Informacje

07.09.2015 22:00 inwestycja w grodzisku mazowieckim

Zbudowali niski tunel. Wozy straży się nie mieszczą, karetki zwalniają

SERWISY:


W Grodzisku Mazowieckim oddano właśnie kierowcom do dyspozycji tunel pod torami kolejowymi. Ale ku zdziwieniu wielu jest wyjątkowo niski, więc muszą przed nim zwalniać karetki, a wozy strażackie w ogóle nie przejadą. Sprawie przyjrzał się reporter programu "Polska i Świat" TVN24 Łukasz Wieczorek.

Tunel to bardzo ważna inwestycja dla Grodziska - wcześniej na drugą stronę torów można było dostać się jedynie wiaduktem. W zamyśle lokalnych władz ma być jednak przeznaczony dla samochodów osobowych, by nie "wprowadzać" nim do centrum ciężarówek.

"Nie chcielibyśmy zahaczyć o sufit"

Ale jest pewien kłopot. - Problem jest taki, że karetki muszą zwolnić przy przejeździe przez ten tunel z uwagi na to, że nie chcielibyśmy zahaczyć o sufit – mówi Maciej Sikorski z Falck Medycyna.

W efekcie karetki jadąc wolno ocierają anteną o krawędź tunelu. - Może urwać to oświetlenie, może zawadzić dachem samochodu, gdyby oczywiście jechał szybko – zaznacza Sikorski.

Prosili o wyższy

Tunel jest też problemem dla strażaków – ich samochody w tym przejeździe się nie zmieszczą. A już na etapie projektu prosili, by zbudować wyższy. - Każdy dodatkowy przejazd przez tory gwarantuje możliwość szybszej przeprawy – przekonuje bryg. Krzysztof Tryniszewski, ze straży pożarnej w Grodzisku Mazowieckim.

Co na to lokalne władze? Burmistrz przyznaje, że niski tunel to nie przypadek. - Jeżeli mogłyby korzystać te większe samochody straży pożarnej, to mogłyby korzystać również tiry. Czyli mielibyśmy wielkie nieszczęście – twierdzi Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska Mazowieckiego.

W rozmowie z tvnwarszawa.pl burmistrz zapewnia, że wszystkie karetki wożące pasażerów w tym rejonie zmieszczą się w nowym tunelu. – Specjalnie zrobiliśmy testy. Wszystkie pojazdy spokojnie przejechały tunelem – twierdzi Grzegorz Benedykciński, burmistrz miejscowości.

Łukasz Wieczorek/ran/sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • kkkk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.09.2015 20:04 ~kkkk

  ciekawe jak będzie jeździła straż pożarna, autobusy i inne wyższe pojazdy jak zamkną wiadukt... a wiem że mają go wkrótce zamknąć i to znowu na rok.... może wykopią drugi tunel....będzie taniej....

 • jawr

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.09.2015 20:25 ~jawr

  Obecnie władze mają do dyspozycji wiele narzędzi umożliwiających wyłączenie drogi dla konkretnych typów ojazdów. Chociażby postawienie odpowiednich znaków zakazu czy tablic informacyjnych. Straż Pożarna nie jest jedynym poszkodowanym zbyt płytkim tunelem. Władze odciągają uwagę od swojego błędu dziwnymi tłumaczeniami. Tym czasem to mieszkańcy ucierpią najbardziej. Przecież autobusy miejskie również nie przejadą tym tunelem. Mieszkańcy będą płacić więcej za wydłużoną drogę transportu. Itd, itd. Władza już ogłosiła sukces bo myśli, że lud głupi i tłumaczenie kupi.

 • hah hah

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.09.2015 16:22 ~hah hah

  KABARET - POLISH STYLE. Too funny to laugh.

 • yd35

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.09.2015 16:03 ~yd35

  asdf~asdf

  Wszystkim narzekającym proponuję również sprawdzenie lokalizacji Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku Maz.


  Dokładnie!
  Znajdują się przy samym wiadukcie!
  To po co im jechać do tunelu?!?!?!?

 • asdf

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.09.2015 12:18 ~asdf

  Wszystkim narzekającym proponuję również sprawdzenie lokalizacji Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku Maz.

 • In deed

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.09.2015 07:33 ~In deed

  Na pohybel wszystkim malkontentom: DOBRY KROK BURMISTRZU!

 • ver

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.09.2015 01:07 ~ver

  mieszkanka Grodziska ~mieszkanka Grodziska

  Straż pożarna szybciej przedostanie się przez wiadukt niż by miała przejeżdżac po progach w dzielnicy Łąki. Kto jest z Grodziska wie o czym mowa ale lepiej krytykować jak się czegoś nie wie.


  zwłaszcza jak zacznie się palić strefa inwestycyjna...

 • Makiks

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.09.2015 22:44 ~Makiks

  To jest Bolanda, a nie Polska. Scyzoryk otwiera się w kieszeni po przeczytaniu takiej informacji. I znów nie będzie winnych.

 • krzysiek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.09.2015 21:48 ~krzysiek

  Tiry przez Grodzisk mają pojechać zachodnią obwodnicą, dopuszczenie ruchu tirów przez Bałtycka byłoby fatalnym rozwiązaniem - pchaniem ciężkiego ruchu w środek miasta. Przypominam że poczatkowo wszysy malkontenci utrzymywali że karetki się w ogóle nie zmiszczą w tunelu, jak się okazało że jednak się zmieszczą to podniósł się raban że muszą zwalniać i stracą 2 sekundy na przejeździe. Malkontentom radzę zastanowić się nad sobą.

 • GMM

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.09.2015 21:07 ~GMM

  Witam serdecznie Prostym sposobem było zbudowanie tunelu który umóżliwia przejazd wozą bojowych straży pożarnej. Bardzo prostym soposobem rozwiązania sprawy Tirów które mogły by przejachać pod tunelem . Zbudowaniem specialnego sytemu który by się otwierał za pomocą pilota w momęcie przejazdu straży lub karetek pogotowia.Jak nie wiele osób wie ale w GM są urzyważne karetki o bryle kwadratowej które nie przejazdą przez tunel.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »