Informacje

04.03.2013 09:07 Konsultacje społeczne

Zapytają mieszkańców o regulamin pl. Grzybowskiego

We wtorek rozpoczną się konsultacje w sprawie wprowadzenia regulaminu na placu Grzybowskim. Urzędnicy chcą zapytać mieszkańców o sposoby na zmniejszenie problemów z wandalami na placu.

Plac Grzybowski problemy z wandalami ma praktycznie od momentu, gdy został otworzony po przebudowie jesienią 2010 roku. Pisaliśmy o tym wiele razy. Zmorą placu są również samochody, które rozjeżdżają zieleniec. By ukrócić te problemy, urzędnicy chcą wproadzić regulamin placu.

5 marca - we wtorek - odbędzie się spotkanie konsultacyjne w tej sprawie. Swoje uwagi można będzie zgłosić bezpośrednio urzędnikom.

Lista rzeczy zabronionych

Wstępna wersja regulaminu jest przygotowana. Zarząd Terenów Publicznych, któremu plac podlega proponuje zapisy dotyczące m.in. możliwość wchodzenia na trawniki, z wyłączeniem obszarów rabat, skupin krzewów i skarp, organizowania imprez okolicznościowych, czy przebywanie dzieci na terenie placu pod opieką osób pełnoletnich.

Zabronione byłoby oczywiście niszczenie wyposażenia placu, a także wprowadzania psów bez smyczy i kagańca, wjazd i poruszanie się pojazdami mechanicznymi, z wyjątkiem rowerów oraz wózków inwalidzkich.

Zakazane było też jeżdżenie rowerami, na rolkach, łyżworolkach i deskorolkach po murkach, schodach, ławkach i pozostałym wyposażeniu lub w każdy inny sposób zagrażający bezpieczeństwu życia lub zdrowia użytkowników placu lub powodujący jego niszczenie, oraz palenie ognisk i grillowanie.

Regulamin ma zostać wprowadzony po konsultacjach społecznych, po zatwierdzeniu przez radę dzielnicy.

WSTĘPNY TEKST REGULAMINU NA STRONIE DZIELNICY

Spotkanie odbędzie się w Urzędzie Dzielnicy Śródmieście, ul. Nowogrodzka 43, sala Rady, I piętro, godzina 17:30.

W spotkaniu udział wezmą: Anna Stasiewicz, zastępca dyrektora Zarządu Terenów Publicznych oraz
Urszula Majewska, rzeczniczka urzędu dzielnicy.

lata/par

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • kkk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.03.2013 15:49 ~kkk

  Gołymi oczyma widać, że ten plac to prowizorka, rozpada się sam, nie zwalajcie winy na wandali i na samochody króre nie mają jak na niego wjechać a co za tym idzie zniszczyć (chyba, że robią to na odległość;) Ta kamienna pustynia to po prostu bubel!

 • kazek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.03.2013 12:30 ~kazek

  Tyle milionów na remont skwerku! Można było zasiać fajną trawę, posadzić krzewy, żeby ptaki miały co jeść zimą, zrobić alejki dla przechodzących, którzy nie chcą przysiadać na ławkach, a pędzą rano do roboty. Też byłoby im miło pędzić wśród okoliczności przyrody. I krócej by mieli.
  Prostota i piękno mogą iść w parze, a 11 milionów, matkoboska... Fontanna z kamieni dostarczyłaby wody. Jej budowa nie wymagałaby zamykania ruchliwego miejsca, rycia pod miejscowymi samochodami, a miejscowy small business nie zanotowałby strat.
  Taka jest moja wizja skwerku, człowieka niezbyt majętnego, który chce żeby było pięknie , ale jednocześnie wie ile ma pieniędzy w portfelu. A jak mam nadwyżkę, oddaję na biednych albo porzucone zwierzęta.
  Regulamin, hahaha, on też kosztuje. Mam nadzieję, że jest wliczony w te 11 milionów.
  Gratuluję pomysłu moim przedstawicielom w Ratuszu, a wykonawcom tempa.
  Parafrazując refren pieśni niebanalnego warszawskiego Barda: Radni Miasta, oddawajcie moje 11 milionów, głosuję przeciw rozrzutności...

 • mrsbubble

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.03.2013 11:13 ~mrsbubble

  Nie potrzeba wandali do jakichkolwiek zniszczeń, z bliska można się przyjrzeć ile jest niedociągnięć i partactwa, niedoróbek, rozchybotane płyty o które potykając można się zabić,to są efekty oszczędności na materiałach. Czy w tym kraju wszystko musi być wykonane na "odwal się"? Szkoda pięniędzy i czasu...czasu straconego i tak drogocennego dla małych biznesów dla których cała rewitalizacja placu to obecnie walka o przetrwanie. Smutne , przykre i zarazem straszne...

 • Piotr

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.03.2013 13:18 ~Piotr

  Spodziewam się, że wandale niszczący teraz wyposażenie zastosują się do regulaminu. Przecież dowiedzą się z niego, że ławka służy do siedzenia, chodnik do chodzenia a kosz jest na śmieci.
  Brawo! Potrzeba więcej takich wspaniałych inicjatyw!

 • KreatorTematów

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.03.2013 13:18 ~KreatorTematów

  Przy okazji może zróbcie porządek z taksówkami, które blokują pas drogi w kierynku Emili Plater! Tak jak i przy Arkadii - banda !

 • jerk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.03.2013 13:13 ~jerk

  Przy okazji napiszcie regulamin jak się oddycha, jak się należy ubrać i czego nie należy nosić przechodząc przez plac Grzybowski

 • Salcsi

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.03.2013 12:16 ~Salcsi

  A co to prawa nie ma, że jeszcze regulaminy trzeba tworzyć? O ile mi wiadomo to w kodeksie już są wyodrębnione takie przestępstwa i wykroczenia jak niszczenie, dewastowanie itd. Po co jeszcze regulamin? Może każda ulica niech swój własny regulamin wprowadza, bo niby po co przepisy ruchu drogowego? kretynizm

 • grzyb

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.03.2013 10:26 ~grzyb

  Przecież tam się nie chodzi. To pusty i nieprzyjazny ludziom plac. Tam teraz nawet nie daje się przejść na skróty. Toteż trzeba go omijać szerokim łukiem. Jeszcze kilka pomników, muzea zamiast knajp ( sprawa Menory) i nikt na to naewt nie spojrzy. To depresyjne miejsce. Trzeba mu regulaminu. Na taką depresyjność miejsca przyda sie regulamin. Punkt 1)Jeżeli nie musisz nawet tamtędy nie przechodź. Punkt 2)Jeżeli musisz przechodzić - zrób to najszybciej jak potrafisz, bo bedą jeszcze inne punkty regulaminu. A te pewnie będzie łatwo naruszyć.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »