Informacje

15.12.2013 22:40 Nowe miejsce w Warszawie

Żarty zamiast sajgonek.
Powstaje Klub Komediowy

SERWISY:


Komicy, aktorzy, performerzy, lokalne gwiazdy i debiutanci, już niedługo znajdą swoje miejsce przy placu Zbawiciela. W piwnicy, gdzie do niedawna działała wietnamska restauracja z karaoke, ruszy w styczniu Klub Komediowy. - Będzie to kawiarniany teatr, albo teatralna kawiarnia - zapowiadają twórcy.

Kluby Komediowe w Londynie, Nowym Jorku, czy Chicago to standard. Sceny teatralne działają tam zwykle obok kawiarni. Najczęściej tworzą je komicy. Króluje stand up, one man show oraz improwizacja. Takim miejscem właśnie ma być Klub Komediowy przy placu Zbawiciela (z wejściem od ul. Nowowiejskiej).

W miejscu wietnamskiego karaoke

Dawniej była tam wietnamska restauracja (nadal istnieje, ale po schodach w górę, a nie w dół). Teraz, po gruntownych remoncie miejsce ma zamienić się w kawiarnię, gdzie wieczorami będzie można obejrzeć i posłuchać komików. Klub Komediowy wystartuje w styczniu. Jego twórcy mają nadzieję, że przy placu osiądzie na dłużej (działał m.in. przy Noakowskiego i w Forcie Sokolnickiego).

- Specyfiką naszego miejsca jest to, że inspirują nas widzowie, uczestnicy warsztatów improwizacji. Oni będą współtworzyć to miejsce. Jesteśmy miejscem otwartym i interaktywnym – mówi Michał Sufin, jeden z twórców Klubu Komediowego.

Pieniądze ze zbiórki

Pieniądze na sprzęt nagłaśniający zostały zebrane dzięki jednej z platform crowdfundingowych. Ponad 30 tysięcy złoty zostało zebranych wśród miłośników komedii. Ludzie podarowali pieniądze artystom w zamian za to, że będą mogli wejść na scenę i niezależnie od tego co powiedzą będą oklaskiwani.

– Pomysły były dziwaczne, ale zażarło to i zebraliśmy potrzebne pieniądze – mówi Sufin i zaznacza, że w Klubie pracować będą ludzie zaangażowani w komedię.

Najdłuższy żart świata

Co czeka na gości Klubu Komediowego? - Planujemy nawet po dwa spektakle dzienne. Chcemy dać ludziom "oddech" by po spektaklu mieli gdzie zostać i spokojnie rozejść się do domu. Sercem każdego wieczoru ma być spektakl, ale chcemy by miejsce było czynne również w ciągu dnia. Aktorzy będą sprzedawać kawę i opowiadać ludziom co mogą zobaczyć wieczorem – zapowiada Sufin.

Choć Klub jeszcze nie istnieje na placu Zbawiciela w niedzielę odbyła się akcja promująca nową miejscówkę na kulturalnej mapie stolicy. Michał Kempa opowiadał "Najdłuższy żart  świata". Zaczął około 12. Skończył o 16.37.

- O 16:37 Michał Kempa opowiedział puentę najdłuższego żartu świata opowiadanego publicznie. Po 4 godzinach i 32 minutach żart zakończył się zdaniem "Nigdy nie byłem interesowny!" Próba zostaje uznana za udaną - poinformował Klub Komediowy na swoim profilu na portalu społecznościowym.

ZOBACZ FRAGMENT ŻARTU:


lata/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • mlask

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.12.2013 15:20 ~mlask

  Chciałbym powrotu baru Nam Sajgon na Bracką. Pyszne jedzenie mieli... To na Marywilskiej już nie jest takie dobre...:(

 • wojo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.12.2013 11:19 ~wojo

  taaa~taaa

  w przeciwieństwie do wietnaskiej restauracji klub będzie deficytowy. ale nie martwmy się, dopłacimy do niego z podatków! aby panu w różowej czapce żyło się jak najlepiej!


  To znamienne, ze lewacka młodzież chazarska ma ten instynktowny tropizm w kierunku łatwych pieniedzy z "budżetów", "dotacji" i "grantów" :)

 • jaro

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.12.2013 11:04 ~jaro

  Dlaczego te lewaki uwzięli się na Plac Zbawiciela?! Nie ma innych miejsc w Warszawie? Wystarczy spojrzeć na twarz tego człowieka. Wali czosnkiem na kilometr.

 • czarli

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.12.2013 10:53 ~czarli

  HIPSTERZY DO ROBOTY...

 • dsa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.12.2013 07:43 ~dsa

  Najdłuższy żart świata jest o kolorowych kuleczkach !

 • salcsi

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.12.2013 01:42 ~salcsi

  Podstawowego dodawania w zakresie do 10 brakuje autorowi, jako że od 13 do 16.37 według niego mamy 4 godziny i 37 minut... pomysl na miejsce świetny, będę tam często zaglądał. Pozdrawiam

 • taaa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.12.2013 01:03 ~taaa

  w przeciwieństwie do wietnaskiej restauracji klub będzie deficytowy. ale nie martwmy się, dopłacimy do niego z podatków! aby panu w różowej czapce żyło się jak najlepiej!

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »