Informacje

13.07.2011 19:22 Zapłacimy więcej za bilety

Żebyś nie zapomniał
o podwyżce cen biletów

SERWISY:

Telewizyjne spoty reklamowe, dziesiątki tysięcy plakatów i ulotek, komunikaty wyświetlane w wagonach Szybkiej Kolei Miejskiej – a wszystko po to, by warszawiacy nie zapomnieli o sierpniowej podwyżce cen biletów.

Od 16 sierpnia w Warszawie będzie obowiązywała nowa taryfa biletowa. Przejazdy komunikacją wzrosną nawet o 33 procent (skala podwyżki jest uzależniona od rodzaju biletu). Dlatego Zarząd Transportu Miejskiego rozpoczyna drugi etap kampanii informacyjnej.

Ulotki i plakaty

Podręczną "ściągawką", dostępną na wyciągnięcie ręki dla każdego pasażera, będą ulotki z nową taryfą. Kolejna ich partia - 70 tys. - już 18 lipca zostanie umieszczona w pojazdach komunikacji miejskiej i w Punktach Obsługi Pasażerów ZTM.

W środę w pojazdach komunikacji miejskiej pojawiło się też 1200 plakatów informujących o wprowadzeniu nowych cen i wzorów biletów będą widoczne w Warszawie i aglomeracji.

Część plakatów od 15 czerwca wisi już na wszystkich dworcach i peronach stacji kolejowych w strefie obowiązywania Wspólnego Biletu ZTM, Kolei Mazowieckich i Warszawskiej Kolei Dojazdowej.

Spoty reklamowe

Od 15 lipca dodatkowo w pojazdach komunikacji miejskiej będą pokazywane spoty reklamowe. Pasażerowie obejrzą także komunikat na wyświetlaczach w składach Szybkiej Kolei Miejskiej i na monitorach w pociągach Kolei Mazowieckich.

Sprawdź ceny

Od 16 sierpnia cena jednorazowego biletu wzrośnie z 2,80 zł do 3,60 zł, dobowego z 9 zł do 12 zł, a 30-dniowego z 78 zł do 90 zł, a 90-dniowego z 196 do 220 zł. Po 16 sierpnia za 30-dniowy bilet na okaziciela mamy zapłacić 180 zł (teraz 140 zł), za 90-dniowy za okaziciela 450 zł (teraz 360 zł). Popularny bilet 20-minutowy zdrożeje z 2 zł do 2,60 zł.

Dodatkowo pasażerowie mogą uzyskać informacje pod numerem infolinii ZTM (0- 22) 194-84.

mjc/par

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • uświadom sobie

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.07.2011 19:48 ~uświadom sobie

  Marta Natolin, 504 obsługuje w większości "Kleszczowa" oni nie mają wielopojemnościowych solarisów z klimą ,więc spokojnie zapomnij o swoich gorzkich żalach,i pakuj du-ę do NEOPLANA ,ew. pogoda ładna spacerek.

 • Kontroler bardzo stanowczy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.07.2011 17:42 ~Kontroler…

  A niech mający amnezję zapomną! Przynajmniej "kanary" się obłowią.

 • Bryzgacz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.07.2011 16:43 ~Bryzgacz

  Na biletach jest napisane "warszawa". Co to jest? Bo przecież nie miasto. Te nazywa się "Warszawa"

 • tr

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.07.2011 15:52 ~tr

  W tramwajach typu "akwarium" jest włączone ogrzewanie. Trzeba przecież za to zapłacić.

 • środa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.07.2011 14:11 ~środa

  dlaczego "W środę", a nie We środę?

 • liber

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.07.2011 12:59 ~liber

  Ratusz posiada ponad 60 aut służbowych, których utrzymanie kosztuje podatnika ok miliona złotych rocznie + pensje dla kierowców.
  A nam proponują przesiadkę na zatłoczony i duszny zbiorkom i podnoszą jeszcze ceny biletów.
  I dlatego powinniśmy nie dac się doic i oszukiwac.

 • qqq

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.07.2011 12:42 ~qqq

  Trzeba tylko społeczeństwo zorganizować i na taczke żydówe j_baną!

 • janek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.07.2011 12:17 ~janek

  a może byo dchudzić ratusz i kasy by była a nie coraz głębiej sięgaC do kieszeni

 • Zbyszek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.07.2011 11:55 ~Zbyszek

  Młodzi Rodzice. Podajcie termin realizacji Waszego pomysłu.Chętnych na pewno nie zabraknie.

 • rfg

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.07.2011 11:37 ~rfg

  Do ~yello:
  Bo nie o bunt, czy "urzędową" walkę tutaj chodzi. Społeczeństwo musi zacząć sobie zdawać sprawę z odpowiedzialności jaką ponosi z tytułu podejmowanych decyzji. Mamy ustrój demokratyczny w którym rządzą ludzie, a tylko dla ułatwienia samej organizacji wybierają w tym celu swoich przedstawicieli. Natomiast w rzeczywistości jest tak, że połowa w ogóle nie chodzi na wybory, czyli defakto rządzić nie chce - są wśród nich lekceważący, narzekający, szukający wymówek itd. bo każdy powód jest dobry. Koronnym argumentem jest np. "wszyscy politycy są tacy sami" albo "ja już mam tego dosyć", co oczywiście jest płytką wymówką, bo te 50% jest w stanie zmienić w kraju dosłownie wszystko. Kolejna sprawa to dokonywanie wyboru na zasadzie medialnych migawek, reklamówek i innych pierdół. Jeżeli nikogo nie interesuje co zrobi kandydat na prezydenta, tylko głosuje na niego bo jest z tej czy innej partii to czemu się dziwić? Powiesz - przed wyborami nikt o podwyżkach nie mówi. Ale to nie prawda - PO i HGW w stolicy już w poprzedniej kadencji zafundowali ogromne podwyżki: czynszu, wody i kanalizacji w 2008 roku, użytkowania wieczystego, komunikacji. Ale aby o tym wiedzieć nie można być ignorantem. Tylko jeżeli mieszkańcy się nie interesują, bo stosują zawsze to samo hasło "ktoś tam podniósł" i mają krótką pamięć to mogą mieć później pretensje jedynie do siebie. To, że takie podwyżki w Warszawie HGW i PO zafunduje po wyborach każdy zainteresowany człowiek wiedział. Rzecz w tym, że byli w mniejszości. A co można zrobić na dzień dzisiejszy? Dwa ugrupowania polityczne zbierały podpisy pod wnioskiem o referendum, które mogło te podwyżki zablokować. Zapytasz dlaczego partie? Ktoś inny stwierdzi, że kampanie sobie robiły itd. Tylko problem polega na tym, że organizacja takiego zbierania podpisów to są ogromne koszty (wiem bo kiedyś sam coś takiego robiłem), które idą w setki tysięcy złotych, więc ktoś jakiś zysk musi mieć z tego. No chyba, że z

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »