Informacje

17.09.2013 18:55 rondo "radosława" zablokowane

"Zaparkował" tira na rondzie. Nietypowy protest

SERWISY:


Na około dwie godziny tir zablokował rondo "Radosława". W ten sposób jego kierowca protestował przeciwko "wyzyskiwaniu Polaków".

- Zgłoszenie otrzymaliśmy przed godz. 17. Kierowca zatrzymał się tirem na rondzie, dokładnie na prawym pasie jezdni w kierunku ul. Słomińskiego - relacjonuje Robert Opas z biura prasowego stołecznej policji.

W ramach protestu

Policja wyłączyła z ruchu między innymi odcinek al. Jana Pawła II pomiędzy ul. Stawki a rondem "Radosława". Funkcjonariusze potwierdzili, że kierowca "zaparkował" na środku w ramach protestu. "Polsko pozwól żyć normalnie w tym kraju bez stresu i wyzyskiwania Polaków" –  taką kartkę kierowca włożył za szybę tira.

Jak poinformował redakcję Kontaktu24 jeden z internautów, kierowca tira zatrzymał się na rondzie, ponieważ skończył mu się czas pracy. "Powiedział, że już kilka razy dostał mandat, bo w momencie, kiedy mu się kończył czas prasy zjeżdżał na pobocze. Tym razem ma już dość, zatrzymał się tam, gdzie mu się skończył czas pracy i nie zamierza zjeżdżać z drogi" - relacjonował.

Utrudnienia do 19:00

Przed godz. 19 tir został zabrany z ronda. - Prowadził go inny kierowca z firmy, do której samochód należy - relacjonuje Marcin Gula, reporter tvnwarszawa.pl.

- Za blokowanie pasa ruchu grozi mandat do 500 zł. Będą prowadzone dalsze czynności w tej sprawie - zaznaczył Opas. Przez około 2 godziny przez rondo nie jeździły tramwaje. Utrudnienia dotyczyły także autobusów i aut.

- Zdawaliśmy sobie sprawę, że to duże utrudnienia dla warszawiaków, ale użycie siły w tym przypadku było ostatecznością. Dzięki negocjatorowi udało się dojść do porozumienia z kierowcą tira - zapewnił Mariusz Mrozek, rzecznik stołecznej policji.

ran//ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Supeman

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.01.2014 11:51 ~Supeman

  poomoc.pl

 • kate

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.09.2013 21:56 ~kate

  Zgadzam się z kierowcą...

 • h7qaj7

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.09.2013 20:33 ~h7qaj7

  Popieram kierowcę czy czas pracy jest waźniejszy od rozsądku kierowcy
  kierowca

 • Jurek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.09.2013 14:04 ~Jurek

  Całkowite poparcie dla KIEROWCY, powinniśmy popierać takie akcje, i może wreszcie jakiś pomysł na prawdziwe związki kierowców, bo to co się dzieje to przyprawia o ciągłą migrenę. Jeszcze raz wielkie brawa. Z wielką ochotą dołoże się do mandatu.

 • gtt

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.09.2013 08:20 ~gtt

  a poza tym kierowca jak dostaje mandat dostaje punkty karne. jak jest zawodowym kierowca takiego pojazdy i przekroczy dozwolona ilosc punktow musi robic prawo jazdy od nowa tyle ze kazde zdaje po kolei... dla mnie facet ma racje mimo ze taki sposob przekazu

 • Zonk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.09.2013 08:18 ~Zonk

  Bardzo dobrze, Super kierowca. Niestety nastały czasy, że trzeba działać i wszędzie i zawsze jak się da działać przeciwko Państwu tak jak ono działa na naszą niekożyść. Podoba mi się to co zrobił ten kierowca. a w takiej sytuacji pokazał, że i tak zostanie uikarany i tak. bez względu na to co by zrobił. tylko mandatu za przedłużony czas pracy by po cichu przeszedł a tak odbił się echem. I zatrzymał się bo przepisy jedne mówią, że nie powinien tam zaparkować a inne, że nie może dalej jechć. PARANOJA JEST W TYM KRAJU CODZIENNOŚCIĄ>

 • jotrek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.09.2013 21:40 ~jotrek

  Wielu co wypisuje brednie na necie nie miało jeszcze bata nad sobą od prywaciarza.NA czas na miejsce nie ważne jak i później mamy problemy że TIRY jadą na złamanie karku .Popieram kierowcę

 • Onnn

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.09.2013 16:48 ~Onnn

  Jaaa~Jaaa

  Przecież to w ogole jest jakiś absurd to co piszesz. Jedna wielka rzekoma beznadzieja wokół ciebie (mała liter zamierzona) i nic nie możesz zrobić, bo to przecież nie twoja wina, że źle ci się wiedzie, tylko pewnie "tego Niemca Herr Tuska". Weź się do roboty lub wyjeżdżaj stąd na dobre, choć tacy jak ty wyjeżdżają i psują wizerunek mojego kraju na świecie opowiadając głupoty i dając im świadectwo swoim obciachowym zachowanie. I na koniec nie obrażaj mojego kraju przybłędo.

  W szkole zastanawiałem się dlaczego w powstaniu listopadowym bili się tylko jaśnie państwo a chłopi i robotnicy olali całą tą „walkę o niepodległość”. A teraz rozumiem. Co robotnikowi za różnica, czy uciska go ruski car czy polski jaśnie panicz?
  Ja 11-go listopada nie świętuję. Niech świętują jaśnie państwo. To ich rzeczpospolita i ich święto.

 • Onnnn

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.09.2013 16:37 ~Onnnn


  desperados~desperados

  Jesteśmy kopani z każdej strony. Przez pracodawcę, przez władze, przez klientów a nawet przez postronnych ludzi. Cokolwiek zrobimy, zostaniemy ukarani. Jeśli będę przestrzegał przepisów, pracodawca ukarze mnie finansowo. Jeśli nie będę przestrzegał przepisów, mandatem ukarze mnie policja lub krokodyle. Klienci i postronni ludzie oplują mnie zaś niezależnie od tego co zrobię i jak się zachowam. Co w tym dziwnego, że kolejnym z nas puszczają nerwy?

  Doskonale rozumiem kierowcę tego tira!!! Być może któregoś dnia zrobię coś podobnego. Przygotujcie się na więcej i nie tylko ze strony kierowców, bo nie tylko kierowcy są w polsce (mała litera zamierzona) tak traktowani.

  And there's nothing more dangerous
  Than a man with nothing to lose
  Nothing to live for
  And nothing to prove

  Jaaa~Jaaa


  Przecież to w ogole jest jakiś absurd to co piszesz. Jedna wielka rzekoma beznadzieja wokół ciebie (mała liter zamierzona) i nic nie możesz zrobić, bo to przecież nie twoja wina, że źle ci się wiedzie, tylko pewnie "tego Niemca Herr Tuska". Weź się do roboty lub wyjeżdżaj stąd na dobre, choć tacy jak ty wyjeżdżają i psują wizerunek mojego kraju na świecie opowiadając głupoty i dając im świadectwo swoim obciachowym zachowanie. I na koniec nie obrażaj mojego kraju przybłędo.

  To ja może przetłumaczę na ludzki, co internauta Jaaa napisał: „Jeśli nie chcesz harować na pańszczyźnie za miskę kaszy i nie podoba ci się pokornie przyjmowanie swojej porcji batów od panicza i od pana wojewody, to zdychaj nierobie.”

  Twój kraj? Masz rację, twój, nie mój. Najjaśniejsza rzeczpospolita szlachecka nie jest dla pracujących w pocie czoła smoluchów, ale dla jaśnie państwa w białych kołnierzykach.

 • Romek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.09.2013 16:33 ~Romek

  jeśli ten kierowca nie umie sobie ułożyć czasu pracy to niech idzie do łopaty,też miałem taki problem w firmie jeden kierowca tylko zawsze narzekał i zawsze czasu mu brakowałoteraz siedzi w domu i rozwiązuje krzyżówki:)

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »