Informacje

30.07.2017 07:38 73. rocznica powstania warszawskiego

Zamknięte ulice, autobusy
na objazdach. Sprawdź zmiany

SERWISY:

W związku z obchodami 73. rocznicy Powstania Warszawskiego część ulic będzie wyłączonych z ruchu, przy niektórych wprowadzone zostaną zakazy parkowania. Zmiany dotkną także pasażerów komunikacji miejskiej.

Obchody 73. rocznicy Powstania Warszawskiego rozpoczęły się w piątek i potrwają do niedzieli 6 sierpnia.

PONIEDZIAŁEK, 31 LIPCA:

W związku ze spotkaniem Andrzeja Dudy i Hanny Gronkiewicz-Waltz z powstańcami warszawskimi w Parku Wolności w Muzeum Powstania Warszawskiego od północy do godziny 15.00 wprowadzony zostanie zakaz zatrzymywania i postoju (wraz z tabliczką informującą o możliwości wywiezienia pojazdu na koszt właściciela) po obu stronach ul. Przyokopowej (z wyjątkiem autobusów oraz samochodów z tabliczką „ORGANIZATOR”).

Natomiast od godz. 9.00 do 14.00 ulica Przyokopowa zostanie zamknięta dla ruchu (z wyjątkiem taksówek i samochodów z tabliczką „ORGANIZATOR”).

W związku z uroczystą sesją Rady Miasta na Zamku Królewskim od północy do godz. 16.00 wprowadzony zostanie zakaz zatrzymywania i postoju (wraz z tabliczką informującą o możliwości wywiezienia pojazdu na koszt właściciela) po obu stronach ul. Podwale na odcinku od ul. Senatorskiej do ul. Kapitulnej (z wyjątkiem autobusów oraz samochodów przewożących osoby zaproszone na Uroczystą Sesję Rady m.st. Warszawy).

Ponadto od północy przez całą dobę wprowadzony zostanie zakaz zatrzymywania się i postoju (wraz z tabliczką informującą o możliwości wywiezienia pojazdu na koszt właściciela) po obu stronach ul. Długiej na odcinku od ul. Barokowej do ul. J. Kilińskiego.

W godz. 12.00 – 24.00 zakaz ruchu będzie obowiązywał na ul. Długiej od ul. Miodowej do ul. Kilińskiego.

W w godz. 17.00 – 24.00 zakaz ruchu wprowadzony zostanie na ul. Miodowej i ul. Bonifraterskiej na odcinku od ul. Kapucyńskiej do ul. Świętojerskiej.

Zmiany związane są z uroczystościami na pl. Krasińskich i w katedrze polowej WP przy ul. Długiej.

Zmiany w komunikacji miejskiej

Linie 116, 178, 503, 518, N44: w kierunku krańców WILANÓW, PKP URSUS, NATOLIN PŁN., DW.CENTRALNY od skrzyżowania Bonifraterska/Świętojerska kursować będą: Świętojerska – Andersa – pl. Bankowy – Senatorska – Miodowa i dalej swoimi trasami;

- w kierunku krańców CHOMICZÓWKA, KONWIKTORSKA, NOWODWORY, ZAJEZDNIA ŻOLIBORZ od skrzyżowania Senatorska/Miodowa pojadą:  Senatorska - pl. Bankowy – Andersa – Swiętojerska – Bonifraterska i dalej swoimi trasami;

180: w kierunku krańca CHOMICZÓWKA od skrzyżowania Miodowa/Senatorska kursować będzie: Senatorska – pl. Bankowy – Andersa – Nowolipki – Zamenhofa – Anielewicza i dalej swoją trasą;

- w kierunku krańca WILANÓW od skrzyżowania Anielewicza/Andersa pojedzie: Andersa – pl. Bankowy – Senatorska – Miodowa i dalej swoją trasą.

WTOREK, 1 SIERPNIA:

W związku z uroczystościami przed Grobem Nieznanego Żołnierza na pl. Piłsudskiego od północy do godz. 14 wprowadzony zostanie zakaz zatrzymywania się i postoju (wraz z tabliczką informującą o możliwości wywiezienia pojazdu na koszt właściciela) na ulicach:

- Królewskiej na odcinku od ul. Marszałkowskiej do pl. Piłsudskiego po stronie Ogrodu Saskiego (z możliwością zatrzymywania się autobusów przewożących kombatantów, sztandary i WP);

- Wierzbowej na odcinku od ul. Fredry do ul. Focha;

- parking usytuowany na pl. Małachowskiego przed Narodową Galerią Sztuki ,,Zachęta” (z przeznaczeniem dla gości uroczystości);

- parking przy ul. Tokarzewskiego–Karaszewicza (z przeznaczeniem dla potrzeb gości uroczystości).

Od północy do godzin. 14.30 wprowadzony zostanie także zakaz zatrzymywania się i postoju (wraz z tabliczką informującą o możliwości wywiezienia pojazdu na koszt właściciela) na ul. Chopina (na wysokości pomnika gen. S. Roweckiego "Grota").

W związku z uroczystościami przed pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej przy ul. Matejki od północy do godz. 17.00 zostanie wprowadzony zakaz zatrzymywania się i postoju (wraz z tabliczką informującą o możliwości wywiezienia pojazdu na koszt właściciela) na ulicach:

- Matejki na odcinku od Al. Ujazdowskich do ul. Wiejskiej;

- Wiejskiej na odcinku od ul. Frascati do ul. Matejki wraz z parkingiem (z możliwością parkowania dla samochodów organizatora);

- Pięknej na odcinku od Al. Ujazdowskich do ul. Wiejskiej (z możliwością zatrzymywania się autobusów przewożących kombatantów oraz samochodów dowożących gości);

W godz. 8.00 – 17.00 na ul. Matejki od wjazdu do gmachu Ambasady Kanady do ul. Wiejskiej (z zapewnieniem możliwości dojazdu do Ambasady Kanady) zostanie wprowadzony zakaz ruchu.

Kierowcy nie będą mogli także jeździć w ul. Wiejską na odcinku od ul. Frascati do ul. Pięknej (z możliwością wjazdu i zatrzymywania się autobusów przewożących kombatantów i sztandary oraz samochodów dowożących gości). Utrudnienia potrwają od godz. 13.00 do godz. 16.00.

Z powodu uroczystości przed pomnikiem Gloria Victis na Cmentarzu Wojskowym przy ul. Powązkowskiej w godz. 13.00 – 21.30 wprowadzony zostanie zakaz ruchu indywidualnego na parkingu przy Cmentarzu Wojskowym (z dopuszczeniem autobusów, organizatorów, gości).

W godz. od północy do godz. 19.00 nie będzie można zatrzymywać się na parkingu przy cmentarzu oraz na parkingu i w zatoce postojowej przy bramie głównej Cmentarza Wojskowego od strony ul. Powązkowskiej (z możliwością zatrzymywania się samochodów dowożących gości).

W godz. 13.00 – 19.00 wprowadzony zostanie zakaz ruchu na ul. Ostrowieckiej (z zachowaniem funkcjonowania ruchu komunikacji miejskiej i z wyłączeniem samochodów organizatora).

W związku z uroczystościami przed pomnikiem Polegli Niepokonani na Cmentarzu Powstańców Warszawskich przy ul. Wolskiej od północy do godz. 23.00 kierowcy nie będą mogli zatrzymywać się ani parkować się na ulicy serwisowej do ul. Wolskiej na odcinku od ul. Sowińskiego do ul. św. Jacka wraz z parkingiem przy ul. św. Jacka;

W godz. 17.30 – 22.00 wyłączony z ruchu zostanie prawy pas ul. Wolskiej przy ul. Sowińskiego. Pas zostanie przeznaczony na parkowanie dla autobusów przewożących kombatantów i gości),

Wprowadzony zostanie także zakaz wjazdu na ulicę szutrową prowadzącą do pomnika Polegli Niepokonani od ul. Redutowej, na ul. J. Sowińskiego od ul. Wolskiej i od ul. Szulborskiej.

Marsz Mokotowa

O godz. 10:00 planowane jest zgromadzenie w parku Dreszera, skąd w godz. od ok. 11:00 do ok. 12:15 planowany jest przemarsz pn. „Marsz Mokotowa” trasą: park Dreszera – Puławska – Dworkowa.

W przypadku braku możliwości przejazdu ulicami, autobusy poniższych linii będą kierowane na trasy objazdowe:

195: w obu kierunkach od skrzyżowania Rakowiecka/Puławska: Puławska – Goworka – Spacerowa – Belwederska i dalej swoją trasą;

222: w obu kierunkach od skrzyżowania Puławska/Madalińskiego: Madalińskiego – al. Niepodległości – Odyńca – Puławska i dalej swoją trasą.

Zgromadzenia w godzinę "W"

Ponadto na ten dzień zaplanowano dwa zgromadzenia publiczne i przemarsze.

W godz. 16.30 – 19.00 zgromadzenie publiczne przy ul. J. Kilińskiego i przemarsz trasą: J.Kilińskiego – Długa – Bielańska – al. Solidarności – al. Jana Pawła II – Grzybowska – Waliców.

W godz. 16.30 – 19.30 zgromadzenie publiczne przy rondzie  Dmowskiego i przemarsz trasą: rondo Dmowskiego – Al. Jerozolimskie – Nowy Świat – Krakowskie Przedmieście – Miodowa – pl.Krasińskich.

Pasażerowie w tym czasie muszą liczyć się ze zmianami w kursowaniu komunikacji miejskiej. Szczegóły znajdziesz na stronie Zarządu Transportu Miejskiego.

Linie specjalne

We wtorek Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi także specjalne linie autobusowe 912, 922, 944, 970 i 980 oraz linię tramwajową W. Na linii tramwajowej W będą jeździły zabytkowe tramwaje.

Oto trasy:

912: POWĄZKI-CM. WOJSKOWY – Powązkowska – Okopowa – Towarowa – Prosta – Kasprzaka – Wolska – Fort Wola – CM. WOLSKI (powrót jako PTR trasą: CM. WOLSKI – Fort Wola - Wolska – Kasprzaka – al. Prymasa Tysiąclecia – al. Armii Krajowej – Powązkowska – POWĄZKI-CM. WOJSKOWY;

922: POWĄZKI-CM. WOJSKOWY – Powązkowska – Krasińskiego – pl. Wilsona – Słowackiego – METRO MARYMONT;

944: DW. CENTRALNY – Emilii Plater – Świętokrzyska – Marszałkowska – pl. Bankowy – al. Solidarności – Okopowa – Powązkowska – POWĄZKI-CM. WOJSKOWY;

970: DW. WSCHODNI (KIJOWSKA) – Kijowska – Targowa – al. Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – al. Solidarności – Okopowa – Powązkowska – POWĄZKI-CM. WOJSKOWY;

980: CHEŁMSKA – Czerniakowska – Gagarina – Belwederska – Al. Ujazdowskie – Nowy Świat - Krakowskie Przedmieście - Miodowa - pl. Krasińskich - Świętojerska – Anielewicza – Okopowa – Powązkowska – POWĄZKI-CM. WOJSKOWY;

W - PL. NARUTOWICZA – Grójecka – pl. Zawiszy – Towarowa – MUZEUM POWSTANIA WARSZAWSKIEGO – Towarowa – Okopowa – al. Solidarności – Wolska – CM. WOLSKI.

Godziny kursowania: linia 912: godz. 17.30 – 20.00; linia 922: godz. 14.00 – 21.00; linia 944: godz. 14.00 – 21.00; inia 970: godz. 14:00 – 21:00; linia 980: godz. 14.00 – 21.00; linia W: w godz. 14.00 -19.00.

CZWARTEK, 3 SIERPNIA

W godzinach 21.00 - 23.00 ulicami Warszawy przejedzie Powstańczy Nightskating Warszawa.

Uczestnicy spotkają się przy pomniku Mikołaja Kopernika na Krakowskim Przedmieściu i przejadą trasą: Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – Aleje Ujazdowskie – Szucha – Puławska – Odyńca – Racławicka – Żwirki i Wigury – Wawelska – Grójecka –plac Zawiszy – Towarowa – rondo Daszyńskiego – Towarowa – Okopowa – rondo Zgrupowania AK „Radosław” – Aleja Jana Pawła II – aleja Solidarności – plac Bankowy – Marszałkowska – Królewska – Krakowskie Przedmieście.

SOBOTA, 5 SIERPNIA

W związku z uroczystości przed pomnikiem Ofiar Rzezi Woli u zbiegu ul. Leszno i al. Solidarności od północy do godz. 19.30 wprowadzony zostanie zakaz zatrzymywania się i postoju (wraz z tabliczką informującą o możliwości wywiezienia pojazdu na koszt właściciela) na chodniku i w zatoce przy ul. Leszno na odcinku do skweru kard. Wyszyńskiego (z wyłączeniem samochodów organizatora).

W godz. 16.30 – 19.30 wyłączona z ruchu zostanie ul. Leszno na odcinku od al. Solidarności do skweru kard. S. Wyszyńskiego.

ZMIANY W KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ

Autobusy linii E-2, 520 oraz Z-3 zostaną skierowane na trasę objazdową: w kierunku krańców PŁOCKA-SZPITAL, NOWE BEMOWO od skrzyżowania al. Solidarności/Leszno: al. Solidarności – Okopowa – Leszno i dalej swoimi trasami.

W godz. 19.00-21.30 odbędzie się także zgromadzenie publiczne u zbiegu ulic: Leszno, Okopowej i al. Solidarności wraz z przemarszem trasą: Okopowa – Wolska – Redutowa – Park Powstańców Warszawy.

W związku z przemarszem pasażerowie komunikacji muszą liczyć się ze zmianami w jej kursowaniu. Więcej szczegółów podaje ZTM.

NIEDZIELA, 6 SIERPNIA

W ramach obchodów 73. rocznicy Powstania Warszawskiego ulicami Warszawy przejedzie "Masa Powstańcza 2017". Uczestnicy spotkają się o godzinie 17.00 przy parkingu Muzeum Powstania Warszawskiego przy ul. Przyokopowej.

Trasa przejazdu : Przyokopowa – Grzybowska – Towarowa – Okopowa – Żytnia – Młynarska – Ostroroga – Tatarska – Powązkowska – Okopowa – Anielewicza – Smocza – Stawki – Muranowska – Bonifraterska – Franciszkańska – Wałowa – Świętojerska – Andersa – al. Solidarności – Bielańska – Wierzbowa – pl. Piłsudskiego – Królewska – Marszałkowska – Hoża – pl. Trzech Krzyży – Al. Ujazdowskie – Koszykowa – Mokotowska – Krucza – Piękna – pl. Konstytucji – Koszykowa – Chałubińskiego – al. Jana Pawła II – Prosta – Przyokopowa.

Przejazd ma potrwać do 20.30.

W związku z tym w godz. 7.00 – 22.00 wprowadzony zostanie zakaz zatrzymywania się i postoju po obu stronach ul. Przyokopowej (z wyjątkiem autobusów oraz samochodów z tabliczką „ORGANIZATOR”).

W godz. 12.00 – 22.00 ul. Przyokopowa zostanie wyłączona z ruchu.

1 sierpnia zawyją syreny:

su/gp

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Mery

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.07.2017 18:38 ~Mery

  Pamiętamy!!! zarówno o Powstaniu, poległych , pomordowanych.
  Będziemy PAMIĘTAĆ prezydent Wawy wraz z jej dworem CYRK urządzony "KU PAMIĘCI" .
  Bo to jest CELOWE działanie na utrudnienie życia przez kilka dni normalnym ludziom pracującym, żyjącym w Tym mieście.

  Kto za to zapłaci? oczywiście my wszyscy.

 • kasia

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.07.2017 15:14 ~kasia

  warszawianin~warszawianin

  Co tygodniowy burdel komunikacyjny.
  Po co komunikacja w centrum w takie dni jak wszystko objazdami jeździ? Kierowcy zdezorientowani, pasażerowie zdezorientowani, służby nie przygotowane a organizatorzy zmieniają plany objazdów w trakcie trwania "imprez".
  Praktycznie to od Spacerowej/Gagarina Al. Ujazdowskie - Nowy Świat - Królewska - Miodowa powinna być zamknięta dla ruchu autobusów aż do Świętojerskiej i to przez cały tydzień.

  w ogóle zamknąc warszawę, a mieszkańcow wypędzic na Białołełkę. Mieszkam w centrum i praktycznie w ciepłe weekendy jest wiezniem wlasnego mieszkania. DZiekuję HGW. (((((((((((((((( a słoje niech jadą nas= swoje ojcowe, a nie łażą po MOICH RODZINNYCH ULICACH!

 • ewa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.07.2017 15:13 ~ewa


  Rozbawiony~Rozbawiony

  Jak w 1944. Nikt nie liczy się z mieszkańcami Warszawy
  Nick~Nick

  I też są łapanki, rozstrzeliwania, wywozy na roboty w głąb Niemiec?

  wywalanie na bruk z mieszkań w lutym z dzieckiem (mam kolezankę, ktorą tam wywalono z mieszkania po dziadkach na Targowej), palenie w lesie przeciwników i piątkowe seryjne mordy. Dalej wymieniać?

 • Nick

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.07.2017 12:43 ~Nick

  Rozbawiony~Rozbawiony

  Jak w 1944. Nikt nie liczy się z mieszkańcami Warszawy

  I też są łapanki, rozstrzeliwania, wywozy na roboty w głąb Niemiec?

 • Jan

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.07.2017 11:32 ~Jan

  Dlaczego tak długo?

 • warszawianin

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.07.2017 11:18 ~warszawianin

  Co tygodniowy burdel komunikacyjny.
  Po co komunikacja w centrum w takie dni jak wszystko objazdami jeździ? Kierowcy zdezorientowani, pasażerowie zdezorientowani, służby nie przygotowane a organizatorzy zmieniają plany objazdów w trakcie trwania "imprez".
  Praktycznie to od Spacerowej/Gagarina Al. Ujazdowskie - Nowy Świat - Królewska - Miodowa powinna być zamknięta dla ruchu autobusów aż do Świętojerskiej i to przez cały tydzień.

 • Rozbawiony

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.07.2017 09:32 ~Rozbawiony

  Jak w 1944. Nikt nie liczy się z mieszkańcami Warszawy

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »