Informacje

08.02.2012 14:19 mecz-niewiadoma

"Zastanawiamy się nad zbojkotowaniem Superpucharu"

SERWISY:

 

Nagły zwrot akcji w sprawie meczu o Superpuchar Polski. - Legia Warszawa i Wisła Kraków stawiają organizatorom spotkania ultimatum - mówi prezes Legii. - Do godz. 16.00 mamy dostać ostateczną decyzję - dodają przedstawiciele Wisły.

- Najpóźniej dziś wieczorem musimy poznać ostateczną decyzję w sprawie meczu. Jeżeli jej nie będzie, rozważamy możliwość zrezygnowania z jego rozegrania - zapowiada w rozmowie z tvnwarszawa.pl Leszek Miklas, dyrektor sportowy KP Legia Warszawa.

Zamiast meczu - sparingi?

- Jeżeli okaże się, że nie ma pozwolenia na rozegranie meczu, to my musimy zorganizować sobie jakieś sparingi, a na to też potrzeba czasu – wyjaśnia powody Miklas. Jak zapewnia, oba kluby cały czas są ze sobą w kontakcie.

Legia już nawet poinformowała na swoich stronach internetowych, że jeżeli rzeczywiście mecz o Superpuchar się nie odbędzie, to w piątek o godz. 13.00 prawdopodobnie zagra z ŁKS-em.

- Dostaliśmy zapewnieni ze strony Ekstraklasy SA, że o godz. 16.00 dostaniemy ostateczną informację, czy mecz się odbędzie - mówi natomiast Adrian Ochalik, rzecznik Wisły Kraków.

Tymczasem prezes Samorządowego Kolegium Odwoławczego, od którego zależy, czy mecz się odbędzie, mówi wprost: nie ma żadnych szans, żeby dziś w naszej strony zapadły jakieś decyzje.

Odmowa, odwołanie, brak decyzji

3 lutego władze Warszawy wydały negatywną opinię na temat rozegrania meczu o Superpuchar na Stadionie Narodowym. We wtorek do ratusza dotarło odwołanie od organizatora – Ekstraklasy S.A. Ratusz skierował ją do Samorządowego Kolegium Odwoławczego, bo - jak tłumaczyli urzędnicy - do odwołania nie dostarczono pozytywnych opinii policji czy sanepidu.

Prezes SKO początkowo informował, że dopiero w piątek wyda decyzję, czy mecz może zostać rozegrany. Dziś Polska Agencja Prasowa podała, że już w czwartek SKO może rozpatrzyć odwołanie Ekstraklasy S.A.

Brak łączności

Tymczasem policja ma wciąż uwagi do przygotowania obiektu, na którym 11 lutego ma zostać rozegrany mecz. Najpoważniejszy problem, to brak łączności.

- Nie możemy zmienić naszego stanowiska, gdyż od wczoraj sytuacja się nie zmieniła. Gdyby coś się stało w trakcie meczu, doszło do awantur czy zamieszek, to my będziemy obwinieni. Organizator meczu zwrócił się do nas o opinię, zaznaczając, że to mecz podwyższonego ryzyka. My ją wystawiliśmy i teraz to w gestii organizatora jest doprowadzenie do takiego stanu, aby zastrzeżenia stały się bezprzedmiotowe - powiedział w rozmowie z PAP Maciej Karczyński, rzecznik stołecznej policji.

par/mz

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Feranz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.02.2012 15:39 ~Feranz

  Dla ponownego przypomnienia.
  Ta lista zapewne została już udoskonalona. Ale zastanówcie się Państwo nad poniższym. " 45 zasad zniewolenia" jest tłumaczeniem z języka rosyjskiego instrukcji, znalezionej w kancelarii Bolesława Bieruta, pierwszego powojennego prezydenta PRL. Z tekstu jasno wynika, że jest to instrukcja przeznaczona dla placówki KGB w ambasadzie sowieckiej w Warszawie, która jakimiś drogami dotarła do ówczesnych władz komunistycznych PRL. Być może zresztą że drogi nie były zbyt kręte, przecież Bierut to przedwojenny agent NKWD. Nie to zresztą jest najważniejsze. Najważniejszą jest treść tej instrukcji pochodzącej z 1947 r. Lektura 43 punktów nakazujących totalne podporządkowanie kraju interesom ościennego mocarstwa, zniszczenie gospodarki, samodzielności społeczeństwa i wszelkiej inicjatywy jednostek, budzi grozę. Tak jak grozę budzą dziś u wielu obserwatorów Polski skutki komunistycznych rządów po 45 latach. Publikowany tekst ukazuje ważną przyczynę tego stanu rzeczy.
  Ściśle tajne, Moskwa, 2.VI.1947 r.
  INSTRUKCJA NK/003/47
  1. W gmachu ambasady nie należy przyjmować żadnych informatorów terenowych rekrutujących się z krajowców. Spotkanie z tymi ludźmi organizują nasze służby specjalne w miejscach publicznych. Informacje przyjmuje ambasada za pośrednictwem naszych służb specjalnych.
  2. Należy szczególnie zadbać o to, aby nie było żadnych kontaktów pomiędzy naszym wojskiem a ludnością cywilną kraju. Niedopuszczalne jest składanie wizyt w domach krajowców przez naszą kadrę oficerską, ani nawiązywanie kontaktów przez naszych żołnierzy szeregowych z miejscowymi kobietami, ludnością lub żołnierzami krajowców.
  3. Przyspieszyć likwidację krajowców związanych z KPP, PPS, Walterowców, KZMP AK i BCh i innych ugrupowań, które powstały bez naszej inspiracji. Wykorzystać w tym celu fakt istnienia zbrojnej opozycji.
  4. Dopilnować, aby do wszystkich akcji bojowych w pierwszej kolejności kierować żołnierzy, którzy przed wstąpieniem do Armii Kościuszkowskiej p

 • gosc

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.02.2012 15:38 ~gosc

  Skoro organizatorzy nie panuja nad zachowaniem kiboli, przebudowac "narodowy" na akwarium.

 • hub381

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.02.2012 15:34 ~hub381

  Jak mecz nie dojdzie do skutku,to chciałbym widzieć Minister Sportu jak Lata dookoła stadionu w bikini.Frewncja zapewniona...

 • jaromir

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.02.2012 15:34 ~jaromir

  Kto wybrał drużyny do meczu o Superpuchar Polski? - zapytała minister sportu Joanna Mucha na jednej z narad

 • Hanys

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.02.2012 15:32 ~Hanys

  Jaki pan taki kram.

 • fred

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.02.2012 15:25 ~fred

  Precz od sportu politycy .wymyślicie może jeszcze czy stadion jest prawidłowo zabezpieczony na wypadek trzęsienia ziemi i tsunami.

 • grat

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.02.2012 15:22 ~grat

  Powiem tylko tyle, ręce opadają.

 • AS

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.02.2012 15:21 ~AS

  ~normalnyKIBIC
  TY NORMALNY A MASZ PRZY SOBIE AKTUALNE BADANIA?

 • Awe55

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.02.2012 15:20 ~Awe55

  Wisło-nożownicy tez przyjdą ,co nie zwalnia z rozegrania meczu , co nasze służby kochane zrobią jak przyjadą kibice ze wschodu .Strach sie bać

 • seh

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.02.2012 15:20 ~seh

  Ta cała wasza platforma to podwyższone ryzyko.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »