Informacje

19.04.2013 19:23 Ruszył remont ulic Gąsek i Podgrzybków

Zamknęli skrót między Wilanowem i Ursynowem

SERWISY:


Ulice Gąsek i Podgrzybków zyskają wreszcie nową nawierzchnię. Popularny skrót między Wilanowem i Ursynowem będzie zamknięty co najmniej do soboty.

- Urząd Dzielnicy Wilanów informuje, że w piątek 19 kwietnia, w związku z prowadzoną naprawą nawierzchni ulicy Gąsek i Podgrzybków, wystąpią utrudnienia w ruchu na tych ulicach. Za niedogodności przepraszamy. Zalecane jest wybranie alternatywnej trasy w celu ominięcia ww. ulic – czytamy na stronie dzielnicy Wilanów.

Jednak dobrego objazdu tej drogi nie ma. - Trzeba będzie nadłożyć ponad 10 km przez zakorkowaną Dolinę Służewiecką lub równie albo jeszcze bardziej zakorkowaną Puławską – zauważa w mailu przesłanym na warszawa@tvn.pl Łukasz. Jak dodaje internauta, o braku możliwości przejazdu w kierunku Ursynowa, informowali w piątek policjanci stojący na skrzyżowaniu ul. Drewny i Przekornej.

Skończą w sobotę?

Kierowców uspokoi na pewno informacja, że remont zostanie wykonany błyskawicznie. - Naprawa może potrwać do soboty do godzin porannych – zapewnia dzielnica.

Stan nawierzchni od dawna pozostawiał wiele do życzenia. Z braku lepszych rozwiązań, wąska, pozbawiona chodników i oświetlenia, osiedlowa uliczka, stała się popularnym skrótem między dzielnicami.

Sporna uliczka

Była też przedmiotem sporu między władzami dzielnicy a inspektorem nadzoru. W 2002 roku, dzielnica nie czekając na pozwolenie wyasfaltowana odcinek między ulicami Nowoursynowską a Gąsek. Powiatowy inspektor nadzoru budowlanego uznał to za samowolę i nakazał zerwać asfalt. Jednak władze dzielnicy zapowiedziały, że będą walczyć w Naczelnym Sądzie Administracyjnym o unieważnienie tej decyzji.

21 marca mazowiecki wojewódzki inspektor nadzoru budowlanego unieważnił decyzję PINB-u nakazującą zerwanie asfaltu, dając zielone światło do remontu.

b/ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »