Informacje

10.05.2012 18:10 TRWAJĄ ZAPISY NA WYCIECZKI

Zapisz się na zwiedzenie
parku w Natolinie

SERWISY:


Piękny i niedostępny, w niedzielę znów otworzy się na warszawiaków. Od najbliższego weekendu znów będzie można zwiedzać Park Natoliński. Obowiązują zapisy, miejsca jeszcze są.

W najbliższą niedzielę ruszają wycieczki po Parku Natolińskim organizowane i finansowane przez urząd dzielnicy. Pierwsza seria weekendowych wycieczek potrwa do 24 czerwca, druga od 5 sierpnia do 23 września. 20-osobowe grupy będą wyruszać na zwiedzanie co godzinę od 10:00 do 16:00.

Zwiedzający zobaczą zamknięte na co dzień pałac i park oraz poznają barwną historię majątku Natolin. W parku znajduje się ponad 120 pomników przyrody i klasycystyczne budowle zaprojektowane przez takich mistrzów jak Szymon Bogumił Zug czy Henryk Marconi.

Zapisy co tydzień

Zapisy na wycieczki zaczynają się w każdy poniedziałek o godzinie 10.00. Na adres infosport@ursynow.pl należy wysłać maila zawierającego: datą i godziną wycieczki,  imionami i nazwiskami wszystkich zapisywanych osób, numer telefonu i adresem mailowy osoby dokonującej zapisu.

Zapisujący może zarezerwować maksymalnie cztery miejsca – ograniczenie to nie dotyczy rodzin wielodzietnych.

Zeszłoroczny sukces

W zeszłym roku z możliwości zwiedzania parku skorzystało prawie dwa tysiące osób, a chętnych było kilkakrotnie więcej. Sezonowe otwarcie to efekt porozumienia zawartego między zarządem dzielnicy Ursynów a Centrum Europejskim Natolin, administratorem terenu.

bako/roody

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Koliber

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.08.2012 11:40 ~Koliber

  Waw33~Waw33

  Jakim prawem jest ten Park zamknięty. Co to jest Państwo w Państwie, wszystkie Parki powinny być dostępne dla mieszkańców !!!

  To jest chore ! Park jest własnościa Skarbu Państwa a obywatele nie mogą z niego korzystać ( bo trudno reglamentowane zwiedzanie uznac za ogólnodostępne korzystanie. I jeszcze to wyłudzanie danych osobowych od zwiedzających.Ciekawe co na to GIODO?

 • grochowianka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.08.2012 15:50 ~grochowianka

  Bylam Polecam wycieczke do Parku Natolinskiego , co wazne wygodne buty sandaly kryte buty zalozyc (NIEzakladajecie japonek ) aha i jednak warto przeciwkomarom srodek zabrac , i dlugie spodnie zakladajcie (pomimo iz jest cieplo -parno) , to jest las pokrzywy sa ...., 2,h.zwiedzania ,chociaz z naszym przewodnkiem nie planowo az 2,5h.zwiedzalismy ale ten czas minie nie wiadomo kiedy... tego sie tam nie czuje ...dopiero pod koniec nózki daja odczuć

 • Znawca

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.05.2012 10:58 ~Znawca

  @rychu

  Masz rację, ale wycieczki organizowane przez CEN są płatne, a te robione przez dzielnicę nie.

 • rychu

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.05.2012 09:33 ~rychu

  do ursynka
  Podajesz nieprawdziwe informacje. Park był od kilku lat udostępniany z inicjatywy samego CEN. Samorząd obudził się dużo później.

 • Kulfon

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.05.2012 07:34 ~Kulfon

  Paranoja!
  Proponuję wprowadzić odpłatną procedurę wizową, na wzór tej obowiązującej obywateli tego przykrego kraju, chcących wybyć za kałużę.

 • Waw33

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.05.2012 23:00 ~Waw33

  Jakim prawem jest ten Park zamknięty. Co to jest Państwo w Państwie, wszystkie Parki powinny być dostępne dla mieszkańców !!!

 • Ursynek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.05.2012 21:17 ~Ursynek

  Park Natoliński nie należy ani do miasta, ani do dzielnicy. Park Natoliński należy do Skarbu Państwa i od 1993 roku jest dzierżawiony przez fundację Centrum Europejskie Natolin, która na ternie Parku prowadzi Kolegium Europejskie. Od ubiegłego roku staraniem nowego Zarządu Dzielnicy Ursynów udało się uchylić bramę parkową i zorganizować niedzielne wycieczki po parku dla prawie 2 tys. osób. W tym roku Urząd robi podobnie. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Parku http://ursynow.waw.pl/page/index.php?str=2517
  Zapraszamy też do udziału w wycieczkach, bo ... warto.

 • asd

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.05.2012 20:27 ~asd

  Mam kilka pytań:
  1. czy park należy do miasta - jeśli tak, to dlaczego wejście do niego jest reglamentowane? A żeby wejść muszę podawać dane osobowe?
  2. jeśli park jest prywatny - to dlaczego ze wspólnych pieniędzy finansuje sie rozrywkę paru palantom, którzy w d... mają swoją prywatność i chcą otrzymywać spam?

 • JACENTY

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.05.2012 18:58 ~JACENTY

  Piękne miejsce WSPANIALE ZAROBKI WIEM BO PRACOWALEM TAM . TAKA PRACA TO MARZENIE .a pANI OSNIECKA TO CARYCA Z PALACU W NATOLINIE

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »