Informacje

22.07.2012 11:36 sprawdź zmienione trasy i rozkłady

Zamknęli plac Wileński.
Jak jechać?

SERWISY:


To kolejne utrudnienia na Pradze związane z budową II linii metra. Sprawdź zmiany w komunikacji.

- Plac Wileński zamknięty - poinformował w niedzielę rano Mateusz Witczyński, rzecznik konsorcjum budującego II linię metra. Co to oznacza?

JAK DO CENTRUM?

Autobusy kursujące ciągiem ul. Radzymińskiej zmieniają trasy lub ich kursy zostaną skrócone i skończą się po wschodniej stronie placu budowy (bliżej centrum handlowego).

Pasażerowie będą mogli przesiąść się do linii zastępczej po zachodniej stronie placu (bliżej mostu): Z12 - aby kontynuować podróż do Metra Ratusz Arsenał, a żeby dojechać do Dworca Centralnego - Z60.

Pasażerowie będą mogli przesiąść się także do tramwajów linii 23 i 26, które będą kursowały z większą częstotliwością. Przez most Śląsko-Dąbrowski będzie można dojechać do pl. Wileńskiego linią 190 (po wschodniej stronie pl. będzie kursować linia zastępcza Z90).

Można też objechać pl. Wileński zastępczą linią Z60, jednak podróż trasą objazdową, według przewidywań, będzie trwała znacznie dłużej niż podróż z wyżej wymienioną przesiadką.

TE LINIE ZMIENIĄ TRASY

Linia 527 przejedzie mostem Gdańskim, będzie miała przystanek przy stacji metra a kurs zakończy przy Arkadii. Z kolei 302 dojedziemy do placu Hallera.

Linia 517 (z Targówka) ominie pl. Wileński ul. Radzymińską, Ząbkowską, Targową i dalej będzie kontynuowała trasę Al. Zieleniecką i Mostem Poniatowskiego swoją normalną trasę.

Autobusy kursujące ciągiem ul. Radzymińskiej (m.in. linie 160, 512, 718, 738, 805) będą zaczynały i kończyły trasy po wschodniej stronie placu budowy. Z kolei 135 pojedzie z dworca Wileńskiego m.in. al. Solidarności, Szwedzką,  11 Listopada i Namysłowską.

Linie 166 i 338 dojadą do dworca Wschodniego. 170 będzie jeździło ul. Ratuszową, a 162 przez ul. Jagiellońską.

SPRAWDŹ TRASY NA STRONIE ZTM

 

Utrudnienia krócej

Według przedstawiciela konsorcjum budującego metro, Mustafy Tuncera, zamknięcie przejazdu przez pl. Wileński pozwoli wcześniej zakończyć prace naziemne, dzięki czemu o trzy miesiące wcześniej będzie możliwe przywrócenie normalnej organizacji ruchu przez most Śląsko-Dąbrowski i sam plac.

Nie oznacza to wcześniejszego zakończenia budowy centralnego odcinka II linii metra, ale prace na pl. Wileńskim odbywałyby się w sposób niekolidujący z ruchem.

Wiceprezydent Warszawy Jacek Wojciechowicz powiedział na konferencji prasowej w poniedziałek, że po ponownym otwarciu pl. Wileńskiego dla autobusów, być może zmieni się także częściowo organizacja ruchu na moście Śląsko-Dąbrowskim i np. w weekendy lub poza godzinami szczytu mogłyby przez przeprawę przejeżdżać także samochody. Zaznaczył jednak, że decyzja w tej sprawie dopiero zostanie podjęta.

Władze stolicy oceniają, że rozwiązanie, które pozwoli wcześniej przywrócić ruch na moście Śląsko-Dąbrowskim jest korzystne. Wojciechowicz zaznaczył, że w okresie wakacyjnym ruch jest mniejszy.

Centralny odcinek II linii metra, który ma mieć siedem stacji i połączy lewo- i prawobrzeżną Warszawę. Budowa tej inwestycji planowo ma się zakończyć w październiku 2013 r. Pociągi podziemnej kolejki przejadą trasą w 2014 r.

PAP/bf/par/ran//mz

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Talib

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.07.2012 08:20 ~Talib

  Jechałem 7:20 ze Szwedzkiej. Jest naprawdę OK nie ma się czego czepiać.

  Stewardzi kierują w odpowiednią stronę do przejścia i informują przez megafon o trasie aktualnie podstawianego autobusu. Pełna profesja.

  Można się jedynie zainteresować handlującymi na lewo Cyganami w samym przejściu ponieważ zwężają trakt komunikacyjny przynajmniej o 1,5m. Jak się ktoś zatrzyma oglądać to już sie robi problem z wymijaniem.

  Pozdrawiam

 • obs

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.07.2012 07:40 ~obs

  To z pl. Hallera nie ma przejazdu do pętli targówek??! Dlaczego 162 tam akurat kończy trasę zmniejszając i tak już coraz mniejszą ilość autobusów w rejonie Św. Wincentego, Ossowska, Kołowa. W ten sposób to nigdy nie uda się namówić ludzi do przesiadki z samochodów do komunikacji miejskiej.

 • Marek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.07.2012 07:19 ~Marek

  Do - Tak pytam

  niezbyt szanowny komucho. NIe mozna mowic o "braterstwie" jezeli jest sie do niego zmuszonym pod kara smierci.
  A jak chcesz komentowac to lepiej wracaj z powrotem polerowac buty Lukaszenki, i calawac pupe Putina. Szczerze mam dosc sloikow ruskich ktorzy podaja sie za Warszawiakow.

 • ggg

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.07.2012 22:14 ~ggg

  WAW~WAW

  to 517 będzie jezdziło małą radzymińską wieć czy bedzie sie zatrzymywała przy przystankach na mśnieznej np???

  nie. Ząbkowska a potem Piotra Skargi

 • mob

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.07.2012 21:39 ~mob

  I po co takie kombinacje? Autobusy przecież mogą skręcić z mostu w lewo w Jagiellońską (przystanek), później w prawo w Ratuszową, ulicą 11-go Listopada dojechać do Szwedzkiej i wyjechał na Radzymińską (mały objazd po prostu). I wtedy nie byłoby konieczne takie kombinowanie z dwoma liniami. Fakt, że do Wileniaka byłoby dalej dojść, ale to chyba lepiej niż obecna gonitwa między przystankami.

 • Just

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.07.2012 21:29 ~Just

  Marek~Marek

  Skasowali 512 na Bemowo :( Czy ktos mysli co robi ?

  190 jeszcze jeździ przez Bemowo!!!

 • dah

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.07.2012 20:17 ~dah

  LAST~LAST

  UWAGA WRACAJOM SŁOIKI Z URLOPU

  ty z tą swoją obsesją już jesteś nudny, wiesz, słoiku?

 • Tak pytam

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.07.2012 19:44 ~Tak pytam  GNT~GNT

  Wkradł się błąd, 120 nie skończy trasy pod Wileńskim. Ominie plac kółkiem przez calutką Pragę. Z pomnikiem sprawę rozwiązuje konstytucja. Propagowanie zbrodniczych systemów totalitarnych, a więc i komunizmu, jest zabronione. Ustawienie w Warszawie monumentu ku czci komunistycznej armii jest zatem złamaniem prawa.
  BatBat

  Zmień dilera, bo ten dostawca jakiś szajs Ci podsuwa.
  Toms~Toms


  Dobry diler skoropo tym "szajsie" rozsądnie myśli i dobrze gada.
  Czterej Śpiący do Kozłówki!!!

  Drogi antykomunisto, ten pomnik upamiętnia BRATERSTWO BRONI, nie czci komunistycznej armii. Usiłujesz być bardziej papieski od papieża ?

 • Prażanka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.07.2012 19:42 ~Prażanka

  Jak już puścili 517 ulicą Ząbkowską to mogłoby się po drodze zatrzymywać na chociaż 1 przystanku (Korsaka, albo Markowska - tak w 1/2 objazdu). Nie ma to jak dać na trasę dobre połączenie do centrum i ani jednego przystanku...

 • Lever

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.07.2012 18:32 ~Lever

  Będzie chaos o poranku !

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »