Informacje

12.11.2018 12:49 zaręczyny na marszu

Zatrzymał marsz i ukląkł przed ukochaną. Premier i prezydent gratulowali

SERWISY:

Chciał się oświadczyć w wyjątkowy dzień. Wybrał 11 listopada i sam środek państwowych uroczystości w Warszawie. Mateusz zatrzymał oficjalny marsz i padł na kolana przed kobietą swojego życia. Gratulacje złożył im premier. Następnego dnia w mediach społecznościowych pogratulowała także Kancelaria Prezydenta.

- Zawsze mówiłem, że jak już spotkam kobietę swojego życia i będę się jej oświadczał, to zrobię to tak, żeby to był wyjątkowy moment, chwila, którą zapamiętamy na zawsze - opowiada Mateusz Koszela z Poznania.

I swój plan zrealizował podczas marszu w Warszawie. O godzinie 15.24 tłum z biało-czerwonymi flagami zatrzymał się, a na jego czele stanęła para, która przyjechała do stolicy z Poznania. Wszystko działo się szybko.

- Uklęknąłem przed Anetą i powiedziałem: niech niepodległa Polska będzie mi świadkiem. Wyjdziesz za mnie? A ona odpowiedziała "tak" - wspomina Koszela. A to jeszcze nie koniec niespodzianek. Bo chwilę po tym jak Aneta i Mateusz zaręczyli się na oczach tysięcy Polaków zgromadzonych na warszawskich ulicach, podszedł do nich premier Mateusz Morawiecki, a po nim kolejni politycy.

- Premier nam pogratulował, ale szczerze mówiąc żadne z nas nie pamięta tego, co dokładnie powiedział. Za dużo tam było emocji. Ale życzenia od tak ważnych osób na pewno cieszą - mówi Koszela.

Gratulacje i życzenia przesłała również Kancelaria Prezydenta. "W stulecie odzyskania Niepodległości życzymy stu lat w szczęściu i miłości" - napisała na Twitterze.

"Myślałem, że to niemożliwe"

Mateusz już od dłuższego czasu planował się oświadczyć 11 listopada.

- Setna rocznica odzyskania niepodległości to wyjątkowy dzień, zwłaszcza dla mnie, młodego patrioty. Pytanie było tylko, jak to zrobić. Na początku planowałem zrobić to w tłumie - opowiada Koszela.

Zmieniała się koncepcja marszu, zmieniały się i zaręczynowe plany. Mateusz obawiał się, że podczas prezydenckiego marszu może być trudniej zrealizować jego plan. A zaręczyny obok premiera i prezydenta?

- Myślałem, że to niemożliwe, ale udało mi się skontaktować z szefem kancelarii premiera, który pozytywnie zareagował na mój pomysł i obiecał mi pomóc. Tak naprawdę to nie ta urzędowa część była najtrudniejsza do realizacji. Najtrudniej było mi trzymać to wszystko w tajemnicy przed Anetą - mówi Koszela. I dodaje: - Każdy facet raz w życiu musi okłamać swoją kobietę, żeby ta chwila zaręczyn była dla niej wyjątkowa i niezapomniana. Dla nas tak właśnie było.

aa/mś

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • dzikakaczka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.11.2018 17:53 ~dzikakaczka

  Łu-bu-du-bu,łu-bu-du-bu....

 • Robert

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.11.2018 11:40 ~Robert

  Albo komentarze wypisują impotenci albo samotnicy, którzy są zwyczajnie zazdrośni a zaspakajają się jedynie przed komputerem.

 • Dziadek tetryk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.11.2018 10:29 ~Dziadek tetryk

  lamusy~lamusy

  Gościu miał fajny pomysł, załatwiał to kilka tygodni, a Wy co buraki - zamiast się uśmiechnąć to od razu wyzywacie od lansiarzy, ustawkowiczów, itd.? Przykre jest , że ludzie marnują życie na narzekanie i obśmiewanie innych. Nikt z Was nie wpadłby na taki fajny pomysł, lamusy.

  No to o takich "pomysłach", najwyraźniej mało wiesz...
  Otóż za komuny, podczas 1-szo Majowego Pochodu, ludzie podawali kolejnym I sekretarzom PZPR "listy" z różnymi prośbami. Prośby dotyczyły np. przydziału mieszkania, talonu na samochód, albo były zaproszeniem na ślub.
  A różnica była taka, że o zgodę na publiczne podanie takiego listu, NIKT nie starał się oficjalnie kilka tygodni wcześniej

 • piterparker

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.11.2018 10:07 ~piterparker

  Twoje drugie imię to Żenada.

  Wszystkiego najlepszego nowej młodej parze!!

  miau~miau

  Żenada. Dobrze, że mój luby nie miał takiego pomysłu. Ale ludzie umierają dla słitfoci, więc nie ma się czemu dziwić. Teraz wszystko jest na sprzedaż, zero prywatności czy intymności

 • monika

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.11.2018 09:08 ~monika

  Szkoda, że w dzisiejszych czasach, większość ludzi widzi żenadę i ustawkę w czymś wyjątkowym i niestandardowym, dlatego relacje międzyludzkie są jakie są !!! Szkoda !!! Przyszłej parze młode, życzę Szczęścia, Miłości i Spełnienia Marzeń !!!

 • lamusy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.11.2018 09:01 ~lamusy

  Gościu miał fajny pomysł, załatwiał to kilka tygodni, a Wy co buraki - zamiast się uśmiechnąć to od razu wyzywacie od lansiarzy, ustawkowiczów, itd.? Przykre jest , że ludzie marnują życie na narzekanie i obśmiewanie innych. Nikt z Was nie wpadłby na taki fajny pomysł, lamusy.

 • xyz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.11.2018 09:00 ~xyz

  Debil

 • minipudzianek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.11.2018 08:58 ~minipudzianek

  Maria~Maria

  Ustawka dla zwolenników PiS nawet nie wiem jakby się starali mówić inaczej to nikt o zdrowych zmysłach nie uwierzy.
  Kto był wczoraj na marszu wie, że nie było możliwości podejścia do idących na czele marszu a tym bardziej wyjęcia czegoś z plecaka, była ochrona rządowa, policja w mundurach i policja tajna, ulice były zagrodzone już od placu trzech krzyży. A tu niespodzianka ,, ktoś podchodzi" czyli co ochrona nie zadziałała .

  Ty tak serio? Przecież oczywiste jest, że nie można podejść do oficjeli, do tego z plecakiem. Temat był uzgadniany z Kancelarią Premiera od tygodni.

 • miau

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.11.2018 08:43 ~miau

  Żenada. Dobrze, że mój luby nie miał takiego pomysłu. Ale ludzie umierają dla słitfoci, więc nie ma się czemu dziwić. Teraz wszystko jest na sprzedaż, zero prywatności czy intymności

 • Lolo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.11.2018 08:34 ~Lolo

  Czysta ustawka. Nie warta komentowania:(

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »