Informacje

26.04.2011 19:19 komunikacja

... ze środkowego pasa

SERWISY:

Kolejny kierowca autobusu miejskiego "złapany" na łamaniu przepisów. Tym razem Maciek przesłał nam na warszawa@tvn.pl zdjęcie kierowcy autobusu linii 108, który nie tylko przejechał na czerwonym świetle, ale jeszcze skręcał w prawo z lewego pasa.

Plac Trzech Krzyży, wtorek, godziny popołudniowe. "Zwinnym" manewrem popisuje się kierowca autobusu linii 108.

Zakręt na skróty

Z pasa do jazdy na wprost kierowca postanawia skręcić w prawo, w ulicę Książęcą, powodując niemałe zdziwienie wśród kierowców osobówek, którzy stoją czerpliwie na prawym pasie.

Filmy, zdjęcia i burza na forum

Niestety to nie jedyny kierowca autobusu, który "zapomniał" o przepisach.

Ponad miesiąc temu po publikacji na tvnwarszawa.pl filmu, na którym widać niebezpieczny manewr kierowcy autobusu na skrzyżowaniu Jana III Sobieskiego i Dolnej, rozpętała się prawdziwa burza. 

Na forum tvnwarszawa.pl zawrzało - setki komentarzy: wzajemne obwinianie i niekończąca się dyskusja. Wielu warszawskich kierowców źle nastawionych do kierowców miejskich autobusów i nie przepuściło okazji, żeby wytknąć im wykroczenie. Napływały kolejne filmy i zdjęcia. Dostało się kolejnym kierowcom - za zajeżdżanie drogi czy jazdę po linii ciągłej.

A może strajk włoski?

Do dyskucji włączyła się również żona kierowcy. Próbowała na naszym forum wytłumaczyć, że praca jej męża nie jest łatwa, bo musi pracować w święta i weekendy, a kłótnie z kierowcami i pasażerami to codzienność.

Kolejną falę komentarzy wywołała akcja policji, która przeprowadziła kontrolę autobusów miejskich. Okazało się, że przejeżdżanie na czerwonym świetle i skręcanie nie z tego pasa, to stały repertuar kierowców. Znów zawrzało na naszym forum.

Wreszcie zdenerwowani poziomem dyskusji i ilością zarzutów kierowcy miejskich autobusów zagrozili strajkiem włoskim.  

ran/par

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • wrrrrr

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.04.2011 23:10 ~wrrrrr

  @ R-2

  tam jest na tyle szeroko że kierowcy autobusów sie mieszczą bez problemu, a po drugie ten kretyn z autobusu zajechał droge prawidłowo skrecającemu z prawego pasa przy zielonej strzałce.... nic debila nie tłumaczy....

 • R-2

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.04.2011 14:43 ~R-2

  Art. 22 KD
  3. Przepisu ust. 2 nie stosuje się, jeżeli wymiary pojazdu uniemożliwiają skręcenie zgodnie z zasadą określoną w tym przepisie

 • Adam

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.04.2011 14:41 ~Adam

  @wiktyy
  A co tam, powtórzę się. Co mi szkodzi. ;)

  "Druga sprawa: jak już zostało napisane, ale nikt się do tego nie odniósł, więc powtarzam: na ul. Książęcej są dwa pasy, więc autobus mieści się bez problemu."

 • Iga

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.04.2011 14:12 ~Iga

  Taka jazda kierowców autobusów zdarza się dzień w dzień skręcając z ulicy GÓRCZEWSKIEJ w MŁYNARSKĄ. Jadą sobie pasem do jazdy prosto i nagle skręcają w prawo zajeżdżając drogę lub wędrując sobie pasem gdzie biegną tory tramwajowe!!! Codzienność. Jak na to patrzę to zastanawiam sie czy oni nie myślą, ze są odpowiedzialni nie tylko za siebie ale także za bezpieczeństwo pasażerów?!

 • wiktyy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.04.2011 14:10 ~wiktyy

  Adamie, nie unoś się złotko. Miał zielone do skrętu w prawo jakbyś nie zauważył na zdjęciu. Jeżeli nie mieści się w zakręcie to co ma innego zrobić?
  Daj na to złoty środek mądralo.

 • Adam

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.04.2011 12:19 ~Adam

  Do tych, którzy krzyczą, że autobusom wolno skręcić z pasa do jazdy na wprost, kiedy ten się nie mieści w zakręcie:
  nie znam tego przepisu, ale go nie neguję. Przyjmuję, że takie coś rzeczywiście istnieje. Co nie zmienia faktu, że autobus wjechał na czerwonym świetle! A tego nie można robić NIKOMU, oprócz pojazdom uprzywilejowanym, którym z tego co mi wiadomo, autobus nie jest.
  Druga sprawa: jak już zostało napisane, ale nikt się do tego nie odniósł, więc powtarzam: na ul. Książęcej są dwa pasy, więc autobus mieści się bez problemu.
  Trzecia sprawa: samochód na prawym pasie wygląda, jakby sam był w trakcie manewru skrętu, więc pewnie można by było podciągnąć to pod wymuszenie ze strony autobusu.

 • dzin

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.04.2011 11:56 ~dzin

  @~M&M Zgadza się, może Państwo byście troszkę poczytali przepisów? A dziennikarz publikujący to wpierw powinien zweryfikować czy to aby na pewno złamanie przepisów jest. I oto wtopa... Gratulacje dla ryn/par. Pozdrawiam

 • KOKO

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.04.2011 11:48 ~KOKO

  kiki ZTM NIE ZATRUDNIA KIEROWCÓW. PROPONUJE ZAPOZNAĆ SIĘ ZE STATUTEM ZTM ZANIM COŚ NAPISZESZ.

 • PL

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.04.2011 11:09 ~PL

  Rany, nie macie się kogo czepiać? a może tego jak parkowane są samochody ?

 • piotrek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.04.2011 10:56 ~piotrek

  Kierowcy autobusów na czas swojej pracy wyłączają myślenie... liczy się tylko aby dojechać od słupka do słupka a to w jakim stylu i czy bezpiecznie nie ma znaczenia. Zasada jest taka duży może więcej i oni w pełni z tego korzystają, szkoda tylko że policja nie weźmie się za ten problem, skoro organizowane są akcje trzeźwy poranek, to może zorganizować akcję przepisowy kierowca mza! Panowie i panie przecież wozicie ludzi a nie worki z ziemniakami, powodujecie zagrożenie na drodze i dla swoich pasażerów i dla innch użytkowników drogi, to nie gra komputerowa tylko życie.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »