Informacje

30.09.2015 15:50 ztm zapowiada zmiany

Zbliża się otwarcie Łazienkowskiego.
Te linie zmienią trasy

SERWISY:


Na przełomie października i listopada na most Łazienkowski ma wrócić ruch. Pojadą samochody i autobusy. Zarząd Transportu Miejskiego poinformował właśnie, jakie linie będą jeździły przeprawą.

Remont Łazienkowskiego trwa - niedawno nowa konstrukcja mostu została połączona, a teraz wykonawca przygotowuje trasę do ruchu. Nadal deklaruje, że dotrzyma terminu przejezdności, który zaplanowano na koniec października.

"Wraz z jego otwarciem w układzie linii autobusowych zostaną wprowadzone pewne zmiany" – poinformował w środę Zarząd Transportu Miejskiego.

Jak dokładnie będzie wyglądało kursowanie komunikacji po mości po otwarciu?

Linia 138
Wróci na swoją starą trasę sprzed zamknięcia mostu, czyli będzie kursowała ulicami: Francuską, Zwycięzców, Wałem Miedzeszyńskim i przez most Łazienkowski. Będzie jeździła co 10-15 minut w godzinach szczytu i co 20 minut poza szczytem i w święto.

Linia 141
Zostanie wycofana z trasy objazdowej prowadzącej przez most Poniatowskiego i ponownie będzie kursowała przez most Łazienkowski. Autobusy będą podjeżdżały na przystanki co 10 minut w godzinach szczytu i co kwadrans poza godzinami szczytu i w dni świąteczne.

Linia 143
Teraz kursuje na trasie skróconej z Rembertowa do ronda Wiatraczna, ponownie będzie dojeżdżała przez most Łazienkowski do GUS-u. Ma kursować co 10 minut w szczycie i co kwadrans poza szczytem oraz w święta.

Linia 151

Autobusy tej linii zostaną wycofane z trasy objazdowej prowadzącej przez Wał Miedzeszyński i most Poniatowskiego, a wrócą na trasę prowadzącą przez most Łazienkowski do stacji metra Politechnika. Częstotliwość kursowania – co 12 minut w godzinach szczytu i co 20 minut poza godzinami szczytu oraz w święto.

Linia 182
Na swoją starą trasę prowadzącą przez most Łazienkowski wróci również linia 182. Autobusy tej linii będą kursowały z częstotliwością co 5-6 minut w godzinach szczytu oraz co 10 minut poza szczytem i co 20 minut w święto.

Linia 188
Obecnie kursuje trasą objazdową przez most Poniatowskiego. Wróci jednak na swoją starą trasę i będzie kursowała prosto przez most Łazienkowski. Autobusy tej linii będą kursowały z częstotliwością co 10-15 minut w szczycie oraz co 20 minut poza szczytem i w dni świąteczne.

Linia 411

Również wróci na swoją starą trasę prowadzącą przez most Łazienkowski. W kursach ze Starej Miłosny autobusy tej linii będą odjeżdżały z przystanków co pół godziny w szczycie i poza szczytem. Na trasie linii przywrócone zostaną szczytowe kursy skrócone na trasie: Gocław – Metro Politechnika. Dzięki temu na odcinku między Gocławiem a metrem częstotliwość kursowania linii będzie wynosiła 10 minut.

Linia 502
Obecnie autobusy tej linii ze Starej Miłosny docierają do stacji metra Stadion Narodowy. Trasa linii zostanie jednak wydłużona i autobusy znów będą przejeżdżały przez most Łazienkowski i będą docierały do stacji metra Politechnika. Linia będzie kursowała w godzinach szczytu co kwadrans. Poza godzinami szczytu i w święta co pół godziny.

Linia 514
Podobnie jak linia 502 linia 514 dojeżdża obecnie jedynie do stacji metra Stadion Narodowy. Po otwarciu mostu Łazienkowskiego wróci jednak na swoją trasę przez most do stacji metra Politechnika. Autobus będzie kursował z częstotliwością co 30 minut w szczycie, poza szczytem i w święto.

Linia 520
Zostanie wycofana z trasy objazdowej prowadzącej przez most Poniatowskiego i będzie kursowała prosto przez most Łazienkowski. W godzinach szczytu autobusy będą podjeżdżały na przystanki co 8 minut a poza szczytem i w święto co 10 minut.

Linia 523
Będzie docierała jak obecnie do Starego Bemowa. Zamiast jednak przez most Poniatowskiego autobusy będą kursowały przez most Łazienkowski. Częstotliwość – co 5-6 minut w godzinach szczytu oraz co 10 minut poza szczytem i w święto.

Linia 525
Wróci na swoją starą trasę i zamiast przez most Poniatowskiego będzie kursowała przez most Łazienkowski. Jej częstotliwość będzie następująca: co 12 minut w godzinach szczytu, co 15 minut poza szczytem oraz co 20 minut w święta.

Linia E-1
Utrzymane zostanie kursowanie linii E-1, która nadal będzie dowoziła mieszkańców Gocławia do stacji metra Stadion Narodowy. Linia nadal będzie kursowała tylko w godzinach szczytu co 10 minut.

TAK WYGLĄDAŁO ŁĄCZENIE NOWYCH CZĘŚCI MOSTU ŁAZIENKOWSKIEGO:

ran/sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • aleksandrahajke

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.10.2015 19:34 ~aleksandrahajke

  Dobrze ze 502 i 411 wracają na swoją stara trasę. Już myslalam ze znowu bedą cos kombinowac

 • gość

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.10.2015 13:31 ~gość

  To w jaki sposób mam dostać się spod Promenady do Metra Stadion? Dla mnie to idealne połaczenie

 • Pasażer ze Starej Miłosnej

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.10.2015 10:27 ~Pasażer…

  A nie można zostawić linii 502 na obecnej trasie? Jak się okazało przesiadka do metra przy Stadionie Narodowym to szybkie połączenie z centrum miasta. Natomiast powrót do trasy kończącej się przy stacji metra Politechnika niestety nie jest połączeniem korzystnym - znów tłok na przystanku i "tabuny" biegnących ludzi do metra (bo wiele autobusów w jednym czasie podjeżdża do tego przystanku). NAJLEPIEJ ZOSTAWIĆ "502" NA OBECNEJ TRASIE! Nie zmieniajmy tego co okazało się dobre!

 • fyx

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.10.2015 10:03 ~fyx

  alex~alex

  najpierw wszystkie autobusy kieruja na Metro Stadion Narodowy, teraz zaden tam nie bedzie jezdzil, staja-widmo bedzie, kiedy ich w koncu wszystkich wywala w tym ZTM


  Metro Stadion Narodowy będzie świetnym miejscem na przesiadkę z/do SKM, więc nie sądzę że będzie to stacja widmo.
  Poza tym będzie tam dojeżdżał E-1. Miło by było jakby też stworzyli jakiś autobus dla krzykaczy np. z pętli Witolin jadący Ostrobramską do Metra Stadion.

 • gizmo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.10.2015 07:24 ~gizmo

  FAMY~FAMY

  a moze przy okazji zmienić nazwę mostu...bo ten im. gen Z. Berlinga spłonął...


  to już zrobiono w 1998...

 • Kinga

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.10.2015 07:13 ~Kinga

  Właśnie, a co z dojazdem z Ostrobramskiej do Metra Stadion, tak jak teraz jeździ 502 i 514? Ani slowa o nowej linii na tej trasie, skoro te wracają na most... Przesiadka tez niewykonalna, bo jadąc od Stadionu E1 nie zatrzymuje się przy Saskiej. Gdzie tu sens i logika?

 • przesiadka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.10.2015 20:21 ~przesiadka

  a co spod Promenady do Metra Stadion ? wszystkie autobusy skierowane są na Trasę Łazienkowską

 • FAMY

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.10.2015 15:54 ~FAMY

  a moze przy okazji zmienić nazwę mostu...bo ten im. gen Z. Berlinga spłonął...

 • Warszawiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.10.2015 15:07 ~Warszawiak

  Bardzo dobre zmiany! :-)

 • edus

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.10.2015 12:20 ~edus

  Świetnie! Mam nadzieje, że dotrzymają słowa, bo to idealna opcja

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »