Informacje

20.08.2015 06:28 zmiany w ruchu i komunikacji

Zamkną ulice na Woli, w Wawrze i Wesołej. Weekend z utrudnieniami

SERWISY:


Budowa tunelu w Międzylesiu wkracza w kolejną fazę – w piątek wieczorem drogowcy otworzą ul. Mrówczą i Zwoleńską, zamkną za to zachodnią jezdnię ul. Patriotów. W weekend kierowców utrudnienia czekają też na Trakcie Brzeskim i ul. Skierniewickiej. Niewykluczone również, że drogowcy wymienią nawierzchnię ul. Bitwy Warszawskiej 1920.

W Międzylesiu trwa budowa tunelu pod torami kolejowymi i nowej jezdni ul. Żegańskiej. W związku z pracami mieszkańcy będą musieli przygotować się na kolejne zmiany od piątku 21 sierpnia.

Ok. godz. 22.00, na długości kilkuset metrów zamknięta zostanie zachodnia jezdnia ul. Patriotów w pobliżu dawnego przejazdu kolejowego. Nadal nieprzejezdna będzie ul. Żegańska - wróci za to ruch na ul. Mrówczą i Zwoleńską. "Ale ta druga ulica nie będzie miała połączenia z ul. Patriotów" - ostrzega urząd miasta.

Tak będzie do zimy, kiedy przebudowaną ulicą znowu pojadą samochody. Wiosną 2016 r. wykop tunelu przetnie wschodnią jezdnię ul. Patriotów i tym miejscu ulica stanie się nieprzejezdna.

Ominąć wyłączony od piątku odcinek ul. Patriotów będzie można jadąc ulicami Patriotów i  Szpotańskiego po wschodniej stronie torów lub ul. Lucerny i Traktem Lubelskim.

Autobusy objazdami

Zostaną wprowadzone również zmiany w komunikacji. Autobusy linii 213 i 219 - od skrzyżowania ul. Lucerny z Mrówczą - pojadą ul. Mrówczą, natomiast autobusy linii N22 ul. Mrówczą, ulicą bez nazwy i ul. Patriotów. Swoją trasę zmienią także autobusy linii 305, które od skrzyżowania ulic Trakt Lubelski/Kadetów/Lucerny będą jeździły Traktem Lubelskim, Zwoleńską, Mrówczą,  ulicą bez nazwy i Patriotów.

Dłuższą trasą – ul. Zwoleńską do pętli PKP Międzylesie - pojadą autobusy linii 147. Inaczej pojadą również linie 521 i ZS7 - autobusy od skrzyżowania ulic Widoczna/Lucerny/Patriotów będą kursowały ul. Lucerny, Mrówczą, ulicą bez nazwy i Patriotów.

>> WIĘCEJ O BUDOWIE TUNELU TUTAJ <<

Wracają na Trakt Brzeski

W weekend Zarząd Dróg Miejskich wymieni też nawierzchnię na drugiej jezdni Traktu Brzeskiego. Od piątku od godz. 22.00 do poniedziałku do godz. 4.00 zamknięta dla ruchu będzie południowa (kierunku: wyjazd z Warszawy) jezdnia ulicy na odcinku od ul. 1 Praskiego Pułku do granicy miasta.

Ruch po jednym pasie w każdym kierunku zostanie skierowany na jezdnię północną. Będzie można przejechać skrzyżowaniem z ulicami Jana Pawła II i 1 Praskiego Pułku, ale wprowadzony zostanie zakaz skrętu w lewo z ul. Trakt Brzeski w ul. 1 Praskiego Pułku.

"Skrzyżowanie z ulicami Jana Pawła II i marsz. Piłsudskiego czynne będzie w ciągu dnia, ale wprowadzony zostanie zakaz skrętu z ul. Trakt Brzeski w ul. Jana Pawła II; wyjeżdżający z ul. marsz. Piłsudskiego będą musieli rozjechać się w ul. Trakt Brzeski (nie będą mogli pojechać w ul. Jana Pawła II). W godzinach nocnych skrzyżowanie będzie zamknięte" - informuje ZDM.

Zalecany objazd prowadzi ulicami: marsz. Piłsudskiego – Armii Krajowej – 1 Praskiego Pułku.

Autobusy linii nocnej N21 (tylko w kierunku pętli Dworzec Centralny) będą kursowały ul. Jana Pawła II  i 1. Praskiego Pułku. Zmieni się także trasa linii 173 (tylko w kierunku pętli Stara Miłosna), autobusy od skrzyżowania al. Piłsudskiego z ul. Trakt Brzeski pojadą Traktem Brzeskim a następnie ul.  Jana Pawła II.

Zamknięta Skierniewicka

Tramwaje Warszawskie w sobotę i niedzielę (22-23 sierpnia) zamkną ul. Skierniewicką w rejonie skrzyżowania z ul. Wolską. Powód: remont torów. Nie będzie można wyjechać na ul. Wolską ani skręcić z ul. Wolskiej w ul. Skierniewicką. Objazd zostanie poprowadzony ulicami: Płocka – Kasprzaka – Skierniewicka.

Kursowanie linii 11 zostanie zawieszone a linie 10, 27 i 102 zostaną skierowane na objazdy.

36 mln na remonty

Jak informuje ZDM, na weekendowe remonty dróg w tym roku miasto przeznaczy 36 mln zł. - To więcej niż zakładaliśmy na początku roku. Powoli kończymy postępowania przetargowe w ramach, których udało nam się zaoszczędzić ponad 4 mln zł. Pieniądze przeznaczymy na długo oczekiwaną wymianę nawierzchni na ul. Bitwy Warszawskiej 1920 - informują drogowcy na Facebooku.

- Wszystko wskazuje na to, że prace rozpoczniemy w najbliższy piątek, czekamy jednak na zakończenie robót torowych na skrzyżowaniu z Grójecką. Jeśli Tramwajom Warszawskim uda się wcześniej zakończyć prace przy torowisku - w ten weekend rozpoczniemy remont nawierzchni - informuje ZDM.


Po weekendowym frezowaniu w ubiegłym tygodniu przedłużyło się otwarcie Okopowej:


kś/ran

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Andrzej 540

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.08.2015 16:25 ~Andrzej 540

  Fajny objazd ulica Lucerny, przecież tam trwa budowa kanalizacji. Ciekawe kto tak ladnie zsynchronizował budow tunelu i kanalizacji?

 • bibuska

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.08.2015 09:27 ~bibuska

  Miasto zakupiło tramwaje z nieskrętnymi wózkami , co doprowadziło do demolki torowisk w całym mieście!!! Torowcy nie nadążają z naprawami. Odpowiedzialnych brak. Platforma żądzi...

 • wdr

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.08.2015 08:53 ~wdr

  A 27 to czemu ma jechac objazdem skoro on w Skierniewicka nie skreca.
  A skret z Kasprzaka w Skierniewicka to bedzie mozliwy dopiero jak sie na Daszynskim zawroci bo na Karolkowej to chyba zakaz zawracania jest.

 • Anje

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.08.2015 22:58 ~Anje

  pop~pop

  Co mnie to obchodzi,nie mieszkam w tym bajzlu.Dlaczego na ogólnopolskim portalu zamieszcza się takie informacje,W-wa to nie Polska,tylko jedno z polskich miast.Nie ma powodu żeby informacje o tym co się dzieje w tym zarozumiałym mieście,były szczególnie ważne dla reszty Polski


  To nie jest ogólnopolski portal, tylko warszawski. Niepotrzebnie tu wchodzisz. O swojej słokiolandii niczego tu nie znajdziesz.

 • Fug421

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.08.2015 13:46 ~Fug421

  Ale z Kasprzaka w skierniewicką jadąc od Płckiej to nie bardzo się da skręcić XD

 • ajAK

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.08.2015 13:22 ~ajAK

  pop~pop

  Co mnie to obchodzi,nie mieszkam w tym bajzlu.Dlaczego na ogólnopolskim portalu zamieszcza się takie informacje,W-wa to nie Polska,tylko jedno z polskich miast.Nie ma powodu żeby informacje o tym co się dzieje w tym zarozumiałym mieście,były szczególnie ważne dla reszty Polski

  TVN W A R S Z A W A !!!!!!!! cytuję powiedzenie ze znanego serialu:" mówi ci to coś ?"

 • daro

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.08.2015 12:24 ~daro

  po co objazd aż przez Sulejówek jak można przez Starą miłosną?

 • Krzysiek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.08.2015 10:22 ~Krzysiek

  madejson~madejson

  na Ochocie będą utrudnienia, gdzie na Woli?


  Skierniewicka.

 • Agen

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.08.2015 10:13 ~Agen

  Wawer dzielnica cudów

 • madejson

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.08.2015 09:13 ~madejson

  na Ochocie będą utrudnienia, gdzie na Woli?

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »