Informacje

20.01.2018 09:45 uszkodzono kilkanaście pojazdów

Zdemolowane auta na Pradze Południe. "Łamali wycieraczki, tłukli szyby"

SERWISY:

Kilkanaście aut zostało zdemolowanych w nocy na Pradze Południe. - W dwóch samochodach są wybite tylne szyby. W pozostałych są pęknięcia szyb i ram lusterek, w niektórych przypadkach lusterka są pourywane - relacjonuje Artur Węgrzynowicz, reporter tvnwarszawa.pl.

Pierwszą informację i zdjęcia otrzymaliśmy od internauty na Kontakt 24.

Jak przekazał nam pan Łukasz, około godziny 4.20 zwrócił uwagę na grupkę osób na ulicy Kinowej. Według jego relacji, trzej mężczyźni głośno się zachowywali, używali obelżywych słów, łamali wycieraczki, wyrywali lusterka, tłukli szyby samochodów zaparkowanych wzdłuż ulicy.

Mężczyzna przeszedł potem ulicą Kinową, żeby zorientować się czy nic nie stało się z jego samochodem. Auto nie zostało uszkodzone, ale wzdłuż ulicy zauważył inne uszkodzone pojazdy.

- Zniszczenia zaczynają się już na Terespolskiej, dalej uszkodzone auta można zauważyć na Stanisława Augusta i wzdłuż Kinowej w kierunku Ostrobramskiej - opisywał pan Łukasz.

Mówił też, że na miejscu nad ranem pojawiła się policja.

Dwóch zatrzymanych

- Policjanci otrzymali informację o demolowaniu samochodów o godzinie 4.20. W związku ze sprawą zostały zatrzymane dwie osoby.To młodzi mężczyźni, jeden z nich ma 19 lat – informowała Magdalena Bieniak z sekcji prasowej Komendy Stołecznej Policji.

Dodała też, że zatrzymani byli nietrzeźwi. Obaj mieli blisko półtora promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Tożsamość drugiego z mężczyzn nie została jeszcze ustalona. - Dalsze czynności związane z przesłuchaniem i postawieniem zarzutów będą prowadzone, gdy mężczyźni wytrzeźwieją - informuje Bieniak.

Początkowo policja mówiła o czterech zniszczonych samochodach. Po godzinie 10 otrzymaliśmy informację, że udokumentowano uszkodzenie 19 pojazdów. Jak mówiła Bieniak, większość właścicieli decyduje się na składanie zgłoszeń o uszkodzeniu mienia. Sprawcom może grozić do pięciu lat więzienia.

Zdziwieni właściciele

Na ulicy Kinowej był też nasz reporter. Jemu udało się zauważyć kilkanaście uszkodzonych samochodów. - W dwóch samochodach są wybite tylne szyby. W pozostałych są pęknięcia szyb i ram lusterek, w niektórych przypadkach lusterka są pourywane - relacjonował Artur Węgrzynowicz.

- Na miejscu oprócz policji, zaczynają pojawiać się zdziwieni i zdenerwowani właściciele zniszczonych pojazdów - mówił Węgrzynowicz.

kk//ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Samotne auto pośród błękitu. "Trudno komentować głupotę"

Samotne auto pośród błękitu. "Trudno komentować głupotę"

Elegancki samochód osobowy stojący samotnie pośrodku wielkiej plamy błękitu wypatrzył jeden z naszych czytelników. Wysłał zdjęcia na Kontakt 24. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »