Informacje

22.08.2015 09:02 utrudnienia w ruchu

Zamknięta dla aut, otwarta na kulturę. Ząbkowska znów zaprasza

SERWISY:


Weekend to kolejna odsłona festiwalu kulturalnego na wyłączonym z ruchu fragmencie ul. Ząbkowskiej. "Otwarta Ząbkowska" zajęła odcinek od ul. Targowej do Brzeskiej. Spektakle, koncerty, wernisaże i warsztaty - to tylko część weekendowych atrakcji. Nie zabraknie też utrudnień i zmian w ruchu.

Zamknięta dla ruchu drogowego ul. Ząbkowska po raz kolejny jest deptakiem i sceną, a sąsiadujące z nią podwórka, placyki i zaułki - teatrem, pracownią, klubem poetyckim, miejscem zabawy i spotkania. Początek imprezy zaplanowano na godzinę 14. Teatr Powszechny we współpracy z Programem II Polskiego Radia przygotował specjalnie na tę okazję dwa słuchowiska, które zostaną zaprezentowane na Ząbkowskiej i transmitowane na żywo na antenie radia. W niedzielę o godz. 18 w przestrzeni otwartej ul. Ząbkowskiej 7-9 widzowie będą mogli zobaczyć pierwsze słuchowisko - „Implozję”  w reż. Pawła Łysaka na podstawie tekstu Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk.

Wśród propozycji teatralnych znajdzie się również spektakl prezentowany wcześniej w Teatrze – „Wietnam/Warszawa” w reż. Aleksandry Jakubczak (niedziela godzina 16). Będą też koncerty – wystąpi John87, Sidney Polak, zespoły Kapsel i Mięśnie oraz Bajzel. A oprócz tego organizatorzy zapraszają na wernisaż wystawy „(Od)tworzone”, jazzowe jam session, czytanie performatywne.

Zmiany w ruchu

Ruch drogowy pomiędzy ul. Targową a Brzeską został zamknięty o północy z piątku  na sobotę. Ponownie samochody wrócą tu w nocy z niedzieli na poniedziałek. Wyłączony z ruchu odcinek ul. Ząbkowskiej można ominąć jadąc ul. Brzeską i Białostocką do Targowej, a także Brzeską lub Markowską do Kijowskiej i Targowej.

Swoje trasy zmieniły autobusy komunikacji miejskiej. Autobusy linii 138 do ul. Targowej pojadą ulicami Markowską i Kijowską; 156 w kierunku Metra Młociny z ul. Kijowskiej skręcą w Markowską a następnie w Ząbkowską, w kierunku Dworca Wschodniego z Ząbkowskiej pojadą Markowską do Kijowskiej. Natomiast autobusy linii 170 oraz nocnych N16 i N66 w kierunku Ronda Starzyńskiego i Dworca Centralnego pojadą ulicą Markowską i Białostocką do Targowej, w drugą stronę dojadą Targową do Kijowskiej i skręcą w Markowską.

Atrakcje przez całe wakacje i nie tylko

Festiwal „Otwarta Ząbkowska” wystartował w lipcu. Kolejne wydarzenia na ul. Ząbkowskiej odbędą się 5-6 września. Festiwal jest realizowany w ramach miejskiego Zintegrowanego Programu Rewitalizacji we współpracy z praskimi animatorami, artystami, klubami i organizacjami pozarządowymi, Dzielnicą Praga-Północ oraz Teatrem Powszechnym i Koneserem.

Są to wydarzenia angażujące rozmaite dziedziny sztuki: literaturę, muzykę, film, sztuki plastyczne i wizualne, teatr i kulinaria - wpisane w lokalny charakter warsztaty edukacyjne, artystyczne i hobbystyczne, happeningi i akcje w przestrzeni.

jb/

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • JMS

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.08.2015 10:49 ~JMS

  reff~reff

  coś pusto tam :(

  Bo nie ma jak dojechać - trzeba pieszo a to raczej zniechęca niż zachęca

 • zerufin

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.08.2015 00:06 ~zerufin

  najwieksza atrakcja to kiełbaska z samochodu :)

 • zxc

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.08.2015 19:11 ~zxc

  Tak, trzeba zmienić Konstytucję. I wprowadzić CAŁKOWITY ZAKAZ zamykania ulic, po których porusza się coś co nieco przypomina komunikację publiczną z innych powodów niż remonty. Przez takie "pomysły" Nowy Świat praktycznie pustoszeje w weekendy, snują się po nim zdezorientowane grupy, sklepy czy knajpy padają i tylko bandyci na rowerach mają się dobrze.
  A wydostanie się z tej części Śródmieścia "kominikacją publiczną" oznacza stratę 30-40 minut...
  Po za tym, kto zrefunduje utratę wartości mieszkań właścicielom na Ząbkowskiej, bo kto by chciał mieszkać przy ulicy, gdzie co tydzień jakieś wrzaski od rana do wieczora. Ludzie wolą mieszkać przy trasie szybkiego ruchu niż w takim syfie. Wystarczy popatrzeć co polityka Walzowej i jej bandy zrobiła ze Śródmieścia...

 • smerf_maruda

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.08.2015 15:38 ~smerf_maruda

  To piękny eufemizm - otworzą a tak naprawdę... zamkną. Czyli zamkną z powodu otwarcia

 • reff

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.08.2015 15:20 ~reff

  coś pusto tam :(

 • wawa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.08.2015 13:13 ~wawa

  Fajna sprawa !!!

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »