Informacje

02.08.2013 10:00 festiwal zacznie się 24 sierpnia

Zamów wejściówki na Warszawę Singera

SERWISY:

Osoby zainteresowane udziałem w licznych imprezach m.in. teatralnych, filmowych i muzycznych przygotowanych w ramach Warszawa Singera, mogą już rezerwować bezpłatne wejściówki na wiele z tych wydarzeń. X edycja festiwalu będzie trwać od 24 sierpnia do 1 września.

Na większość wydarzeń organizowanych w ramach X Festiwalu Kultury Żydowskiej Warszawa Singera obowiązują bezpłatne wejściówki, które można już rezerwować pod numerami telefonów (22) 620 55 85 lub (22) 652 16 48. Bilety na część odpłatną można nabyć w kasie Teatru Żydowskiego.

Koncerty, spektakle, pokazy

Podczas tegorocznej edycji zaplanowano liczne wydarzenia teatralne. Warszawę odwiedzą zespoły aktorskie m.in. z Rumunii, Argentyny i Izraela. Teatr Żydowski z Bukaresztu wystawi Yentl na kanwie prozy Isaaca Bashevisa Singera, a argentyńska artystka Candelaria Saenz Valiente wystawi performance Golem w reż. Anny Smolar. Zaprezentowana zostanie także sztuka na podstawie Szymona An-Skiego The Dybbuk Between Two Worlds w adaptacji Szmuela Shohata przygotowana dla Teatru Narodowego Habima z Izraela.

Zaproszono również licznych artystów z Polski i twórców małych form teatralnych. Teatr NN z Lublina przyjedzie z monodramem Witolda Dąbrowskiego Zapomniane opowieści cadyków i rabinów. Adaptację powieści Dotknij wiatru, dotknij wody Amosa Oza wystawi Karolina Kirsz, a Paweł Paszta zaprezentuje Opowiadania nie tylko dla dzieci na podstawie opowiadań Singera. Zobaczymy również Josela Rakowera rozmowa z Bogiem Zvi Kolitza w interpretacji Sławomira Hollanda w wykonaniu Michała Górczyńskiego oraz spektakl poetycko-muzyczny Słoneczny mit zainspirowany życiem i twórczością Zuzanny Ginczanki.

My Żydzi, Polacy

Zaprezentowany zostanie także spektakl plenerowy Proces Teatru Formy z Wrocławia, monodram na podstawie tekstu Juliana Tuwima My, Żydzi Polscy w interpretacji Włodzimierza Pressa oraz spektakl muzyczny w wykonaniu Danuty Stankiewicz Warszawo ma z akompaniamentem zespołu klezmerskiego. Goście festiwalu zobaczą też Monogram M Teatru Hybrydy Uniwersytetu Warszawskiego, Żyda Wiecznego Tułacza Videoteatru Poza na kanwie opowiadania Aleksandra Wata oraz przedstawienie kabaretowe Grupy Obustronni Ludzie i Przyjaciele - Hava Nagila.

Teatr Żydowski z Warszawy wystawi spektakl Między dniem a nocą. Dybuk w reżyserii dyrektora Teatru Żydowskiego Szymona Szurmieja. Z okazji 65-lecia pracy artystycznej Szurmiej przedstawi także sztukę Noc całego życia stanowiącą zapis wspomnień Janusza Korczaka w ostatnią noc przed Zagładą. Zobaczymy również tegoroczne premiery teatru: Marienbad w reż. Macieja Wojtyszki i Kafka Tańczy Lecha Mackiewicza, który jest przyjacielem autora sztuki, australijskiego dramaturga Timothy Dalyego. Daly będzie gościem festiwalu i spotka się z polskimi widzami.

Od 24 08 do 01 09

Tegoroczny festiwal, którego organizatorem jest Fundacja Shalom, odbędzie się między 24 sierpnia a 1 września, jak co roku w rejonie pl. Grzybowskiego i ul. Próżnej, w kafejkach nad Wisłą oraz na warszawskiej Pradze. Poza atrakcjami muzycznymi i teatralnymi, planowanych jest prawie 200 wydarzeń kulturalnych - wystaw, wykładów, warsztatów, spotkań literackich, pokazów filmowych oraz innych atrakcji.

PAP/par

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »