Informacje

09.03.2011 06:09 Rusza rejestracja

Zapisy do przedszkoli czas zacząć

SERWISY:

W środę( 9 marca) ruszyła elektroniczna rejestracja dzieci do przedszkoli. Zapisy potrwają prawie trzy tygodnie.

 Do 28 marca trzeba wybrać przedszkola rejestrując się w specjalnych serwisach www.warszawa345lat.pl  (dla dzieci urodzonych w latach 2006-2008) oraz www.warszawa6lat.pl  (dla dzieci urodzonych w 2005 roku). Kolejność zgłoszeń nie ma znaczenia, dlatego rejestrując dziecko wcześniej wcale nie zwiększamy jego szans na miejsce.

 Informację o tym, do której placówki zostało przyjęte dziecko, otrzymamy 13 kwietnia, a pięć dni później będziemy musieli potwierdzić zapis dziecka w przedszkolu. 

 A jeśli się nie uda?

Tym rodzicom, których dziecko nie dostanie miejsca w wybranym przedszkolu, pozostanie jeszcze jedna szansa - 5 maja ogłoszony będzie wykaz wolnych miejsc w przedszkolach.

Szczegółowych informacji udziela biuro edukacji pod numerem 22 44 31 344 w godzinach 8.30 - 15.30.


bako/ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • sandra

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.09.2014 23:24 ~sandra

  moja córka też nie dostała się do przedszkola ale w sumie wyszło to na dobre bo rano przychodzi niania a po południu wiozę małą na zajęcia do Bystrzaka które mam po drodze do pracy więc cały dzień ma zorganizowany.

 • LOL

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.04.2011 10:48 ~LOL

  Rotshild wez sie walnij w głowe.Boze ludzie wy cos zmieniscie??NIE,NIE podoba wam sie to spadac z polski.

 • asia

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.03.2011 12:04 ~asia

  ja też jestem załamana. już wiem, że na jedno miejsce w przedszkolu pierwszego wyboru przypada 3-4 dzieci. większość to pewnie dzieci tzw. samotnych matek, czyli osób z nieformalnych związków. ja też myślałam żeby złożyć oświadczenie o samotnym wychowywaniu, bo tego nie sposób udowodnić, ale w niektórych przedszkolach wymagają jednak informacji o stanie cywilnym, więc musiałabym wystąpić o separację. co zrobię jeśli moje dziecko nigdzie się nie dostanie? na prywatne mnie nie stać. może powinnam jednak poszukać takiego przedszkola, gdzie wystarczy dać tylko oświadczenie?? czy z powodu zahamowań przed składaniem fałszywego oświadczenia moje dziecko nie będzie mieć miejsca w przedszkolu??

 • Tata

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.03.2011 19:29 ~Tata

  Kolejność Zapisów nie ma znaczenia, to Dlaczego jak zapisywałem trzy lata temu dziecko do Przedszkola przez wspaniały System na stronie edukacja warszawa, dostałem miejsce w przedszkolu w Śródmieściu i przez trzy lata co dzień jeździłem z dzieciakiem 13km w jedną stronę do Przedszkola? To jest ciekawostka, a w przedszkolach w dzielnicy i jej najbliższych okolicach NIKT nie chciał pomóc i zainteresować się tym aby ułatwić przyjecie do oddziału, gdyż miejsca były rezerwowane (ciekawe jak i za jakie pieniądze) na dwa lata do przodu. Takie informacje m.in udzielało Przedszkole na Gocławku przy ul.Jordanowskiej

 • załamka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.03.2011 17:04 ~załamka

  Fajne mamy państwo, które doprowadza do tego, że człowiek zastanawia się nad rozwodem w celu usyskania miejsca w przedszkolu. Tak trzymać.

 • a

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.03.2011 17:00 ~a

  Dlaczego nie można wprowadzić takich samych zasad jak w szkołach rodzenia - masz meldunek w Warszawie, masz bezpłatną szkołę, inaczej płacisz? Zacznijmy pilnować samorządowej kasy - jak chcą płacić podatki poza Warszawą to niech wożą dzieci do rodzinnych miast i wsi.

 • Tomek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.03.2011 16:31 ~Tomek

  MELDUNEK W WARSZAWIE PODSTAWOWYM KRYTERIUM PRZYJĘCIA DO PRZEDSZKOLA - tak jak jest w regulaminie min. Żłobków Warszawskich tam dzieci zameldowane w Warszawie maj pierwszeństwo - w koncu zameldowani w Warszawie utrzymują to miasto a nie pijawki spoza Warszawy

 • gość

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.03.2011 16:31 ~gość

  Było 10 możliwości wyboru - zaznaczyłam wszystkie.

  I byłam dziś oddać kwestionariusz. Powiem szczerze - po prywatnym żłobku - smród, bród i ubóstwo.

 • Tomek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.03.2011 16:27 ~Tomek

  Najgorsze jest chyba to że przedszkola sa finansowane przez m.st. Warszawa a nie ma kryterium zameldowania w Warszawie, niestety ale Warszawa rządzi "pseudo Warszawka " i nie wprowadzają tego kryterium jako podstawowego a wtedy wszystkie "samotnemamusie" mogły by nawet pomażyć o przedszkolu bez meldunku lub płacenia podatków w warszawie

 • Rotshild

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.03.2011 16:05 ~Rotshild

  A moim zdaniem pierwszeństwo powinni mieć rodzice oboje pracujący i zameldowani (lub płacący podatki) w Warszawie. To przecież z naszych podatków utrzymywane są przedszkola.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »