Informacje

23.05.2014 18:23 Problemy z dojazdem na parking

Zamknęli Ogólną, mieszkańcy nadkładają drogi. "12 km, zamiast 1,2 km"

SERWISY:

Zamknięcie osiedlowych ulic przy Trasie AK powoduje ogromne utrudnienia dla mieszkańców. Niektórzy, aby dojechać do parkingów muszą nadkładać sporo drogi. - Tego typu prace powinny być prowadzone z uwzględnieniem naszych potrzeb, a zamknięcia ulic powinny być poprzedzone wytyczeniem objazdów - denerwuje się internautka Magdalena, która poinformowała nas o problemie.

Chodzi o ulice Słodowiec i Ogólną na Bielanach, które zostały zamknięte 16 maja. Na utrudnienia narzekają mieszkańcy osiedla Przedwiośnie. Jak tłumaczą, przy ul. Ogólnej znajdują się parkingi oraz klub fitness. Żeby teraz do nich dojechać, muszą nadkładać drogi.

"Obecnie dojazd do parkingu, zgodny z przepisami, możliwy jest jedynie jadąc zjazdem Trasy AK i skręcając w ulicę Ogólną. Problem w tym, iż jest to możliwe jedynie jadąc od strony Targówka, a najbliższy wjazd w tamtą stronę to Wybrzeże Gdyńskie lub zawrócenie za Wisłą" - napisała na warszawa@tvn.pl internautka Magdalena.

Zamiast 1,2 km ma do przejechania 12 km

Internautka tłumaczy, że przepisowa jazda oznacza 10-krotne wydłużenie dystansu. "Mieszkając przy ulicy Gąbińskiej i chcą zaparkować na parkingu osiedlowym, na którym mam opłacone miejsce, muszę jechać co najmniej 12,7 km (wcześniejszy dojazd 1,2 km).

Jak wygląda dojazd do parkingu kiedyś i obecnie, ukazują mapy przesłane przez Magdalenę do redakcji.


Rozkopana ulica

Sytuację mieszkańców osiedla Przedwiośnie w piątek rano sprawdził nasz reporter.

- Ulica Ogólna jest rozkopana i nie można w nią wjechać od strony ulicy Słodowiec. Wykopano rowy, do których obecnie układane są przewody - relacjonuje Dawid Krysztofiński, reporter tvnwarszawa.pl i potwierdza, że dojazd do parkingów jest możliwy jedynie ul. Ogólną od strony al. Armii Krajowej. - Mieszkańcy, którzy trasą jadą od strony Bemowa, żeby dostać się w to miejsce, muszą nadkładać drogi - dodaje.

Mieszkańcy uważają, że rozwiązaniem problemu byłoby wprowadzenie na czas prac ruchu dwukierunkowego na bocznej jezdni Trasy AK na odcinku od ul. Gąbińskiej do ul. Ogólnej.

Brak odpowiedniej informacji

Reporter zauważył także, że nie wszyscy wiedzą o zamkniętym przejeździe. - Kiedy kierowcy dojeżdżają do skrzyżowania, muszą zawracać. Piesi także nie mogą przejść i muszą szukać innej drogi - informuje Krysztofiński.

Według reportera, znaki informujące o utrudnieniach ustawione są jedynie tuż przy prowadzonych pracach. Gdyby pojawiły się wcześniej zamieszania można byłoby uniknąć.

"Trudno wskazać alternatywę"

O problemie mieszkańców Bielan poinformowaliśmy Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, która jest inwestorem przebudowy Trasy AK.

- Przedstawiciel GDDKiA wraz z inżynierem kontraktu dokonali wizji w terenie w celu przeanalizowania innych możliwości wprowadzenia zmiany w organizacji ruchu, która umożliwiałaby wykonanie robót w omawianym rejonie, w równie krótkim czasie jak obecnie zakładany. Po przeanalizowaniu możliwości technicznych, biorąc pod uwagę wszystkie niezbędne aspekty, w tym związane z niwelacją obecnych utrudnień mieszkańców, trudno było wskazać alternatywę obecnie zatwierdzonej i wprowadzonej organizacji ruchu - tłumaczy Małgorzata Tarnowska, rzeczniczka warszawskiego oddziału GDDKiA.

Jak dodaje, wszystkie zmiany oparte są na projekcie organizacji ruchu zatwierdzonym przez miejskiego inżyniera ruchu.

Utrudnienia do połowy czerwca

Według ratusza, utrudnienia mają potrwać do 18 czerwca. Wnikają one z przebudowy skrzyżowania ulic w ramach przebudowy Trasy AK.


su/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • mapmaker

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.05.2014 22:32 ~mapmaker

  Ciekawe jakim prawem pani Magdalena robi zdjęcia i rysuje na nich korzystając z nie swojej mapy ;) Nie potrafi skorzystać z tworzenia własnych map korzystając?

 • skafanderek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.05.2014 22:27 skafanderek

  Staram się zrozumieć dramatyzm tej sytuacji i nie mogę za nic. W opisywanym przykładzie do przejścia Pani Magdalena ma około 500 metrów. Inną alternatywą jest podjechanie ulicą Słodowiec do zamkniętego fragmentu stamtąd jest jakieś 250 metrów. Wyobrażając sobie jednak, jakąś sytuacje ekstremalną typu musi wozić niepełnosprawne dziecko na ćwiczenia i przejście nawet takiego fragmentu jest problemem. Nawet zakładając, że będzie to robić codziennie do 18 czerwca (w drugą stronę przejazd jest krótszy) to nadłoży około 250 km nawet licząc jazdę w mieście i w korku niech spali 30 litrów będzie ją to kosztowało 150 zł. Rozumiem, nie jest to miłe i może być uciążliwe (także kwestia czas) - pomijam już znalezienie krótszej alternatywy chociażby Gwiaździstą niemniej jest to niedogodność a nie życiowy dramat i rzecz do dziennikarskiej interwencji. Zwłaszcza, ze pewnie w praktyce sytuacja nie jest aż tak dramatyczna...

 • pggg

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.05.2014 22:14 ~pggg

  Moped nie wiem czy się orientujesz, ale żeby przejechać te 13 km trasą AK to jest nie wyjęta godzina lub lepiej bo takie są korki. a niestey mój samochód nie jeździ na wodę i nikt mi nie wleje za darmo do baku bo nie chce się komuś pomysleć i zrobić na mały odcinku drogi dwókierunkowej albo ruchu wachadłowego

 • marcinch78

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.05.2014 22:08 ~marcinch78

  przepraszam za poprzedni post to nie jest +/- 3km to będzie lekko ponad 1km

 • marcinch78

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.05.2014 22:06 ~marcinch78

  Ludzie ogarnijcie się a zwłaszcza pani Magdalena to jest raptem +/- 3 km jakie 12????

 • obserwator

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.05.2014 21:57 ~obserwator

  No i co z tego?. NIe da się widac inaczej. Remont trasy AK ma służyć wszystkim, więc tzreba przeżyć te trudności. A poza tym na fitnes można się przebiec.
  Jak się mieszka w wielkim mieście to się trzeba przyzwyczaić do niedogodności. A jak komuś nie pasuje, zawsze może się wyprowadzić na wieś.

 • VIV

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.05.2014 21:51 ~VIV

  Dla nas mieszkańców to jest problem, przebudowa AK i dodatkowo w tym samym okresie budowa Słodowiec city (jakiś wielki blok za oknami stawiają) doprowadziła do tego, że mamy olbrzymie problemy z dojazdem i parkowaniem samochodów. brak miejsc parkingowych, a co najgorsze brak nadziei, że te miejsca się pojawią nie napawa optymizmem.

 • Pan Pikuś

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.05.2014 21:07 ~Pan Pikuś

  Wielkie mi mecyje. 12 kilometrów to jest Pikuś.
  Gdy budowali A2 mój ojciec żeby dojechać traktorem na pole musiał nadkładać po 26km w jedną stronę dopóki wiaduktu nad autostradą nie oddali.

 • jjjjjjjjjjjjjjjjjjjjaaa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.05.2014 19:21 ~jjjjjjjjjj…

  Pani Magdalena jeździ taki kawałeczek na fitness samochodem?;)

 • tolek b

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.05.2014 19:02 ~tolek b

  i mamy darmowa reklamę

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »