Informacje

24.11.2011 09:30 remont został słabo oznakowany

Zamknęli ul. Emilii Plater
i zakorkowali centrum

SERWISY:

 

Stanęła Królewska, stanęła Marszałkowska, stanęła Twarda i plac Grzybowski. Drogowcy zamknęli fragment Emilii Plater i skutecznie sparaliżowali ruch w centrum miasta. Chaosu można było uniknąć, gdyby remont był lepiej oznakowany. I gdyby kierowcy zwracali na znaki uwagę.

- Mogłoby się wydawać, że urzędników ten drobny remont wyraźnie przerósł. Nie bez winy są jednak również kierowcy, którzy jeżdżą "na pamięć" - ocenia reporter tvnwarszawa.pl Lech Marcinczak, który od rana obserwuje sytuację w okolicach Emilii Plater. Żeby sparaliżować centrum miasta, wystarczyło zamknąć dla ruchu  30 metrów tej ulicy. - Teoretycznie odcinek między Pańską a Śliską w stronę Jerozolimskich zamknięto już w środę  wieczorem. Teoretycznie, bo w czwartek rano kierowcy ignorowali znak zakazu i zawładnęli jednym z pasów ruchu - relacjonuje Marcinczak.

Po 8.00 wszystko się zmieniło

Do godziny 8.00 ruch w okolicach Emilii Plater odbywał się więc w miarę płynnie. Wtedy jednak na chwilę pojawili się tam drogowcy, a za nimi straż miejska. Funkcjonariusze zaczęli zawracać kierowców na wysokości ul. Pańskiej. - Drogowcy ustawili dodatkowy znak, który zablokował "przejezdny" pas - informuje Marcinczak. - Zapanował totalny chaos. Kierowcy jadąc od strony pl. Grzybowskiego, zaczęli skręcać w prawo w ul. Pańską. Ulica jest jednak ślepa, więc musieli zawracać do Emilii Plater, żeby w rezultacie wrócić do miejsca, skąd przyjechali, czyli do pl. Grzybowskiego - dodaje.

Część kierowców nadal zresztą nie stosuje się do znaków i przejeżdża obok barierek przy ul. Pańskiej, dojeżdżając do ul. Śliskiej. Tam zawracają, bo przejazd jest zablokowany.

 

"Znaki są ale niewidoczne"

Sytuację pogarsza słabe oznakowanie remontu. - Przy skrzyżowaniu z Twardą ustawiono jedynie znak "ślepa ulica", ale dla kierowców to zdecydowanie za mało. To właśnie nadjeżdżający tą ulicą wywołują korki. Bo inne dojazdy zostały lepiej oznakowane - relacjonuje reporter tvnwarszawa.pl.

- Przy ulicy Królewskiej oraz przy Marszałkowskiej odpowiednio wcześnie ustawiono duże znaki ostrzegające przed remontem. Kierowcy, którzy je zignorowali, sami są sobie winni - ocenia Marcinczak.

- Musi jednak irytować to, że na zamkniętej ulicy nie widać pracujących drogowców. Pierwsza wywrotka z piaskiem pojawiła się już po godzine 9.00 - podsumowuje reporter tvnwarszawa.pl.

 Do trzech razy sztuka

Utrudnienia to efekt awarii, która miała miejsce w lutym tego roku. Na wysokości ul. Śliskiej pękła rura. Niezbędna była również wymiana nawierzchni. Jednak to nie rozwiązało problemu. W kwietniu zapadł sie fragment jezdni. Okazało sie, że było to spowodowane lutową awarią. Woda podmyła fragment jezdni i zamarzła. Gdy temperatura wzrosła, woda rozmarzła a jezdnia się zapadła. Wtedy wodociągowcy wykonali tymczasowy zabruk, który miał zostać wymieniony na "normalny" asfalt "na dniach". Tak się jednak nie stało. Dopiero teraz wodociągowcy wraz z Zakładem Remontów i Konserwacji Dróg naprawią zniszczony fragment. Ma to potrwać tydzień.

Mapa Polski Targeo
Mapy dostarcza Targeo.pl

su

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • kamyk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.11.2011 10:22 ~kamyk

  LLU do budy! (czyt.wracaj na wieś)

 • ania

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.11.2011 10:21 ~ania

  Tak jest - STOP LLU!!!
  Z rankingu Auto swiat, Motor i Gazety Wyborczej to najgorszy typ kierowców - tanie cwaniaki.

 • STEFCIO

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.11.2011 08:18 ~STEFCIO

  popieram STOP LLU!!!!!!!!!!!!

 • Yo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.11.2011 22:06 ~Yo

  Nawet na zdjęciu widać jak na pamięć jeżdżą tzw kierowcy. 90% z nich nawet nie wie, że zmieniło sie pierwszeństwo na skrzyżowaniu Twardej i E. Plater. Bydło na pastwiska!

 • llu llu lu

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.11.2011 21:51 ~llu llu lu

  ?@ STOP LLU: prywatna wojna? przykre... zakomplesiony ludku ze wsi warszawa...

 • prawdziwy warszawiak, to brzmi śmiesznie....

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.11.2011 21:49 ~prawdziwy…

  Ja nie mogę na "prawdziwych" warszawiaków... Tacy oni prawdziwi, że hej. Praktycznie każda rodzina kiedyś przyjechała z jakiegoś regionu do Warszawy, a teraz wymyślają: od ilu pokoleń mieszkasz, to jesteś Warszawiak. ŚMIECH NA SALI. Bardziej wam słoma z butów wystaje niż przyjezdnym... Mieszkańcy "rodowici" stolicy zaścianku Europy... czym tu się chwalić, dlaczego być dumnym, co sobie zastrzegać. Wy ksenofobiczni hipokraci...

 • STOP LLU

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.11.2011 20:46 ~STOP LLU

  Czy wy też już macie dość wszechobecnych LLU na ulicach Warszawy? Czy wy też już zaczęliście prywatną walkę z nimi?

 • evit

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.11.2011 20:27 ~evit

  chamscy kierowcy samochodów hehe i dobrze wam tak nikt wam niekaże jeździć aute hahaha

 • Wlod

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.11.2011 19:05 ~Wlod

  Nie czytałem wszystkich komentarzy, ale włodarzom mojej kochanej Warszawy polecam patent wrocławski. Zamykamy kwartał ulic, wywalamy wszystko aż do piachu, wymieniamy wszystkie kable, rury itp., a na końcu robimy drogę i kładziemy asfalt. Dzięki temu mamy spokój na lata.

 • Edek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.11.2011 18:10 ~Edek

  14:04 ~Matley - Ile powinno być miesięcznie płatne za głupotę ?

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »