Informacje

26.09.2012 10:15 utrudnienia dla pasażerów

Zderzenie "26" z tirem.
Skład wypadł z szyn

SERWISY:

W środę rano doszło do zderzenia linii 26 z tirem na skrzyżowaniu ulic Rembielińskiej i Kondratowicza. Przez prawie godzinę tramwaje nie kursowały ul. Rembielińską.

Do kolizji doszło po 9.00. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

- Tramwaj wypadł z szyn - relacjonował Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl. - Na miejscu jest dźwig Tramwajów Warszawskich, który będzie podnosił skład - dodał.

Z pomocą tego urządzenia pracownicy postawili tramwaj na tory. Po 10.00 ruch tramwajowy został wznowiony.

Utrudnienia

Zablokowane było skrzyżowanie Kondratowicza z Rembielińską.

Ruch tramwajowy na ul. Rembielińskiej był wstrzymany. Pasażerowie musieli liczyć się z utrudnieniami w kursowaniu linii 1, 4, 26, 28.

Tramwaje kierowane były na trasy objazdowe. Linie 1, 4, 28 jeździły przez ulicę Jagiellońską, natomiast linia 26 rondem Starzyńskiego do ul. Starzyńskiego i potem 11 Listopada.

Wtorek pod znakiem tramwajów

We wtorek doszło do kilku zdarzeń z udziałem tramwajów. Najpoważniejsze miało miejsce przy rondzie "Radosława". Zderzyły się trzy tramwaje, dziewięć osób trafiło do szpitala, wiele zostało poturbowanych.

su/mz

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • młody

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.10.2012 22:38 ~młody

  To wina kiboli, na pewno to kibole. Trzeba zamknąć cały stadion Legii bo kibole spowodowali wypadek...

 • Wawka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.09.2012 10:53 ~Wawka

  TIR-y nie powinny przejeżdżac przez miasta. Towar powinien być rozładowywany z TIR-a na peryferiach (przy obwodnicach), a następnie dostarczany do odbiorców w miastach małymi ciężarówkami (do 7.5 T) lub furgonetkami.

 • Wawka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.09.2012 10:50 ~Wawka

  W tramwaju typu 105N i pochodne układ hamulcowy działa następująco: normalne hamowanie odbywa się SILNIKAMI, gdy prędkość spadnie poniżej 5 km/h załączają się hamulce szczękowe i "trzymają" aż do momentu, gdy motorniczy naciśnie pedał "jazdy". Gdy tramwaj wpadnie w poślizg przy hamowaniu, prędkość kół wynosi "0" km/h. Aby odblokować hamulce szczękowe motorniczy musi nacisnąć pedał "jazdy". A takie przechodzenie z pedału hamulca na pedał jazdy niestety trwa. To nie jest tak, jak w samochodzie, że wystarczy nieco odpuścić hamowanie i koła zaczną się obracać. Najefektywniejsze hamowanie jest wtedy, gdy koła jeszcze się obracają (stąd pomysł ABS). Gdy zatrzymamy koła samochód traci sterowność a droga hamowania bardzo się wydłuża. Na pocieszenie: wszystkie nowe tramwaje mają ABS oraz piasecznice sypiące piach pod koła, co znacznie skraca drogę hamowania. Pomaga tez w szybkich startach. TIR skręcał, tramwaj, pojazd szynowy, jechał prosto. Pytanie: jaka powinna byc prawidłowa kolejnośc przejeżdżania pojazdów przez skrzyżowanie w powyższym przypadku.

 • ivo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.09.2012 06:49 ~ivo

  Jak motorniczy czyta książkę lub gazetę w czasie jazdy to jak ma szybko reagować

 • meggi

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.09.2012 00:08 ~meggi

  Dobrze że nikomu nic się nie stało,huk był okropny,było słychać dwa potężne uderzenia,jakby jedno po drugim,jak doszłam do okna to widać było uszkodzony tramwaj i uszkodzony bok dużego auta.To jest paskudne skrzyżowanie,często dochodzi tam do stłuczek zresztą jest chyba nawet kamera,to nie będzie problemu z ustaleniem kto winien.Ale jeśli wypadki na tym skrzyżowaniu są często(a są)to może coś jest tam nie tak z oznakowaniem ,wyprofilowaniem a może pora nauczyć kierowców że jednak należałoby być ostrożnym na takim skrzyżowaniu z tramwajem.(nie zatrzyma się taki kolos w miejscu)

 • OLO1

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.09.2012 22:04 ~OLO1

  TIRY NA TORY~TIRY NA TORY

  Co ten Tir robił w mieście????!!!! Kolejne zdarzenie drogowe z tirem w Warszawie. Czy ktoś jeszcze panuje nad tym czy zaraz bedziemy mieli tiry na Nowym Świecie?

  Odpowiadam.Wyjeżdżał z takiej przemysłowej dzielnicy Warszawy co to Żeran się nazywa.Wiesz gdzie to?? Czy tylko N.Świat zdążyłeś poznac jak przyjechałeś z wioski swej?

 • SEBBAX

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.09.2012 20:13 SEBBAX

  wg mnie za winnego uznałbym tramwajarza - uderzył w tył zestawu, a ciężarówka nie wjechała mu nagle przed tramwaj !!!
  do mądralińskich - gdyby nie ciężarówki zginąłbyś z głodu... to ciężarówki dowożą jedzenie picie środki czystości paliwo i wiele innych gadżetów używanych przez każdego czlowieka - a to, że rozjeżdżają miasto - prawda - ale inaczej się nie da!!! Wrocław poradził sobie z przeładowanymi ciężarówkami - zamontował na trasach wlotowych wagi automatyczne na każdym z pasów i to działa, a Warszawa nie robi NIC.

 • Maciej 18

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.09.2012 20:04 ~Maciej 18

  Autobusy zastępcze jeździły tylko w stronę Rembielińskiej bo w stronę ronda Żaba dopiero pojawił się o godzinie 10.15 na przystanku Budowlana!! Co to miało być??

 • obywatel

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.09.2012 18:53 ~obywatel


  obywatel~obywatel

  Motorniczy chyba miał zaćmę i jak widać celowo uderzył w koniec Tira. Święte krowy - bo większy i cięższy.
  dada~dada


  Większy i cięższy nie zatrzyma się w miejscu..

  To jest skrzyżowanie więc zapewne ruszał z przystanku więc jego prędkość była znikoma. Nie raz widziałem i wiem jak oni jeżdżą, jak by chciał to z pewnością by zachamował.

 • Motorniczy z Mokotowa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.09.2012 18:29 ~Motorniczy…

  Jestem motorniczym tramwaju od 1998 roku.
  Co prawda,to mój "kolega" lub "koleżanka" po fachu prowadził/prowadziła ten tramwaj i po mimo tego,że nie było mnie na miejscu w chwili zdarzenia,to jednak wydaje mi się,że mogą zrobić winę osoby prowadzącej tramwaj,ponieważ tramwaj przywalił w tył "TIRa",a nie w przód,co świadczy o tym,że osoba prowadząca tramwaj musiała widzieć,że on jest już na torowisku. Ja na takie samochody zwracam szczególna uwagę.
  Zaraz osoby wykonujące mój zawód zaczną po mnie jechać,że robie winę motorniczego lub motorniczej,ale mam prawo wyrazić moją opinie w tej sprawie. Oczywiście osoba prowadząca tramwaj może być nie winna,ale to policja zadecyduje,kto jest winny.
  Na tym skrzyżowaniu bardzo często dochodzi do sytuacji podbramkowych między tramwajami, a samochodami,a nie raz i pieszymi.
  Ktoś tu napisał,że nie jesteśmy szkoleni jak zachowuje sie tramwaj w poslizgu i tu,ta osoba się myli. Dodam,że nie zawsze jest czas i możliwość wyjścia z poślizgu,choćby wtedy,gdy jakiś oszołom (kierowca,pieszy)"wyskoczy" na torowisko.
  Nikomu z nas,nie sprawia przyjemności np.walenie w samochody.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Otworzył klapę i poszedł. Wrócił, zamknął ją i pojechał

Otworzył klapę i poszedł. Wrócił, zamknął ją i pojechał

Czasami samochody się psują i odmawiają posłuszeństwa - wiadomo. Najczęściej zepsute auta się naprawia i znowu można nimi jeździć. Niekiedy zdarza się,... WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »