Informacje

11.10.2013 17:53 informuje komisarz wyborcza

Żeby referendum było ważne potrzeba 389 430 osób


Czas do rozpoczęcia referendum można już odliczać w godzinach. Komisarz wyborcza przypomina warszawiakom, kiedy i jak można głosować, oraz ile osób musi zagłosować, aby referendum było ważne.

Referendum odbędzie się w najbliższą niedzielę. – Lokale wyborcze otwarte będą od godziny 7.00 do 21.00. Oddanie głosu będzie możliwe przez 14 godzin – poinformowała komisarz wyborcza.

Zarejestrowani na listach wyborczych mieszkańcy stolicy, jeżeli zdecydują się pójść na referendum, odpowiedzą na jedno pytanie: Czy jest pan /pani za odwołaniem Hanny Beaty Gronkiewicz-Waltz, prezydenta miasta stołecznego Warszawy, przed upływem kadencji?

Poniżej znajdą się dwie kratki. Jedna przy odpowiedzi tak, druga przy nie.

Minimum 389 430 osób

Listy wyborców cały czas są sporządzane. - Aktualizacja zakończy się dziś, po zakończeniu pracy urzędów dzielnic. Według najnowszych informacji w spisach ujęto blisko 1,336 mln osób – informuje komisarz. Ilu dokładnie mieszkańców było uprawnionych do głosowania podać będzie można dopiero po zakończeniu referendum. Zgodnie z ustawą dopisać się można również w sobotę.

Aby referendum było ważne do urn musi pójść dokładnie 389 430 osób. - Zgodnie z protokołem Miejskiej Komisji Wyborczej, ogłoszonym 23 listopada 2010 roku, w wyborach samorządowych liczba ważnych kart wyniosła 649 049. W związku z czym referendum będzie ważne, jeżeli weźmie w nim udział 389 430 wyborców – wyjaśnia komisarz.


Głosowanie w 863 okręgach

Państwowa Komisja wyborcza co kwartał podaje ile osób dopisało się do list wyborczych. - Na koniec czerwca było to 9669 osób. 30 września dopisanych było w Warszawie 9806 osób, które wpisały się na własny wniosek – informuje komisarz. - W ostatnim okresie wpisało się około 1400 osób – dodaje.

Ponadto do głosowania uprawnionych jest 139 obywateli Unii Europejskiej.

Głosowanie w Warszawie odbędzie się w 863 okręgach. 810 to obwody stałe, 53 obwody odrębne. Składa się na nie 29 komisji znajdujących się w szpitalach, 18 w domach pomocy społecznej i 6 w zakładach karnych i aresztach.


wp/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »