Informacje

01.03.2014 10:28 zmiany od soboty

Zamknęli część Traktu Lubelskiego.
Zrywają zniszczony asfalt

SERWISY:


Remont ul. Trakt Lubelski wchodzi w kolejną fazę. Od sobotniego poranka nieprzejezdny jest odcinek ulicy wzdłuż lasu do ul. Lucerny. Utrudnienia potrwają miesiąc.

-Jak zostało zapowiedziane, tak się stało. Fragment ulicy przy lesie do ul. Lucerny jest wyłączony z

ruchu. Drogowcy zrywają nawierzchnię- relacjonował w sobotę rano Lech Marcinczak, reporter tvnwarszawa.pl - Jeden z pracowników stoi przy zakazie ruchu i przepuszcza jedynie tych kierowców, którzy chcą dojechać do swoich posesji- dodał.

W ubiegłym roku kierowcy nic sobie nie robili ze znaków i łamali przepisy.

Zmiany w komunikacji

W związku z utrudnieniami autobusy linii 119, 142, 305, 702, N7 zmieniły swoje trasy:

- linia 119 (w obu kierunkach) : Rakowiecka-Sanktuarium - … - most Siekierkowski – Wał Miedzeszyński – Kadetów – Lucerny - … – Międzylesie;
- linie 142 i 702 (w obu kierunkach): Wiatraczna –  … – Grochowska – Płowiecka – Trakt Lubelski – Lucerny – Szpotańskiego – Zwoleńska – Trakt Lubelski – Wał Miedzeszyński – … – Aleksandrów/Otwock (Urząd Miasta);
- linie 305 i N72 (w obu kierunkach) : Międzylesie/Aleksandrów – … – Patriotów – Szpotańskiego –  Lucerny – Trakt Lubelski – … – Strusia/Dw. Centralny.

Ulica na tym fragmencie zamknięta będzie przez miesiąc.

Kolejne odcinki do remontu

W kolejnych etapach remontowane będą odcinki ul. Trakt Lubelski od ul. Kombajnistów do Zwoleńskiej oraz ul. Zwoleńskiej od Traktu do ul. Wiązanej (kwiecień-maj)

Później od ul. Wiązanej do Rogatkowej (czerwiec-lipiec). Drogowcy będą prowadzili też prace na odcinku Traktu Lubelskiego pomiędzy ul. Lucerny a Klimontowską (czerwiec-wrzesień).

Dzięki temu ulice, pod którymi wybudowany był kolektor ściekowy "W"  zostaną wyremontowane. W miejscu prowadzonych prac powstaje odwodnienie, nowe chodniki, przejścia dla pieszych z azylami bezpieczeństwa, a także przystanki autobusowe.

Z kolei na skrzyżowaniach ul. Trakt Lubelski z ulicami Zwoleńską i Bronowską będą ronda. Prace współfinansują Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji oraz Zarząd Dróg Miejskich.

PO ZAMKNIĘCIU FRAGMENTU TRAKTU W UBIEGŁYM ROKU KIEROWCY ŁAMALI PRZEPISY:


ran/su

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • awerba

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.03.2014 14:54 ~awerba

  Na Bronowskiej jest tylko jeden autobus do centrum 147.


  karol~karol

  Tylko gratulacje dla idioty, ktory zmienil trase 119. Zamiast jezdzic Bronowska, Traktem i Lucerny gdzie mieszka duzo ludzi, to skrocili trase przez Kadetow, gdzie po pierwsze ledwie polowa ulicy Kadetow jest zamieszkala, a po drugie stamtad maja i tak blisko do Walu...


  soduś~soduś

  Żebyś tak jeszcze wiedział co piszesz. Akurat trasa 119 jest zupełnie naturalna przez Kadetów. Dojazd do centrum skrócił się o 15 minut. Należałoby ten sam manewr zastosować na Bobrowieckiej. A Bronowska ma wystarczająco dużo autobusów i sobie poradzi. Jak się jedzie 119 to na Bronowskiej z 7-10 osób na przystanku wsiadają 2-3 bo reszta czeka na 146/147

  Teraz wreszcie 119 ma sens. Z resztą docelowo mam nadzieje że pojedzie Nowozabielską.

 • z traktu

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.03.2014 20:57 ~z traktu

  i tak najwięcej chamów z nowych osiedli na trakcie ignoruje znaki budowy,ale na polu nie ma znaków oni przyjezdni z Łukowa itp. są bardziej warszawscy niż tubylcy

 • soduś

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.03.2014 11:33 ~soduś

  karol~karol

  Tylko gratulacje dla idioty, ktory zmienil trase 119. Zamiast jezdzic Bronowska, Traktem i Lucerny gdzie mieszka duzo ludzi, to skrocili trase przez Kadetow, gdzie po pierwsze ledwie polowa ulicy Kadetow jest zamieszkala, a po drugie stamtad maja i tak blisko do Walu...  Żebyś tak jeszcze wiedział co piszesz. Akurat trasa 119 jest zupełnie naturalna przez Kadetów. Dojazd do centrum skrócił się o 15 minut. Należałoby ten sam manewr zastosować na Bobrowieckiej. A Bronowska ma wystarczająco dużo autobusów i sobie poradzi. Jak się jedzie 119 to na Bronowskiej z 7-10 osób na przystanku wsiadają 2-3 bo reszta czeka na 146/147

  Teraz wreszcie 119 ma sens. Z resztą docelowo mam nadzieje że pojedzie Nowozabielską.

 • szydera

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.03.2014 23:38 ~szydera

  Gratulacje Błyskotliwy Karolu. Nie zauważyłeś, że to właśnie Trakt między Bronowską a Lucerny został zamknięty? Nie kompromituj się chłopie.

 • KIEROWCA Z BOMBOWCA

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.03.2014 18:38 ~KIEROWCA Z…

  Przydało by się zerwać i na nowo położyć asfalt na ul.radzymińskiej a nie na jakiś zadupiach warszawy...są tam już takie koleiny że strach jechać!!!!

 • karol

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.03.2014 13:05 ~karol

  Tylko gratulacje dla idioty, ktory zmienil trase 119. Zamiast jezdzic Bronowska, Traktem i Lucerny gdzie mieszka duzo ludzi, to skrocili trase przez Kadetow, gdzie po pierwsze ledwie polowa ulicy Kadetow jest zamieszkala, a po drugie stamtad maja i tak blisko do Walu...

 • drogowiec

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.03.2014 12:34 ~drogowiec

  dziennikarze mają olej w głowie i wiedzą że odcinek nie jest jeszcze ukończony.oprócz ronda przy Bronowskiej nie doszukasz się nigdziej warstwy ścieralnej.mają ją układać z końcem marca.

 • trakt

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.03.2014 12:09 ~trakt

  miłośnik_motyk~miłośnik_motyk

  Dwa lata się nie można doprosić zeby 119 jechało przez Kadetów, a tu nagle taki cud ?
  nie uwierzę póki na własne oczy nie zobaczę.

  Mam nadzieje że to tymczasowa zmiana. Dużo ludzi mieszka wzdłuż Wału, Bronowskiej i Traktu i też muszą czymś dojechać.

 • OutsiderX82

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.03.2014 08:05 ~OutsiderX82

  enrico~enrico

  Z pewnych źródeł mam info, że tak naprawdę głównym hamulcowym wszystkich robót na mieście jest beton ZDM... Szkoda słów...  Głównym hamulcowym, i jeszcze długo będzie - jest beton w pokoleniu dzisiejszych ludzi od 40 lat wzwyż. Wychowali się w betonie PRL i teraz nie potrafią normalnie egzystować w świecie "wolności".

 • enrico

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.02.2014 17:58 ~enrico

  Z pewnych źródeł mam info, że tak naprawdę głównym hamulcowym wszystkich robót na mieście jest beton ZDM... Szkoda słów...

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »