Informacje

10.10.2011 17:46 Budowa II linii metra

Zamykają Targową.
Sprawdź objazdy

SERWISY:

Liczba podróży odbywanych samochodem na Pradze spadnie o 30 procent. Szybciej będą korkować się stołeczne mosty i Wisłostrada. Na dwa lata most Śląsko-Dąbrowski zostanie zamknięty dla ruchu samochodowego. 15 października budowniczowie metra zamkną ul. Targową.

Od najbliższej soboty warszawiacy doświadczą w pełni utrudnień z wiązanych z budową centralnego odcinka II linii metra. Zostanie zamknięte skrzyżowanie, pod którym powstanie stacja metra Dworzec Wileński i tory do zawracania pociągów.

Utrudnienia poza Pragą

- To ostatnie, ale bardzo duże utrudnienia, które zasięgiem będą wykraczać daleko poza rejon skrzyżowania Targowej z al. Solidarności – zapowiada Janusz Galas, miejski inżynier ruchu.

– Wielu kierowców z Pragi zjedzie na Wisłostradę, dodatkowo zakorkują się i tak już obciążone mosty. Tym, którzy nie muszą jeździć samochodem, radziłbym przesiąść się do komunikacji miejskiej – dodaje.

Objazd do Żaby

Po wprowadzeniu nowej organizacji ruchu nie będzie można przejechać przez skrzyżowanie al. Solidarności z Targową. Ruch w stronę mostu śląsko Dąbrowskiego będzie możliwy jedynie dla autobusów komunikacji miejskiej i taksówek. Ruch tramwajowy będzie prowadzony poprzez specjalny objazd wybudowany na ul. Ratuszowej.

Nie będzie możliwy skręt z Targowej w al. Solidarności.

Kilka skrzyżowań w rejonie Dworca Wileńskiego został już częściowo przebudowana, by przyjąć ruch kierowany na objazdy. Tak jest m.in. w przypadku skrzyżowania al. Solidarności z ul. Szwedzką (dwa pasy do prawoskrętu w kierunku ronda Żaba).

Parkingi przesiadkowe

Dla kierowców, przygotowany zostanie parking na prawie 500 aut wzdłuż al. Solidarności przed skrzyżowaniem z ul. Targową. Kierowcy będą też mogli pozostawiać auta na jednym z poziomów parkingu w CH Wileńska na zasadach P+R (wjazd tylko z ważnym biletem ZTM).

Busem do centrum

Na placu Bankowym przygotowany zostanie parking dla autobusów należących do prywatnych przewoźników. - Cześć przewoźników, którzy utrzymują kursy z Legionowa, Ząbek, Marek i nie będą chcieli jeździć obciążonym mostem Gdańskim, będzie mogła wjechać na Most Śląsko-Dąbrowski i zatrzymać się na pl. Bankowym – tłumaczy Andrzej Franków, dyrektor pionu przewozów w ZTM.

– W godzinach szczytu przez ten most będzie kursowało 80 pojazdów komunikacji miejskiej na godzinęi drugie tyle autobusów prywatnych przewoźników - dodaje.

Zobacz zmiany w organizacji ruchu:

Maciej Czerski

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • AAA

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.10.2011 15:28 ~AAA

  kTO PISAŁ TEN ARTYKUŁ targowa NIE JEST ZAMKNIETA OBJAZDEM MOZNA NA NIA WJECHAC!

 • mp

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.10.2011 18:22 ~mp

  Parę miesięcy temu torowisko na targowej było zamknięte z powodu remontów torów i wiat. Przez trzy miesiące tramwaje nie jeździły, miasto wydało kupę kasy...

  Tylko po to, żeby po miesiącu od remontu zamknąć torowisko na dwa lata... A nowiutkie wiaty tramwajowe przy Kijowskiej w kierunku Pl. Wileńskiego będą stały i niszczały...

 • ola

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.10.2011 12:20 ~ola

  plan nr.5 gratulacje dla ustawienia ulic na tym planie??????dla ich rownoleglosci i prostopadlosci szczegolnie gdy ktos nie zna Warszawy i bedzie to odczytywal

 • łorsoł

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.10.2011 22:21 ~łorsoł

  1.Ciekawe czy ZTM skróci światła na Wisłostradzie w związku z ograniczeniami ruchu na moście???

  Może chociaż tutaj się poprawi ruch?

  2. Czemu ulica Jagiellońska nie zostanie otwarta dla ruchu skoro na solidarności będą ograniczenia, a tramwaje nie będą tam kursowały???

  To byłaby rozsądna alternatywa dla ruchu północ południe po stronie praskiej

 • anty

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.10.2011 20:39 ~anty

  dopisujcie się do pozwu zbiorowego przeciw partaninie drogowców
  http://pozwijgo.pl/pozew/41/remont-dzwigowej

 • cleo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.10.2011 00:28 ~cleo

  Co za idiota wymyślił wysepkę na skrzyżowaniu Al.Solidarności i Pl.Bankowego i zwęził jezdnię o jeden pas? Nie można było zrobić dwóch pasów do skrętu na Pl.Bankowy albo zostawić po staremu i dać informację, że dojazd jest tylko do Wisłostrady? A dlaczego nie można skręcić w ul.Bielańską jadąc z Żoliborza? Komu to przeszkadzało? Mam wrażenie, ż władze Warszawy zaraziły się chorobą umysłową od naszego wspaniałego inżyniera ruchu.

 • peculiar

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.10.2011 08:29 ~peculiar

  Brawo ZTM! Ktoś na pewno bierze sporą kasę za oszczędzanie! Mieszkańcy Bródna oraz części Pragi zostali pozbawieni bezposredniego połączenia z Centrum.
  Zlikwidowano bowiem tramwaj 4 którym można było tam dojechać.Tramwaj 26 dojedzie tylko do Pl.Bankowego a dalej trzeba bedzie dokupić kolejny bilet na tramwaj do ścisłego Centrum.Tak ZTM kosztem klientów nabija kasę,nie mówiąc o tym że nie pomaga pasażerom na czas remontu.

 • luki

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.10.2011 19:45 ~luki

  ale będzie masakrrraaaa!!!!!! hahahahahhahahahahaahha będzie ubaw lubię utrudnienia:) uwielbiam jak ludzie cierpią i jak płacą prawie 6zł za litr benzyny i prawie 3zł za litr gazu hahahahahahahhahahahaha będą korki będzie jazada będzie drogie paliwo jeszcze droższe z ostatnich pieniędzy was wydoją:D

 • jupi

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.10.2011 19:40 ~jupi

  ale to głupie i tak będą jeździć tamtędy kierowcy tak samo jak na grzybowskiej mimo znaku nakazu jazdy w prawo lub lewo jadą prosto a policji ani straży miejskiej tam nie ma:) i tu też nie będzie...

 • gfNHHHWAG

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.10.2011 21:33 ~gfNHHHWAG

  r432

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »