Informacje

21.10.2014 09:00 3-letni chłopiec zaniedbany?

Zarzuty dla pijanych rodziców. "Dziecko było brudne i głodne"

SERWISY:


Rodzice 3-letniego chłopca usłyszeli zarzut narażania dziecka na utratę zdrowia lub życia. Badanie alkomatem wykazało, że matka miała 3 promile alkoholu w organizmie, ojciec – 2,5. W mieszkaniu, gdzie przebywał chłopiec, były porozrzucane butelki po alkoholu i niedopałki papierosów.

Policjanci z Pragi Północ zostali powiadomieni przez pogotowie ratunkowe, o tym, że w jednym z mieszkań pod opieką kompletnie pijanych rodziców przebywa 3-letni chłopiec. Funkcjonariusze pojechali na miejsce. Jak relacjonuje policja, w mieszkaniu na podłodze były porozrzucane butelki po alkoholu, a na łóżku znajdowały się niedopałki papierosów.

Zatrzymani pijani rodzice

"W mieszkaniu, oprócz kompletnie pijanych rodziców i babci, znajdował się 3-letni chłopiec. Badanie alkomatem wykazało, że matka dziecka miała trzy promile alkoholu w organizmie, a ojciec i babcia po około 2,5 promila. Dziecko wyglądało na zaniedbane - było brudne i głodne" - informuje policja.

Pogotowie ratunkowe zabrało 3-latka do szpitala. Rodzice zostali zatrzymani. Dochodzeniowcy, po zebraniu dowodów, przedstawili im zarzut narażenia dziecka na utratę zdrowia lub życia w związku z ciążącym na nich obowiązkiem opieki. O całym zdarzeniu funkcjonariusze poinformowali sąd rodzinny.

lata/ran

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • takaprawda

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.10.2014 19:17 ~takaprawda

  No ale co robić jak na Pradze Pn. urząd miasta właśnie tak walczy z alkoholizmem ? Wszędzie alkohole24 . Można się załamać . Może UM za krzywdę dziecka odpowie? No i ci z posadek "od rozwiązywania problemów alkoholowych " . Przecież zamiast je rozwiązywać to je pogłębiają . Pewnie nie czują się winni tak jak i cała nasza władza. Wszyscy są "od" a nie "do " czegoś za nasze pieniądze.

 • jajco82u2uu

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.10.2014 16:27 ~jajco82u2uu

  Teraz wiem skad te zolwiki w Smolensku.wielkie tajemnice jeszcze przed name?

 • jajco

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.10.2014 16:24 ~jajco

  Teraz wiem skad te zolwiki w Smolensku, kochani sa wieksze tajemnice Tuska I Sikorskiego?

 • agusia

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.10.2014 15:10 ~agusia

  widziałam tego malucha w szpitalu będąc ze swoim dzieckiem i w życiu nie zapomną jak biedny płakał i krzyczał mami,mami bo chciał do matki.mimo patologii takie dzieci kochają swoich rodziców i wyrywanie je w taki sposób też nie jest dobre dla dziecka.został sam w szpitalu gdzie się bał obcych ludzi którzy go otaczają.masakra

 • Jabłko Adama

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.10.2014 14:45 ~Jabłko Adama

  tak trzeba żyć~tak trzeba żyć

  u nas w naszym środowisku nikt nie pali i nie pije. Nie kupujemy tez jabłek no chyba że po 10 groszy za 1 kg
  W wolnych chwilach czytamy pismo święte i zwiedzamy świat

  W zasadzie słuszne reguły, ale z tym Pismem Świętym to chyba żart jest jakiś ?

 • Brudasek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.10.2014 14:41 ~Brudasek

  ZuaCiociaMoriZuaCiociaMori

  Nie można popadać w skrajności. Nie widzę nic złego w tym, żeby napić się lampkę wina przy jakiejś okazji czy w ciepły dzień strzelić wieczorem piwko. Rodzice też ludzie. Ale jest różnica między wypiciem czegoś co zawiera alkohol, a regularnym chlaniem! A co do brudnego dziecka, tu również widać różnicę, jeśli ma na koszulcę plamę po obiedzie czy pomazane długopisem spodnie (u mnie nagminne), a jest brudne na twarzy, zakurzone, widać, że po prostu długo wanny nie widział.

  Policjanci spojrzeli na sprawę fachowym okiem i ocenili, że stan dziecka nie jest taki, jak być powinien. Oni mają wprawę !

 • ZuaCiociaMori

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.10.2014 13:20 ZuaCiociaMori

  Nie można popadać w skrajności. Nie widzę nic złego w tym, żeby napić się lampkę wina przy jakiejś okazji czy w ciepły dzień strzelić wieczorem piwko. Rodzice też ludzie. Ale jest różnica między wypiciem czegoś co zawiera alkohol, a regularnym chlaniem! A co do brudnego dziecka, tu również widać różnicę, jeśli ma na koszulcę plamę po obiedzie czy pomazane długopisem spodnie (u mnie nagminne), a jest brudne na twarzy, zakurzone, widać, że po prostu długo wanny nie widział.

 • stonka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.10.2014 13:18 ~stonka

  ZIUTA~ZIUTA

  TO JUŻ SIĘ NAPIŚ W DOMU NIE MOŻNA???

  Można, a nawet trzeba, o ile zadbasz o bezpieczną opiekę nad dzieckiem.

 • stonka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.10.2014 13:17 ~stonka

  Przed chwilą Terlikowski w "Trójce" przekonywał, że najbardziej dysfunkcyjna rodzina jest lepsza niż najlepszy dom dziecka. Trudno się z tym zgodzić.

 • ch3__

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.10.2014 12:05 ~ch3__

  Czyli widać, że jak się dziecko pojawia w rodzinie to nawet alco nie wolno tykać bo ciut głośniej się zrobi i czujni sąsiedzi zadzwonią i spieprzą życie całej rodzinie. Albo nic nie milczą i totalna znieczulica albo przeciwnie, byle z pierdołą.
  Nie widać po tych ludziach aby to była patologia. Może była jakaś okazja, że oblewali to - urodziny, zdanie egzaminów etc. Butelki porozrzucane? Ile ich mogło być? 2?3? Dziecko brudne? Znając media to pewnie kupę w pieluchę zrobiło. Głodne? Od ostatniego karmienia była interwencja policji, przesłuchania, oczekiwania na psychologów itp więc dziecko miało prawo zgłodnieć.
  Prośba do świeżych rodziców - nie sięgajcie po alkohol przez najbliższe 18 lat bo rozbijecie całą rodzinę i staniecie się wrogiem publicznym nr jeden.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »