Informacje

04.02.2011 16:50 interwencja straży miejskiej

Żeby nie rozjechali placu Grzybowskiego

SERWISY:

Straż miejska przypilnuje porządku na pl. Grzybowskim. To reakcja na skargi mieszkańców, którzy zaalarmowali portal tvnwarszawa.pl, że świeżo odnowiony plac stał się parkingiem dla ciężarówek z pobliskiej budowy.

- Po ukazaniu się na portalu tvnwarszawa.pl artykułu na temat sytuacji na pl. Grzybowskim komendant podjął decyzję o skierowaniu na miejsce strażników – informuje Monika Niżniak, rzeczniczka straży miejskiej.

Na miejscu od rana

Strażnicy pełnią dyżur na placu od rana do południa. – Także po południu będziemy sprawdzać co się dzieje – zapowiada Niżniak. Jak dodaje, pierwsze efekty już widać. – W piątek rano na widok strażników kierowcy dwóch ciężarówek od razu odjechali, trzeci poprosił o wskazanie miejsca, gdzie może zaparkować – dodaje.

"W razie czego naprawimy"

Odnowiony - a w zasadzie zbudowany od nowa - za ponad 11 mln złotych plac Grzybowski znów przypomina plac budowy. Wszystko za sprawą parkujących tu wywrotek z pobliskiej budowy apartamentowca. Przy ul. Twardej powstaje bowiem kolejny warszawski wieżowiec, zaprojektowany przez Helmuta Jahna, 160-metrowy budynek. Prace nie wyszły jeszcze z ziemi. O sprawie poinformowała nas internautka.

- Faktycznie to nasze ciężarówki - przyznał inwestor apartamentowca. I zapewnił, że stają one na placu tylko na chwilę. - Jeżeli w jakimkolwiek stopniu uszkodzą nawierzchnię placu, na pewno to naprawimy – deklarowała wówczas Iwona Strzelecka z firmy Hines.

Firma zapewniła też, że odnowi część placu od strony budowy.

par/mz

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • waw

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.02.2011 06:07 ~waw

  Co to znaczy " W razie czego naprawimy". Za pieniadze podatników czy za swoje. Co to za metoda budować i niszczyć a później znowu poprawiać. Miejmy nadzieję, że za zniszczenia zapłaci firma budująca, której cięzarówki rozjeżdżają Plac Grzybowski a nie my warszawiacy. To przeciez niegospodarnośc.

 • nic_tu_pomnie

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.02.2011 23:46 ~nic_tu_pomnie

  Przeszkadzają wam ciężarówki a nie przeszkadza 160 metrowy punktowiec w tym miejscu.Gdyby chcieć podsumować waszą inteligencję -to można nazwać wyborcami PO, no a w przyszłych wyborach SLD.Bo teraz TVN zmienia front na SLD.Tak krótko - dopóki w moim narodzie będzie tak duży osetek głupców to tak będzie się działo dalej.Przezydent miasta będzie udawał(a), że podejmuje jakiekolwiek decyzje, Straż miejska, że działa w interesie mieszkańców, policja ,że łapie złodziei, sądy że sądzą w imię sprawiedliwości społecznej itp itd. Ech po co ci młodzi AK-owcy ginęli ....

 • as

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.02.2011 23:39 ~as

  podobnie jest na ul.Pokornej i dalej inflancka . Budowa i jej klasa robotnicza na blachach z całej Polski ma tam nielegalny darmowy parking - są znaki zakazu ; strazaki ze straży miejskiej też nic nie robią - brak babć z pumeksem a i auta trudno holować bo źle się manewruje . A na Inflanckiej jest szpital i dalej spore osiedle jakby co to karetki czy straż pożarna nie przejedzie - no ale trzeba pilnować osiedla hgw i całego bufetu i strazacy miejscy się nie rozdwoją i potem wypisują prace maturalne jak niżej

 • Marcin

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.02.2011 19:07 ~Marcin

  taką dostałem odpowiedź ze Straży:

  W nawiązaniu do wystąpienia z dnia 1 lutego 2011 r., przesłanego drogą
  elektroniczną, w sprawie nielegalnego postoju taksówek na Placu Grzybowskim 12/14/16 na pasie ruchu uprzejmie informuję, iż nie podzielam Pańskiego stanowiska, wg którego straż miejska ignoruje wykroczenia w ruchu drogowym w opisywanym miejscu.

  Plac Grzybowski, w tym wymienione przez Pana miejsce, podlega częstym kontrolom.

  Nie prowadzimy statystyk i nie gromadzimy danych sprawców wykroczeń i osób, wobec których strażnicy podejmują interwencje, w zależności od wykonywanej przez nich profesji. Zatem informację, o którą się Pan zwraca przedstawiam w oparciu o całokształt
  podjętych przez strażników działań.

  W zakresie ruchu drogowego, na całym Placu Grzybowskim w 2010 r. strażnicy podjęli 685 interwencji. Wynikiem działań jest m. in. 221 nałożonych mandatów karnych, wszczęcie 238 spraw zmierzających do ukarania sprawcy mandatem karnym zaocznym, skierowanie 11 spraw do sądu celem ukarania oraz zastosowanie 78 razy środków oddziaływania wychowawczego. Natomiast pod wskazanym przez Pana adresem tj. Plac Grzybowski 12/14/16 w 2010r. strażnicy podjęli 162 interwencje w zakresie ruchu drogowego. Nałożono 50 mandatów karnych, wszczęto 65 spraw zmierzających do ukarania sprawcy mandatem karnym zaocznym, skierowano 1 wniosek do sądu celem ukarania, 13 razy zastosowano środek oddziaływania wychowawczego.

  W/w interwencje dotyczyły przede wszystkim niestosowania się do znaków zabraniających postoju i zatrzymywania się pojazdów oraz blokowania pasa ruchu.

  ZASTĘPCA KOMENDANTA
  ds. Prewencji
  Straży Miejskiej m. st. Warszawy
  Bartłomiej Zieliński
  ---

  60 mandatów w skali roku. Czyli jeden na tydzień. Gratulacje.

 • mhjk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.02.2011 18:23 ~mhjk

  Rozjeżdżony to ten plac dopiero będzie - jak Warimpex ruszy w końcu 4 litery i weźmie się za "Le Palais".

 • widz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.02.2011 18:01 ~widz

  ZDM powinien po tym tzw"postoju" badać nawierzchnię swoim georadarem aby stwierdzić jaki wpływ na nawierzchnie i pod nią mają te ciężarówki.
  Do roboty ZDM bo później będziecie narzekać

 • q

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.02.2011 17:12 ~q

  Nawierzchni nie uszkodzą tylko podbudowę zniekształcą.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »