Informacje

08.11.2013 22:00 zmiany organizacji ruchu

Zamykają połowę mostu Grota

SERWISY:

Rozpoczynają się kolejne utrudnienia dla kierowców na Trasie AK. Swoją skalą przerosną wszystkie wcześniejsze. Drogowcy zamykają trzy ślimaki wjazdowe i zjazdowe, a przede wszystkim od ul. Modlińskiej do ul. Gwiaździstej z ruchu zostanie wyłączona północna jezdnia mostu Grota-Roweckiego.

Jak informują drogowcy, 8 listopada ok. godz. 22.00 ruch w stronę Żoliborza ma zostać przełożony na przeciwległą jezdnię mostu. Do dyspozycji kierowców będą po dwa pasy ruchu w każdym kierunku.

Na dalszym odcinku, tj. od ul. Gwiaździstej do Powązkowskiej wyłączone będą wewnętrzne (lewe) pasy obydwu jezdni. W związku z tym dostępne będą dwa pasy ruchu w obie strony.

Zamknięte estakady

To nie jedyne utrudnienia, które czekają na kierowców. Wyłączone zostaną kolejne estakady. Na prawym brzegu Wisły zamknięty zostanie ślimak wjazdowy z ul. Modlińskiej (jadąc od strony Tarchomina) na trasę w kierunku Marek.

Na lewym brzegu Wisły wyłączone z ruchu zostaną estakady zjazdowe z mostu Grota-Roweckiego na Wisłostradę w kierunku Mokotowa i zjazd z Trasy AK (od strony Żoliborza) w kierunku Gdańska.

Jak informuje miasto, kierowców o zmianach w ruchu informowały m.in. ulotki rozdawane na skrzyżowaniach na ulicach dojazdowych do trasy, np. na ul. Łabiszyńskiej, w Markach.

Drogowcy będą musieli postawić bariery rozdzielające kierunki ruchu na moście Grota. Miejski inżynier ruchu Janusz Galas, prosi kierowców, aby w tym czasie, jeżeli to możliwe, wybierali inną przeprawę.


Autobusy na objazdach

Ze zmianami muszą liczyć się również pasażerowie komunikacji miejskiej. Autobusy linii 186, 511, 518, 705, 735, N13 i N63 nadal będą wjeżdżały na most Grota-Roweckiego przez pętlę Żerań FSO i rozbudowaną łącznicę. Od 8 listopada, od godz. 22, swoje trasy zmienią natomiast autobusy linii 114, 118, 122, 145, 518 i 732.

114 w kierunku pętli Młociny-UKSW po przejechaniu przez most pojedzie objazdem: al. Armii Krajowej, ul. Słowackiego, przez pl. W. Wilsona i ul. Krasińskiego, po czym wróci na swoją trasę.

Linia 118 w tylko w kierunku pętli Metro Politechnika od mostu Grota zostanie skierowana na objazd: al. Armii Krajowej, ul. Słowackiego, Krasińskiego do Wybrzeża Gdyńskiego, po czym autobusy wrócą na swoją trasę.

Autobusy linii 145 i 732 w kierunku pętli Wiatraczna i Pustelnik po wyjeździe z pętli Żerań FSO skierują się na ul. Modlińską, następnie wjadą na trasę główną S8 nowo wybudowanym łącznikiem i estakadą relacji południe – wschód (Jagiellońska – Bródno), dojadą do ul. Toruńskiej i wrócą na swoją trasę. Po zakończeniu prac w rejonie węzła Wysockiego, powyższa trasa objazdowa będzie obowiązywała także dla linii 104 i 134.

Linia 518 w kierunku pętli Emilii Plater od mostu Grota, pojedzie objazdem: al. Armii Krajowej, Słowackiego, pl. Wilsona i ul. Mickiewicza, po czym wróci na swoją trasę.

Linia 122 w kierunku pętli Gwiaździsta będzie kursowała na trasie skróconej - do przystanku Barszczewska 01.

Zmiany, które mają pomóc

To nie jedyne zmiany, które czekają na kierowców. Mają one poprawić komunikację podczas prac na Trasie AK i moście Grota.

Na skrzyżowaniu ul. Nocznickiego i Kasprowicza wytyczone zostały dodatkowe pasy do skrętu w lewo (z ul. Nocznickiego w Kasprowicza ) i w prawo (z ul. Kasprowicza w Nocznickiego). To rozwiązanie ułatwi zjazd z Trasy Mostu Skłodowskiej-Curie.

Na skrzyżowanie ul. Wólczyńskiej i ul. Nocznickiego wybudowany zostanie pas do skrętu w lewo z ul. Wólczyńskiej (z kierunku Izabelina) w ul. Nocznickiego. Przebudowa uporządkuje ruch na tym skrzyżowaniu.

Na ul. Słomińskiego przy Dworcu Gdańskim powstanie "zawrotka" umożliwiająca przejazd do ul. Andersa w kierunku centrum kierowcom jadącym z mostu Gdańskiego.

Wprowadzony zostanie zakaz ruchu ciężkich pojazdów w godz. 6.00-22.00 na drogach krajowych w granicach miasta: na S2 pomiędzy al. Krakowską a ul. Puławską i na S8 pomiędzy ul. Marywilską a Lazurową. Informacja o zakazie za pośrednictwem Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego zostaną rozesłane do przewoźników. GITD zapowiada też kontrole.

Nowy parking na Młocinach

Kierowcy, którzy będą chcieli dojechać do centrum komunikacją miejską, a swój samochód zaparkować przy węźle Młociny, dostana do dyspozycji nowy parking. Powstanie on napasie trawy rozdzielającym dwie jezdnie trasy Skłodowskiej-Curie.

- Końcówka Trasy Mostu Skłodowskiej-Curie zostanie wykorzystana na parking. Będzie on miał  25-30 metrów szerokości i 280 metrów długości – mówi Wiesław Witek, dyrektor Biura Koordynacji Inwestycji i Remontów w Pasie Drogowym. Jak mówi samochody będą parkować ukośnie po obu stronach. Piesi przejdą środkiem.

- Na 8000 metrów kwadratowych  zmieści się ok. 400 samochodów, czyli tyle, ile na średniej wielkości parkingu P+R w Warszawie – dodaje dyrektor.

Kolejne utrudnienia w 2014 i 2015

Jak informuje miasto, następne wyłączenia przygotowywane są na 2014 i 2015 r. Podczas prac cały czas będzie odbywał się ruch na moście i na trasie głównej. Do dyspozycji kierowców będą dostępne po dwa pasy ruchu w każdym kierunku.

Zamknięty zostanie przejazd ul. Gdańską pod trasą. Ulice, które są na wiaduktach nad nią (ul. Mickiewicza, ul. Słowackiego, ul. Powązkowska) będą zamykane połówkami, tak aby utrzymać przejazd. Utrudnień można spodziewać się także na ul. Broniewskiego. Zakończenie wszystkich prac planowane jest na październik 2015 r.

Trasa Armii Krajowej wraz z mostem Grota-Roweckiego zostanie dostosowana do parametrów drogi ekspresowej, co oznacza, że poszerzone zostaną jezdnie główne. Będą trzy pasy ruchu,  przebudowane zostaną jezdnie zbierająco-rozprowadzające, wybudowane zostaną ścieżki rowerowe i ciągi pieszo-rowerowe.

Rozebrane i wybudowane od nowa będą 33 obiekty mostowe. Natomiast remontowanych i przebudowywanych będzie 27 obiektów, w tym kluczowy most Grota-Roweckiego, na którym powstanie 5 pasów ruchu – dwa dla ruchu tranzytowego i trzy dla ruchu lokalnego.

Wartość inwestycji wyniesie 796,3 mln złotych. Przewidywane zakończenie prac planowane jest  na październik 2015 roku.

su,wp/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Dzwonek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.11.2013 13:13 ~Dzwonek

  Nie żaden most Mari Skłodowskiej Curie tylko Most Północny. Warszawiacy chcieli by był Północnym, a durne urzędasy nazwały go po swojemu wbrew woli mieszkańców - potwierdzonej ankietą!!!

 • RrrrrrR

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.11.2013 09:12 ~RrrrrrR

  Na nagraniu w tvn24 przed chwilą było widać, że 2 pasy tuż przed mostem w stronę Targówka, zwężają się do jednego na wysokości wjazdu z Wisłostrady w stronę Marek...
  We wtorek będzie koszmar.

 • Nowak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.11.2013 08:49 ~Nowak

  Nikt żadnych ulotek nie rozdawał. Szczyt arogancji. Jeżdżę codziennie mostem od Marek i jako kierowca oprócz żółtych znaków informacyjnych nie widziałem nic dodatkowego. Żadnych ulotek...

 • Adam

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.11.2013 08:18 ~Adam

  Ktoś znowu zrobił falstart.Jak na razie 09.11.2013 wszystko jezdzi tak jak dawniej.Na moście bez zmian.Na Gwiaździstą wròciło 122 (wczoraj o 22.00 przestały jeździć).Całe te władze I zarząd dròg, sami nie wiedzą o co im choxzi. Robią konferencje dotyczące zmian a potem się z tego wycofują.

 • niki

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.11.2013 06:49 ~niki

  Wjazd z Modlińskiej miał być zamknięty a nie jest bałagan i tyle

 • Time Bandit

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.11.2013 02:35 Time Bandit

  proponuję całkowity zakaz wjazdu ciężarówek do Warszawy....daję im tydzień...i będą prosić żeby przyjeżżać...bo tory się nie sprawdziły

 • J_114

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.11.2013 01:14 ~J_114


  IvSant~IvSant

  To jak w końcu z tą Gwiaździstą? zamykają czy nie?
  kilovolt~kilovolt

  Wystarczy spojrzeć na załączone mapki.


  Ale ulica nadal otwarta i żadnych znaków informacyjnych nie ma.

 • maro

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.11.2013 00:33 ~maro

  Galas ledwo zipie. Mikrofonu się chłop musi trzymać. Do domu ziomuś. Czas ustąpić miejsca młodszym i bardziej obrotnym.

 • Monika

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.11.2013 00:17 ~Monika


  bike~bike

  [/cytat_1716614]

  jesli nie zauważyłes to chodniki nie sa dla rowerów a już napewno nie na trasie AK gdzie od wieków jest zakaz ruchu dla rowerów !! jedziesz do Północnego albo do Gdańskiego !! wbij sobie to do głowy cyklisty

  [/cytat_1716814]

  Na ulicy prędkość dozwolona 80km/h i nie ma tam żadnego zakazu jazdy dla rowerów na ulicy! ale chyba tylko samobójcy tam rowerem jeźdzą. Chodnikiem przechodzi jeden pieszy na tydzień, ale tobie nawet w takiej sytuacji rower na chodniku przeszkadza?
  mobillll~mobillll  jeszcze raz ci powtarzam , tam jest zakaz a jzu napewno nie mozesz jechac rowerem po miejsu dla latarni!! tam nawet jest zakaz ruchu pieszego!! człowieku wez sie ogarnij


  zawsze rowerzyści tamtędy jeździli - nie ma zakazu, tym bardziej, że to jedyny sposób na dotarcie do ścieżek rowerowych położonych po obu stronach Wisły na linii Wola-Żoliborz-Tarchomin z odbiciem na Białołękę. Jeżdżę 7-8 miesiecy w roku na rowerze właśnie ta trasa i potwoerdzam. Chodnikiem można jechać gdy brak ścieżki, pobocza, a dopuszczalna prędkość na ulicy jest powyżej 50 km, więc "znawcę" proszę o dokształcenie się

 • osiem

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.11.2013 23:29 ~osiem

  @Asdd Tymczasowa przeprawa nazywa się Most Marii Skłodowskiej Curie i jest kawałek na północ od Grota.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »