Informacje

07.06.2017 19:00 będzie autobusowa linia zastępcza

Zamykają linię kolejową pod Warszawą. "Duże utrudnienia"

SERWISY:


Na dniach rozpoczyna się przebudowa inii kolejowej między Pilawą a Lublinem. To oznacza wstrzymanie ruchu kolejowego na odcinku Garwolin-Dęblin i utrudnienia dla pasażerów jeżdżących do Warszawy. Uruchomiona zostanie zastępcza linia autobusowa.

"11 czerwca rozpocznie się pierwszy etap modernizacji linii nr R7 Warszawa – Dęblin. Na odcinku Garwolin – Dęblin zostanie wstrzymany ruch pociągów" – poinformowały w komunikacie wysłanym do mediów Koleje Mazowieckie.

Duże utrudnienia

Autobusy zastępcze będą jeździły pomiędzy Garwolinem a Dęblinem, a w kierunku Warszawy pasażerowie pojadą pociągami Kolei Mazowieckich. Rozkłady jazdy mają być skoordynowane tak, by pasażerowie mogli dogodnie się przesiadać. A na stacji w Garwolinie mają pomagać im informatorzy.

Dziennie w dni robocze autobusy będą wykonywały około 80 kursów, w dni wolne od pracy 48 kursów, a 52 w niedziele i dni świąteczne. Długość trasy przejazdu autobusu wynosi 74,3 km, zakładany czas przejazdu pomiędzy Garwolinem a Dęblinem będzie wynosił 106 minut. Na jeden kurs będzie od jednego do czterech autobusów, w zależności od liczby pasażerów.

- Wiemy, jak duże utrudnienia niesie ze sobą całkowite zamknięcie linii, dlatego staraliśmy się jak najlepiej zorganizować przejazdy na ten czas. Nasi pracownicy odbyli jazdy kontrolne
w terenie. Odbyliśmy także szereg spotkań z lokalnymi władzami po to, aby dopasować rozkład ZKA do potrzeb podróżnych. Nie było to łatwe – wiązało się m.in. z wyznaczeniem nowych przystanków. Postawiliśmy także duże wymagania przed przewoźnikiem realizującym przewozy. Oczywiście, będziemy szczegółowo przyglądać się funkcjonowaniu ZKA już po jej uruchomieniu i dokonywać niezbędnych zmian, jeśli zajdzie taka potrzeba - zapewnia Dariusz Grajda, członek zarządu, dyrektor handlowy KM.

Zostaną uruchomione dodatkowe przystanki: GARWOLIN PKP, RUDA TALUBSKA PKP, RUDA TALUBSKA PKS (na żądanie), WOLA ROWSKA PKS, ŁASKARZEW PRZYSTANEK PKS, ŁASKARZEW CENTRUM PKS, LEOKADIA 01 (PKS Przychód), LEOKADIA 02 (PKS St.Helenów), SOBOLEW PKP, GRABNIAK, KALEŃ DRUGI PKS, ŻYCZYN PRZEJAZD, ŻYCZYN SZKOŁA, ŻYCZYN PKP, STARA ROKITNIA PKS, DĘBLIN PKP.

Modernizacja 150 km torów

W ramach prac między Lublinem a Otwockiem PLK zmodernizują 150 km torów i sieci trakcyjnej do prędkości 160 km/h. Budowa drugiego toru między Otwockiem a Pilawą zdecydowanie zwiększy możliwości przejazdu pociągów. Modernizacja obejmie też 17 wiaduktów kolejowych oraz 31 mostów kolejowych.

W pierwszej kolejności, od czerwca tego roku do końca przyszłego, planowane są prace na odcinku od Lublina do Pilawy. Wprowadzona będzie zastępcza komunikacja samochodowa, a pociągi na trasie Lublin–Warszawa pojadą objazdem przez Łuków.

Od początku 2019 do końca 2020 roku prace planowane są między Pilawą a Otwockiem. Na tym odcinku, o długości 23 km, dobudowany będzie drugi tor, co pozwoli zwiększyć częstotliwość kursowania pociągów.

ran

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • wolaczka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.06.2017 10:26 ~wolaczka

  Jak na razie to ty wyskoczyłeś niczym "filip z konopi" ze swoją chorą opinią. Zapamiętaj, że WARSZAWIACY (ci z urodzenia, z dziada pradziada nie będą mieli nic do "słoików" o ile ci nie będą zachowywać się jak u siebie. Nagminne zachowania typu: śmieci pod zsyp, a nie do zsypu czy przez okno (bo tam za stodołę), dbanie o porządek w bloku i na klatce (tu nie obejście gospodarskie) i takie przykłady można mnożyć. Zresztą ci co uważają się za warszawiaków, bo mieszkają tu od kilkunastu lat też mogą się zasymilować, trochę kultury nikomu nie zaszkodzi!

 • nnnn

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.06.2017 05:18 ~nnnn

  No i warszawiacy zaraz wystartują z tematem słoików bo chyba tylko to potrafią....;) Zamiast normalnie podyskutować na temat:)

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »