Informacje

12.04.2014 07:15 "remont dylatacji"

Zamknęli wjazd na pętlę przy Centralnym. Zmiany w komunikacji

SERWISY:


Roszady przy pętli Dworzec Centralny. Z powodu prac remontowych od soboty pasażerowie muszą liczyć się ze sporymi zmianami w komunikacji miejskiej. Utrudnienia potrwają do odwołania.

Zmiany weszły w życie w sobotę rano. - Nie będzie możliwy wjazd na pętlę autobusową od strony al. Jana Pawła II, jadąc od Al. Jerozolimskich - mówi Magdalena Potocka, rzeczniczka Zarządu Transportu Miejskiego. - Powodem utrudnień jest remont dylatacji, który przeprowadzają kolejarze - dodaje.

Jak wyjaśnia Potocka, autobusy wjadą na pętlę tunelem pod al. Jana Pawła II. Wyjazd odbywać się będzie bez przeszkód. Jednak część linii w ogóle nie wjedzie na pętlę.

Zmiany przystankowe, objazdy

Dla części linii dziennych końcowy przystanek zlokalizowany będzie w innym miejscu. - Największe zmiany czekają na pasażerów linii - 501, 519, 522 - wyjaśnia rzeczniczka. - Te trzy linie zatrzymywać się będą nie na pętli, a na przystanku przy Emilii Plater zlokalizowanym przy Złotych Tarasach - tłumaczy.

Tak wyglądają szczegóły zmian:
- linia 501 w kierunku Dworca Centralnego kursować będzie na trasie od skrzyżowania Al. Jerozolimskich z ul. Emilii Plater: Emilii Plater – zawrotka na wysokości ul. Śliskiej – Emilii Plater – EMILII PLATER 05 (przystanek krańcowy).

- Linia 519 w kierunku pętli Dw. Centralny: od skrzyżowania Al. Jerozolimskich z ul. Emilii Plater: Emilii Plater – zawrotka na wysokości ul. Śliskiej – Emilii Plater – EMILII PLATER 03 (przystanek krańcowy).
- W kierunku pętli Wilanów / Powsin-Park Kultury: EMILII PLATER 03 (przystanek krańcowy) – Emilii Plater – Al. Jerozolimskie i dalej swoją trasą.

- Linia 522 w kierunku pętli Dw. Centralny: od skrzyżowania Al. Jerozolimskie / Emilii Plater: Emilii Plater – EMILII PLATER 04 (przystanek krańcowy).

Dla linii 518 ostatni będzie przystanek EMILII PLATER 01 zlokalizowany przy ul. Emilii Plater na wysokości zawrotki obok ul. Świętokrzyskiej.

Przejazd tunelem pod aleją

Cztery linie dzienne: 131, 504, 525 i 700 kursujące w kierunku pętli DW.CENTRALNY będą przejeżdżały tunelem pod al. Jana Pawła II. I tak:

Linie 131, 525, i 700 od skrzyżowania Al. Jerozolimskich z al. Jana Pawła II pojadą trasą objazdową: Al. Jerozolimskie – Żelazna – Złota – al. Jana Pawła II – przejazd tunelem pod al. Jana Pawła II – DW. CENTRALNY.

Linia 504 kursująca tylko w kierunku pętli DW.CENTRALNY od skrzyżowania Al. Jerozolimskich i ul. Żelaznej zostanie skierowana na trasę objazdową: Żelazna – Złota – al. Jana Pawła II – przejazd tunelem pod al. Jana Pawła II – DW. CENTRALNY.

Linie nocne

Podobnie kursować będą linie nocne.

Linie N14, N22, N24, N42, N64 i N72 jadące tylko w kierunku pętli przy dworcu od skrzyżowania Al. Jerozolimskich i al. Jana Pawła II zostaną skierowane na trasę objazdową: Al. Jerozolimskie – Żelazna – Złota – al. Jana Pawła II – przejazd tunelem pod al. Jana Pawła II – DW. CENTRALNY.

Linie N43 i N91 kursujące tylko w kierunku pętli DW.CENTRALNY od skrzyżowania Al. Jerozolimskich i ul. Żelaznej zostaną skierowane na trasę objazdową: Żelazna – Złota – al. Jana Pawła II – przejazd tunelem pod al. Jana Pawła II – DW. CENTRALNY.

Linie N34 i N36 kursujące tylko w kierunku pętli DW.CENTRALNY od skrzyżowania Al. Jerozolimskich i ul. Chałubińskiego zostaną skierowane na trasę objazdową: Al. Jerozolimskie - Żelazna – Złota – al. Jana Pawła II – przejazd tunelem pod al. Jana Pawła II – DW. CENTRALNY.

Linie N37 tylko w kierunku pętli DW.CENTRALNY od skrzyżowania Al. Jerozolimskich i al. Jana Pawła II zostanie skierowana na trasę objazdową: Al. Jerozolimskie - Żelazna – Złota – al. Jana Pawła II – przejazd tunelem pod al. Jana Pawła II – DW. CENTRALNY.

Podczas zmian ZTM wznawia funkcjonowanie przystanku DW.CENTRALNY 06 (przy Al. Jerozolimskich  w rejonie stacji WKD Warszawa Śródmieście). Będzie obowiązywał jako przystanek "na żądanie" dla linii nocnych N14, N22, N24, N31, N34, N36, N37, N42, N64, N72 i N81 oraz jako stały dla linii 700.

Trasy linii N11, N31, N41, N45, N61, N81 i N75 nie ulegają zmianie.

su/ran

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • karawaniarz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.04.2014 11:49 ~karawaniarz

  [cytat_1861590]
  [cytat_1861430]
  Zmiany owszem zaszły, ale na przystankach na pętli nie ma żadnej informacji.

  Ogłoszenia na pętli i plakaty w autobusach widziałem już w piątek. Ale ludzie jak zwykle nie czytają.
  [/cytat_1861590]
  Informacje są zawsze dużo wcześniej na podwieszkach w autobusach ,tramwajach, ale nawet te wożone miesiącami i aktualnie znajdujące sie w pojeździe ,to nie brakuje pytań "...gdzie pan jedzie???"

 • Rechot z oddali

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.04.2014 23:35 ~Rechot z oddali

  [cytat_1861430]
  Zmiany owszem zaszły, ale na przystankach na pętli nie ma żadnej informacji.

  Ogłoszenia na pętli i plakaty w autobusach widziałem już w piątek. Ale ludzie jak zwykle nie czytają.

 • niki

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.04.2014 21:20 ~niki

  A co z linią 160?

 • Spiderek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.04.2014 19:42 ~Spiderek

  Zmiany owszem zaszły, ale na przystankach na pętli nie ma żadnej informacji. Ludzie w sobotę siedzieli i czekali na autobusy... To miło, że remontują, gorzej, że o tym nie informują pasażerów, którzy znaleźli się na pętli i czekają na swój autobus. W ZTM jak zwykle nie myślą. Cóż się dziwić, jest sobota i urzędnicy nie pracują...

 • Sasanka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.04.2014 09:09 ~Sasanka

  A co z linią N46?

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »