator

  A kiedy na Żelaznej pasy rowerowe? Przy tej szerokości jezdni powinny się zmieścić. Byłby fajny łącznik rowerowy Prostej z Filtrowa.
  noname~noname

  No i zaczyna się...

  a po co tam pasy rowerowe, przyjemnie się tam jeździ tak jak jest teraz, pas rowerowy ani nie oddala cię od spalin ani nie poprawia bezpieczeństwa jak droga rowerowa która jest znacznie odsunięta od spalin z drogi dla spalinowozów

 • ZadowolonyWarszawiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.12.2015 05:52 ~Zadowolony…

  Wymieniono słupy latarni za 1,5 mln. Super, naprawdę trzeba przyznać ze Służby nie zajmują sie błachostkami. "Stare" słupy wyglądały bardzo dobrze a i swoją role spełniały. Ale oczywiscie pojawił sie tajemniczy przetarg i je wymieniono. Po co ? Tego pewnie w zdm nikt nie wie. Albo wie tylko kilku wtajemniczonych. Sadze ze w Warszawie były lepsze miejsca żeby spożytkować te pieniądze.

 • szkoda

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.12.2015 23:17 ~szkoda

  miała być porządna rewitalizacja Żelaznej ale wyszło jak zawsze - wprawdzie kostki bauma mniej (ale jest), za to reszta - zwykłe szare betonowe płyty.
  nie można było położyć takich kremowych jak na chłodnej? no i zero małej architektury, zero zieleni. wycięto trochę krzewów i tyle. szara żelazna nadal szara.

 • noname

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.12.2015 22:50 ~noname

  obserwator~obserwator

  A kiedy na Żelaznej pasy rowerowe? Przy tej szerokości jezdni powinny się zmieścić. Byłby fajny łącznik rowerowy Prostej z Filtrowa.

  No i zaczyna się...

 • dziewulskiilange

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.12.2015 22:24 ~dziewulskiilange

  "Drogowcy wydali" ponad 1,5 miliona złotych z nie swoich pieniędzy. Koszt inwestycji byłby znacznie niższy, gdyby drogowcy mieli wydać swoje, lub gdyby zainteresowani robili dla siebie bez drogowców.

  Te "stare słupy" urodą przebijają te nowe. Mieszkańców rzeczywiście bardzo zastanawia los tych starych bowiem są ostatnią pamiątką trakcji tramwajowej na ulicy Żelaznej. Knserwator zabytków jest o tym poinformowany.
  Ogólnie mili Państwo, na Żelaznej wywalono ostanio sporo grosza w zasadzie na nic. Ta "rewitalizacja" zostanie mocno prześwietlona.

 • PrawdaoRP

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.12.2015 20:02 ~PrawdaoRP

  A jaki koszt realny oświetlenia?

 • mieszkaniec

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.12.2015 19:35 ~mieszkaniec

  nowa sygalizacja świetlna na skrzyżowaniu Żelaznej z Grzybowską, wszytsko pięknie ładnie, światła widoczne z większej odległośći, tylko niech mi ktoś wytłumaczy, po co, w nocy są one wyłączane, mało to było tam wypadków? w nocy z pt na sob kolejny, to aż taka oszczędność że światła są wyłączane w nocy na kilka h?

 • obserwator

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.12.2015 18:43 ~obserwator

  A kiedy na Żelaznej pasy rowerowe? Przy tej szerokości jezdni powinny się zmieścić. Byłby fajny łącznik rowerowy Prostej z Filtrowa.

 • ika

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.12.2015 18:15 ~ika

  a moze niech lepiej hgw wyda te pieniądze na doswietlenie przejsc dla pieszych, bo tyle ostatnio wypadków. To pilniejsze. Ale widac hgw głucha na głos ludu, chyba ze zbliża się referendum w sprawie jej odwołania za nieudolność i marnotrawstwo pieniedzy podatników na bzdety i nagrody korupcyjnych swoich urzędasów, to wtedy sztucznie pokazuje jak zalezy jej na głosie obywateli. Bufonada i pycha i aroganctwo.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »