Informacje

14.11.2013 21:14 autobusy na objazdach

Zburzą estakadę Trasy AK,
zamkną część Wisłostrady

SERWISY:

Rozbiórka estakady Trasy AK nad Wisłostradą utrudni w weekend życie stołecznym kierowcom. Ale to nie jedyne drogowe prace. Rozpoczyna się remont ul. Wąwozowej i budowa ronda na Trakcie Lubelskim.

Najbardziej spektakularne roboty będą się odbywać w weekend nad Wybrzeżem Gdyńskim. Tam burzoną będzie estakada, ruch na jezdni będzie przekładany.

Raz wschodnia, raz zachodnia

W piątek 15 listopada ok. godz. 22.00 zamknięta zostanie jezdnia wschodnia (w kierunku Mostu Marii Skłodowskiej-Curie), a ruch przełożony na jezdnię zachodnią. W sobotę 16 listopada ok. godz. 22.00 nastąpi zmiana – jezdnia wschodnia wróci do ruchu, a wyłączona zostanie zachodnia nitka Wisłostrady. Samochody w obydwu kierunkach będą się poruszały po jezdni wschodniej. W noc z niedzieli na poniedziałek (z 17 na 18 listopada) ruch na jezdni zachodniej zostanie przywrócony.

Wszystkie utrudnienia związane są z remontem Trasy AK i mostu Grota.  Prace będą toczyły się także na Trasie Toruńskiej. Kontynuowane będą roboty przy łącznicy na węźle Marywilska. To oznacza, że w sobotę i niedzielę w godz. 9.00-17.00 zamykana będzie boczna jezdnia trasy w kierunku centrum.

Zamknięta Wąwozowa

W piątek 15 listopada ok. godz. 22.00 rozpocznie się remont ul. Wąwozowej pomiędzy al. Komisji Edukacji Narodowej a  ul. J. Rosoła na Ursynowie. Zamkniętą ulicę można ominąć jadąc do ul. Przy Bażantarnii i potem ul. J. Rosoła. Prace mają zakończyć się w poniedziałek nad ranem.

Swoje trasy zmienią autobusy linii 166 – pojadą al. Komisji Edukacji Narodowej i N37 – zostaną skierowane ul. Przy Bażantarnii i al. Komisji Edukacji Narodowej. Trasa linii 192 zostanie skrócona do przystanku Kiepury.

Otwarcie i zamknięcie w Wawrze

Sporo zmian czeka mieszkańców Wawra. W nocy z piątku na sobotę otwarty zostanie wyremontowany odcinek ul. Trakt Lubelski od Kombajnistów do Lebiodowej. „Jest rondo na skrzyżowaniu ul. Bronowskiej i Traktu Lubelskiego, nowe chodniki, jezdnia, odwodnienie, trawniki. I tak będzie w przyszłym roku wyglądał cały Trakt Lubelski, gdy zakończą się wszystkie prace remontowe. Teraz drogowcy przesunęli się z robotami w kierunku ul. Lucerny” – wyjaśniają miejscy urzędnicy.

Na tym nie koniec. W sobotę na Trakcie Lubelskim, w kierunku południowym, na wysokości ul. Skalnicowej rozpocznie się budowa ronda. "Dzielnica Wawer buduje nowy odcinek ul. Panny Wodnej – od ul. Zasadowej do Skalnicowej i właśnie na skrzyżowaniu Trakt Lubelski/Panny Wodnej/Skalnicowa zaplanowano rondo. Na ok. 2 tygodnie przejazd ul. Trakt Lubelski w tym miejscu będzie zamknięty; pozostanie połączenie ul. Skalnicowej w Trakt Lubelski" - tłumaczy ratusz.

Od Patriotów do traktu

Trwa też remont istniejącego odcinka tej ulicy – od ul. Zasadowej do Patriotów. W sobotę rano drogowcy udostępnią fragment od ul. Zasadowej do Mrówczej wraz z dwoma rondami na skrzyżowaniach a rozpoczną remont odcinka od ul. Mrówczej do Patriotów.

Po zakończeniu prac ciągiem ulic Panny Wodnej i Skalnicowej będzie można jeździć pomiędzy ul. Patriotów a Traktem Lubelskim.

Zmienione będą też trasy linii 119, 142, 147, 219 i 702. Autobusy linii 119 pojadą ul. Trakt Lubelski i Zwoleńską, 142 ulicami Lucerny – Szpotańskiego – Zwoleńska – Trakt Lubelski – Bronowska. Autobusy linii podmiejskiej 702 zostaną skierowane na Trasę Siekierkowską i ul. Wał Miedzeszyński, natomiast 147 wrócą na swoją stałą trasę. Trasa linii 219 będzie przebiegała ulicami Widoczna – Szpotańskiego – Zwoleńska – Mrówcza – Juhasów – Borków – Trakt Lubelski – Bronowska – Wał Miedzeszyński – Trakt Lubelski – Skalnicowa – Wał Miedzeszyński – Bronowska – Trakt Lubelski – Borków.


ROZBIÓRKA NA TRASIE AK:

ran//ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Warszawiak85

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.11.2013 20:34 ~Warszawiak85

  Dla mnie jest głupotą że jeszcze nie skończono remontu mostu łazienkowskiego a zaczęto remont mostu Grota-Roweskiego czy tzw. Trasy toruńskiej. Zresztą jak pamiętam od dziecka ta trasa jest cały czas w budowie a przy Żeraniu wiecznie zamknięte pasy które teraz też są remontowane żal za d.... ściska. .......

 • Estwalk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.11.2013 14:56 ~Estwalk

  nono~nono

  Ciężko to nazwać remontem, to raczej jest wyburzanie i budowanie na nowo.


  Sprawa jest prosta - dużo prostrze i krótsze postępowanie przetargowe - o wiele mniej biurokracji.

 • taki_tam

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.11.2013 11:20 taki_tam

  Do ~qwe ~Nick i ~Piotr

  Tak to jest relikt w lepszym wykonaniu, co nie zmienia faktu, że trzeba zrobić generalny remont. Nie przyglądałem się dokładnie co robią teraz, ale chyba wyburzają i same podpory zostaną. Co do tego, że się on trzyma całkiem dobrze, to idzcie pod most i zobaczcie jaki jest stan, ranty całe się kruszą jeszcze pare lat i by się zawalił ;)

 • Miejscowy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.11.2013 10:27 ~Miejscowy

  cisza~cisza

  Po jaką cholerę włączają się automatycznie te filmiki???!!!
  Do tego jeszcze na samym dole strony.
  Chamstwo czy złośliwość?


  Dokladnie, mnie też to wkurza! Ale wiadomo o co chodzi - reklamy mają się odtwarzać i zliczać. Żenada.

 • nono

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.11.2013 09:27 ~nono

  Ciężko to nazwać remontem, to raczej jest wyburzanie i budowanie na nowo.

 • Gulasz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.11.2013 08:45 ~Gulasz

  cisza~cisza

  Po jaką cholerę włączają się automatycznie te filmiki???!!!
  Do tego jeszcze na samym dole strony.
  Chamstwo czy złośliwość?

  Każde włączenie filmiku z reklamą to kasa dla TVN. Liczą się odtworzenia. Wiec po prostu biznes. Tyle, że w słaby sposób.

 • kim

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.11.2013 08:41 ~kim

  nienie~nienie

  Już strach zajrzeć tutaj, bo zaraz wielkimi literami krzyczą, że "zamykają, zwężają, wyburzają, utrudnienia" itp. W sumie dobrze, że coś robią, tylko jak stoję w gigantycznych korkach każdego dnia, to wyć mi się chce. Marną pociechą jest, że już za 2 lata będzie super.

  KOCHAM TO MIASTO a ono kocha nas skoro trzyma nas po 2h w korkach zamiast pokonania tego samego odcinka w jakieś 20min! Jest super ZBUDUJMY POMNIK DLA BUFETOWEJ i o galasie gdzieś u jej stóp zapomniec nie trzeba!!! Prawie zlikwidowanie 3 mostów naraz (grota zwężony, zjazdy na łazienkowskim, śląsko-dąbrowski tylko dla urzędasów i komunikacji) to nie lada wyczyn! Miłujmy ja warszawiacy i słoje! Oto nadejszła wiekopomna chwila!!!

 • mari

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.11.2013 08:14 ~mari

  mswia~mswia

  cos kiepawy ten objazd na wawozowej.mieszkam na zaruby tzn. musze teraz jechac do kabackiej potem do relaksowej i dalej rosola


  to tylko dwa dni...

 • net

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.11.2013 08:07 ~net

  Wszystko ok , dobrze że robią ale czy muszą w jednym roku rozbierać tak dużo estakad ? Później jeszcze okazuje się, że są błędy w dokumentacji co oczywiście może przesunąć termin oddania do użytku estakad. Naprawdę , albo trzeba wybierać firmy, które zrobią remont przez krótszy czas ( w końcu na świecie tempo takich prac jest szybsze) albo wstrzymać się z taką ilością prac jednocześnie. Ludzie też musza jakoś egzystować w mieście.

 • kilovolt

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.11.2013 07:59 ~kilovolt


  taki_tamtaki_tam

  I dobrze, niech szybko rozwalają ten relikt socjalizmu, co dziennie jadę przez most i widzę postępy w rozbiórce, oczywiście są ludzie co mówią po co teraz skoro przez zimę i tak nic nie zrobią, a to moja odpowiedź - po to, że jak przyjdzie wiosna to zaczną budować już, a nie dopiero burzyć. Trochę logiki ludzie, dodatkowo mogą w zimie coś robić co nie wymaga jakiś nie wiadomo jak wysokich temperatur.
  Piotr~Piotr

  no wlasnie burzenie nie wymaga wysokich temperatur. Mogli je zaczac w marcu by w kwietniu - maju ruszyc z odbudowa. Zawsze to 4 miesiace utrudnien mniej... jak to ladnie ujales - troche logiki...

  Ale wówczas nie zdążyliby napewno budowy przed następną zimą, bo budowa nie może przecież odbywać się przy ujemnych temperaturach. Ludzie pomyślcie trochę. Tak jest najbardziej optymalnie, przez zimę zrobią to co można robić przy ujemnych temperaturach, a wiosną ruszą z kopyta i skończą na jesieni. Wówczas zaczną rozbiórkę drugiej połówki. Jakby zaczęli na wiosnę to utrudnienia trwałyby jeszcze dłużej, niektórzy mają jednak problem z logicznym myśleniem.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »